Обява

Свий
Няма добавени обяви.

бъдеща покупка - Глок, Джерихо или нещо друго

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: бъдеща покупка - Глок, Джерихо или нещо друго

    Злати, ти колко стотин хиляди патрона каза, че искаш(имаш) да изстреляш?

    Коментар


    • #17
      До: бъдеща покупка - Глок, Джерихо или нещо друго

      По закон 50 на месец, иначе колкото мога. Ама първо да се въоръжа.
      LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
      www.ADV-Bulgaria.com

      Коментар


      • #18
        До: бъдеща покупка - Глок, Джерихо или нещо друго

        Злати, Глок ще ти е таман!

        Той има като аксесоар една джаджа, около ръкохватката, като стиснеш, задействаш лазерчето!

        Хубав патлак, въпреки че не е моя тип!

        Коментар


        • #19
          До: бъдеща покупка - Глок, Джерихо или нещо друго

          Първоначално публикуван от zzlatev Преглед на мнение
          По закон 50 на месец, иначе колкото мога. Ама първо да се въоръжа.
          Колега, такъв закон, ограничаващ броя на изстреляните патрони на 50 месечно не ми е известен.

          В ЗКВВООБ има ограничение от 50 броя патрони за притежаване, но не и за изстрелване.
          На практика, след обикновенно 5-те патрона за прострелката този брой става 45.

          Можеш да стреляш колкото си искаш на ден/седмица/месец, стига да е на лицензирано стрелбище.
          Там се продават неограничени количества патрони, които обаче трябва да ги ползваш на място.

          Мисля, че другите колеги са дали правилни напътствия, съветвайки те да си избереш удобно оръжие, което ти пасва на ръката.

          И Глок и Джерихо да добри пистолети, въпреки че за последният има повече негативни мнения.

          Не по-маловажен избор е и този за калибъра на оръжието.
          Отново в този подфорум темата е дискутирана подробно.
          9Х19 е разумният компромис според мен за българските условия.

          Класическият съвет при избор на оръжие е да се отиде на някое стрелбище и да се пробват наличните пистолети и револвери.

          Също важно е размерът и теглото на оръжието да са подходящи за твоите представи за удобно скрито носене.

          Коментар


          • #20
            До: бъдеща покупка - Глок, Джерихо или нещо друго

            Първоначално публикуван от Volk Преглед на мнение
            Злати, Глок ще ти е таман!

            Той има като аксесоар една джаджа, около ръкохватката, като стиснеш, задействаш лазерчето!

            Хубав патлак, въпреки че не е моя тип!
            Волк, въпросната "джаджа" вероятно е "Crimson Trace" - гумена ръкохватка с вграден регулируем лазерен прицел.

            http://www.crimsontrace.com/





            Такава екстра се предлага за много модели пистолети и револвери освен Глок.

            Върши работа, но лично аз предпочитам вграденият лазер в оста на възвратната пружина на "Lasermax"

            http://www.lasermax.com/



            Интересни играчки, но не заместват умението да се прицелваш бързо и точно с класическите мерни прибори.

            Коментар


            • #21
              До: бъдеща покупка - Глок, Джерихо или нещо друго

              Колегите по-горе правилно са отбелязали че най-добро оръжие няма както няма и най-добър "джип"... За всеки според неговите предпочитания и особености...

              Като чиста статистика без да влагам в нея излишен смисъл държа да отбележа че според преобладаващото мнение на пишещите в няколко от големите оръжейни форуми (световни) към момента от пистолетите най-малко негативни мнения събират: Хеклер и Кох модела USP и колкото и да е куриозно Смит и Уесън M&P9... от познатите ми оръжейници общо взето чух почти същото... Но с изричната уговорка че става въпрос само за модела M&P9 на Смит и Уесън... другите им модели не стрували...
              VPetrov.photography

              Коментар


              • #22
                До: бъдеща покупка - Глок, Джерихо или нещо друго

                Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
                Колегите по-горе правилно са отбелязали че най-добро оръжие няма както няма и най-добър "джип"... За всеки според неговите предпочитания и особености...

                Като чиста статистика без да влагам в нея излишен смисъл държа да отбележа че според преобладаващото мнение на пишещите в няколко от големите оръжейни форуми (световни) към момента от пистолетите най-малко негативни мнения събират: Хеклер и Кох модела USP и колкото и да е куриозно Смит и Уесън M&P9... от познатите ми оръжейници общо взето чух почти същото... Но с изричната уговорка че става въпрос само за модела M&P9 на Смит и Уесън... другите им модели не стрували...
                И двата са пластмасови.Пластмарките маи маи.......са на върха на хранителната веригаСмит и Уесън M&P9-тва е внук на Глок,личи си от пръв поглед.Пак и как ще пуснат фандък на някъкво австриско творение.Америка над всичко и всички(пълни чики.... онанатори са)Към 20 30 години им трябваха да се конкурират с немската инжинерна мисъл.
                Land rover discovery 300 Tdi

                Коментар


                • #23
                  До: бъдеща покупка - Глок, Джерихо или нещо друго

                  Първоначално публикуван от rumaneza77 Преглед на мнение
                  ...
                  Към 20 30 години им трябваха да се конкурират с немската инжинерна мисъл.

