Обява

Свий
Няма добавени обяви.

бъдеща покупка - Глок, Джерихо или нещо друго

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    До: бъдеща покупка - Глок, Джерихо или нещо друго

    Първоначално публикуван от giorgio Преглед на мнение
    Твърденията, които съм почервенил, за мен са безпочвени, от сорта ЕЖК (една жена каза). Двата пълнитела на Джерикото ми са 16 зарядни, но си ги нося с по 17... и така, вече 4-5 години. Та за какво е това правило и чие е?

    П.П. Точно заради подобни изказвания, Венци (rumaneza77), спря да пише във форума...
    Да, практиката е хубаво нещо, но дали на човек ще му стигне един живот за да опита от всичко, за да стигне до истината? Хубавото е, че може да се прочете нещо тук-там, писано от хора с опит в съответната област, пък може и от полза да му е. Не съм пътувал до Америка ама знам къде е, защото съм чел и учил география. Колкото до Венци (rumaneza77) много жалко. Може би е имало какво да научи човек от него...
    Както съм написал идеята на един патрон по-малко е да се щади пружината на самия пълнител. Има истина нали... Чел съм го в някакъв материал за Виетнам, ама от кого беше не помня.
    Only after the last tree has been cut down,
    Only after the last river has been poisoned,
    Only after the last fish has been caught,
    Only then will you find that money cannot be eaten.

    Коментар


    • #62
      До: бъдеща покупка - Глок, Джерихо или нещо друго

      Ще опитам да го обесня по-простичко. Пружината в пълнителя работи на натиск, при това е достатъчно качествена като материал и изработка. Натисковите пружини могат да се деформират само до долепяне на витките им, от там нататък, трябват усилия, стотици, а в някои случаи и хиляди пъти по-високи от деформационните, за да се получи каквато и да е промяна в характеристиката им.
      Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
      Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

      Коментар


      • #63
        До: бъдеща покупка - Глок, Джерихо или нещо друго

        Пружината на пълнителя е елемент от критична важност за всеки полуавтоматичен пистолет.

        С течение на времето омеква и това може да доведе до проблеми с презареждането на патроните.

        Това обаче е по-скоро изключение, отколкото правило.

        Правени са тестове през осемдесетте години на комплект военнен образец Колт 1911 и патрони, произведен през Втората световна война.
        Комплектът е включвал освен оръжието и три броя пълнители със заредени патрони в тях, стояли в заводката кутия около 40 години.
        Оръжието е изстреляло всички патрони от трите пълнителя без засечка.

        Много стрелци обаче вярват, че зареждайки 1-2 патрона по-малко от максималния капацитет на пълнителя щадят пружината му, тъй като я подлагат на по-малък натиск.

        Не съм убеден в основанията за такава практика, особенно ако се прави редовна профилактика на оръжието.

        Въпросната пружина е консуматив, който трябва да се сменя на максимум 3 години.
        Ако това се прави, рискът от прекалено омекване е сведен до минимум и няма смисъл да се лишаваме от максималния капацитет на пълнителя.

        Всъщност, една по-интересна теза е, че пружината на пълнителя се съсипва най-бързо от постоянното лентоване и разлентоване на патроните в него.

        Моите пълнители са пълни до горе.

        Коментар


        • #64
          До: бъдеща покупка - Глок, Джерихо или нещо друго

          Самият пълнител е не мното скъп консуматив и не виждам проблем, поне за мен, на 3 години да си купувам нов или два нови. Или пък ако може, да им купувам само нови пружини.
          LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
          www.ADV-Bulgaria.com

          Коментар


          • #65
            До: бъдеща покупка - Глок, Джерихо или нещо друго

            Ако пружината си промени характеристиките за 3 години, значи по начало си е била от калпави материали, които стареят бързо. Това обаче ще се случи и при пълен и при празен пълнител. Легендите идват от това, че хората си купуват евтини пълнители, пружините им се скапват, напатили купуват хубава пружина за ремонта или направо по-качествен пълнител, за всеки случай почват и да пълнят по-малко... и тя си работи дълги години... само се пропуска факта, че това е защото е качествена, а не защото се пълни по-малко и обикновено извода остава точно обратния...

            Другото е, че много инструктури и оръжейници баламосват хората, че като седи пълен пълнителя се разваля, защото знаят, че като кажеш на някой, че е опасно да си държи оръжието заредено из вкъщи, просто ще си го пусне покрай ушите, докато кажеш ли, че после ще трябва да си бръкне в джоба за нова пружина, го запомня и следва. Така де... целта оправдава средствата.
            Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

            Коментар


            • #66
              До: бъдеща покупка - Глок, Джерихо или нещо друго

              Злати, повярвай ми, пружините ще си работят като нови и след 50 години, зверска експлоатациа!
              Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
              Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

              Коментар


              • #67
                До: бъдеща покупка - Глок, Джерихо или нещо друго

                Първоначално публикуван от giorgio Преглед на мнение
                Злати, повярвай ми, пружините ще си работят като нови и след 50 години, зверска експлоатациа!

                Всъщност, това не е точно така що се отнася до степента на експлоатацията.

                Пружините могат да си стоят неизползвани с десетилетия без промяна на качествата им, но експлоатацията ги амортизира.

                В зависимост от модела и марката на оръжието, се препоръчва основните пружини в него да се подменят на няколко хиляди изстрела.

                Пружините на пълнителите със сигурност омекват - имам седем пълнителя, пет от които ползвам редовно и се усеща ясно кой колко е ползван.

                Важният въпрос е дали омекването е достатъчно, за да предизвика проблем в работата на оръжието.

                Обикновенно отговорът е не.

                В някои случаи обаче може да се наруши подаването на патроните от пълнителя към патронника заради твърде мека пружина.

                За това мнозина стрелци си сменят стандартните пружини с усилени такива (+10-20%) просто като застраховка.

                Известен производител на пружини-заместители за голям брои оръжия е американската компания "Wolff":

                http://www.gunsprings.com/resources/welcomeNOF.html

                Коментар


                • #68
                  До: бъдеща покупка - Глок, Джерихо или нещо друго

                  Аз имах проблем с оръжие произведено 1938г, пълнителят беше осем заряден и дълги години беше стоял празен.В резултат на това първите два патрона правеха засечки.Вкарах девет патрона в пълнителя и го държах така няколко седмици, проблемът се оправи.Мисля си, че от дългото неизползване еластичността на пружината се беше променила(пружината беше станала по твърда).
                  А това, че пружините трябва да се сменят на три години за мен е пълна глупост.Носете си пълнителите пълни и от време на време ги почиствайте, че боклуци се навират навсякъде

                  Коментар


                  • #69
                    До: бъдеща покупка - Глок, Джерихо или нещо друго

                    Аз, понеже не разбирам от оръжия, та да питам.
                    Едно време съм имал зла прашка и тъпкач, но за нещастие и двете нямаха пружини. За да се специализирам с тях.
                    Има една пружинка под цевта, нямам идея как се казва и за какво служи.
                    Учил съм за пренареждането на кристалните решетки на металите при загряване и охлаждане.
                    Та въпроса ми е:
                    Тази пружина се мачка при всеки изстрел, че това не стига. А се и загрява от цевта.
                    На колко време трябва да я сменям, щом тази на пълнителя се сменя на три години. Без да има фактура загряване.
                    LZ1HKW
                    Реглаж на преден и заден мост
                    My Jeep is not an SUV ..... your SUV is not a Jeep

                    Коментар


                    • #70
                      До: бъдеща покупка - Глок, Джерихо или нещо друго

                      Какво ги засменяхте тези пружини, бре?! Я си стреляйте на воля!
                      Като толкова искате да сменята, сменяйте жените, гаджетата и т.н., ама пружините не пипайте, те ще си работят добре, дори и когато пистолетоите ви отидат в музея след 100-ина години....
                      Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
                      Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

                      Коментар


                      • #71
                        До: бъдеща покупка - Глок, Джерихо или нещо друго

                        Първоначално публикуван от giorgio Преглед на мнение
                        Какво ги засменяхте тези пружини, бре?! Я си стреляйте на воля!
                        Като толкова искате да сменята, сменяйте жените, гаджетата и т.н., ама пружините не пипайте, те ще си работят добре, дори и когато пистолетоите ви отидат в музея след 100-ина години....
                        Аз това правя, ама се притесних. Че трябвало да сменям през 3 години. Пък аз 40 години не съм сменял пружини
                        LZ1HKW
                        Реглаж на преден и заден мост
                        My Jeep is not an SUV ..... your SUV is not a Jeep

                        Коментар


                        • #72
                          До: бъдеща покупка - Глок, Джерихо или нещо друго

                          Смяната на пружините в оръжието след определен брой изстрели се препоръчва от мнозина професионални стрелци, както и от някои производители.

                          Ако оръжието не се използва, ще изтрае и столетия без проблем.

                          Ако се изстрелват по 500-1000 патрона месечно, бързо става ясно кои части на пистолета са консуматив.

                          Трите години са условна величина, съобразена със сравнително интензивна употреба на пистолета.

                          Ако си стои в касата и след тридесет години нищо няма да му има.

                          А напомнянето за разглобяването и почистването на пълнителите отвътре е много уместно.
                          Използва се чист парцал без смазка.
                          Продават се и специални четки, но те са ненужна екстра за повечето нормални потребители.

                          За повечето нормални потребители, горните препоръки са ненужни.
                          Малко хора стрелят достатъчно много с оръжието си, за да минат ресурса на някои от компоненитете му.

                          Но все пак оръжията са просто един механизъм и като такъв не са вечни.
                          Последно редактирано от Vimpel; 14-11-08, 10:12.

                          Коментар


                          • #73
                            До: бъдеща покупка - Глок, Джерихо или нещо друго

                            Имам един въпрос към всички който могат да ми помогнат и той е:
                            Искам да си купя пистолет и съм се спрял на няколко варианта.Не мога да взема решение поради факта че всеки човек си има собствени виждания за нещата (дават ми различни мнения).Връщам се на избора ми и той е както следва:
                            1.Smith&Wesson M&P9mm;
                            2.Beretta Px4 Storm;
                            3.Beretta Two;
                            4.Heckler&Koch(още незнам кои модел);
                            Най-вече ме интерсува Смита(мнение).Решил отделя 1500 за пистолет, но дилемата ми е голяма(Все пак не се купува през месец).
                            Търсих в интернет за този модел( на български) и нищо не намерих.Благодаря на всички който ще се отзоват на моя въпрос.

                            Коментар


                            • #74
                              До: бъдеща покупка - Глок, Джерихо или нещо друго

                              Първоначално публикуван от markonny Преглед на мнение
                              Имам един въпрос към всички който могат да ми помогнат и той е:
                              Искам да си купя пистолет и съм се спрял на няколко варианта.Не мога да взема решение поради факта че всеки човек си има собствени виждания за нещата (дават ми различни мнения).Връщам се на избора ми и той е както следва:
                              1.Smith&Wesson M&P9mm;
                              2.Beretta Px4 Storm;
                              3.Beretta Two;
                              4.Heckler&Koch(още незнам кои модел);
                              Най-вече ме интерсува Смита(мнение).Решил отделя 1500 за пистолет, но дилемата ми е голяма(Все пак не се купува през месец).
                              Търсих в интернет за този модел( на български) и нищо не намерих.Благодаря на всички който ще се отзоват на моя въпрос.
                              Колега, и аз съм малко лаик, но след доста мислене и съвети от приятели се спрях на Смита. А и е важно на теб какво ти харесва и какво ти ляга в ръката и на сърце. Сигурно си чел цялата тема, има линк към вносителя в България. И доста и различни професионални мнения.
                              LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                              www.ADV-Bulgaria.com

                              Коментар


                              • #75
                                До: бъдеща покупка - Глок, Джерихо или нещо друго

                                Първоначално публикуван от zzlatev Преглед на мнение
                                Колеги, предстои ми покупка на пищов. Твърдо съм решил, че ще е пистолет с поне 15 заряден пълнител, сравнително компактен размер и цена до около 1000 лева. Нямам опит с късото оръжие. Четох и тук, и въобще, доста за Глок 17 и той определено е един от моите фаворити. От друга страна от хора с опит чух и страхотни неща за Джерихо. Та молбата ми е който има личен опит, да сподели малко от тайните и на 2-та пистолета. Или да ми предложи нещо съпоставимо с тях( само да не е Берета 92). Благодаря предварително.

                                Определено личния ми избор в ценовия клас, към който си се ориентирал би бил " Нещо друго "
                                А относно капацитета на пълнителя... бих казал, че почти сички по-нови, читави марки и модели в калибър 9х19 та дори и 40ти... са масово с по 15, че и повече заряда в пълнител.

                                Важното в краина сметка е какъвто и да е пищова да си е твой личен избор и да пасва в твоята собствена ръка, а не да се водиш на 100 % по брошури, хвалби и препоръки от други хора!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X