                  Може би имаш предвид "австрийската инжинерна мисъл"?




                  "Пласмасарките" са практични, удобни и най-вече евтини оръжия та затова са толкова широко разпространени.

                  Аз, като една непоправима консерва, си предпочитам "full metal" тухлите по емоционални подбуди.

                  Пък като говорим за американски оръжейни постижения да не забравяме за "папа Джо" - Джон Браунинг, на който повечето съвременни пистолети дължат съществуването си:

                  Коментар


                  • #24
                    До: бъдеща покупка - Глок, Джерихо или нещо друго

                    Имах предвид точно немска инжинерна мисълзащотото според мен разликата между немец и австриец(живял съм и в двете страни)е колкото българин и македонец.А американците качествени са им само пуканките.
                    Последно редактирано от rumaneza77; 23-10-08, 20:00.
                    Land rover discovery 300 Tdi

                    Коментар


                    • #25
                      До: бъдеща покупка - Глок, Джерихо или нещо друго

                      Венци, не си прав... там поне от край време са били две държави... По-скоро като българи и сърби...
                      Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
                      Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

                      Коментар


                      • #26
                        До: бъдеща покупка - Глок, Джерихо или нещо друго

                        ОК! така да е .Като пример смятам че ме разбрахте какво имах предвид
                        Land rover discovery 300 Tdi

                        Коментар


                        • #27
                          До: бъдеща покупка - Глок, Джерихо или нещо друго

                          Злати препоръчвам ти стрелбището на Герена, имат доста пистолети м/у тях и тези на които си се спрял.(в събота ще ходя и аз ако искаш ела ще ти дам да пробваш Глока, те имат 17-ка ама доста ползвана)Постреляй, пробвай че може друго да ти легне.Аз се бях засилил за Глок 19, ама като го подържах нещо ми малееше, пък и малкият пръст ми висеше в въздуха.Та пробване му е майката.
                          Grand Cherokee WJ 4.7 V8
                          Това е положението.

                          Коментар


                          • #28
                            До: бъдеща покупка - Глок, Джерихо или нещо друго

                            В отговор на колегата Вимпел - не съм запознат с детайлите на закона, пък и Лазар ме бъзикаше, та затова му отговорих колкото мога. А за калибъра дискусия въобще няма - 9х19 ще е.
                            Карлос, благодаря за поканата, но събота съм на Семинара в Балчик. може би някой друг път.
                            LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                            www.ADV-Bulgaria.com

                            Коментар


                            • #29
                              До: бъдеща покупка - Глок, Джерихо или нещо друго

                              Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
                              Колегите по-горе правилно са отбелязали че най-добро оръжие няма както няма и най-добър "джип"... За всеки според неговите предпочитания и особености...

                              Като чиста статистика без да влагам в нея излишен смисъл държа да отбележа че според преобладаващото мнение на пишещите в няколко от големите оръжейни форуми (световни) към момента от пистолетите най-малко негативни мнения събират: Хеклер и Кох модела USP и колкото и да е куриозно Смит и Уесън M&P9... от познатите ми оръжейници общо взето чух почти същото... Но с изричната уговорка че става въпрос само за модела M&P9 на Смит и Уесън... другите им модели не стрували...
                              Само от любопитство, а ЗигЗауер Р226? Аз пък четох, че бил върха на сладоледа.
                              LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                              www.ADV-Bulgaria.com

                              Коментар


                              • #30
                                До: бъдеща покупка - Глок, Джерихо или нещо друго

                                Зиг Зауер е сериозен производител на оръжие с дълга швейцарско-германска история.

                                В момента швейцарското участие е прекратено.

                                П226 в разновидностите си е класически, пълноразмерен метален пистолет с двойно действие (SA/DA или DAO), с алуминиева или стоманена рама, без ръчен предпазител, но с декокър.






                                Пълнителят му е с капацитет 15 патрона в 9х19.

                                Голямо, тежко, масивно оръжие - стандартен избор на много полицейски и военни институции по цял свят.

                                Има висока надеждност, точност и отличен "финиш" на изработката - всички повърхнини са прецизно фрезовани и полирани.

                                Затворният блок и рамата на новите модели се изработва чрез фрезоване, а не леене или щамповане, което въпреки високата цена е предпоставка за повишена здравина.

                                Като недостатък може да се посочи високият затворен блок, който уверичава разстоянието между мерните прибори и цевта.

                                Също така, това оръжие изисква повече грижи от един полимерен пистолет - допуските между детайлите са малки и редовното почистване е препоръчително за правилното функциониране, а металната рама е по-податлива на корозия.

                                Спусъкът в стандартната си конфигурация е нерегулируем със сравнително дълъг ресет (разстоянието на повторно зацепване след възпроизвеждане на изстрел).

                                Непълното разглобяване е лесно и бързо чрез странично разположения лост в средната лява част на рамата.

                                Цената му е висока най-вече заради материалите и процеса на изработка.

                                В България Зиг Зауер се води "имиджов" пистолет, което е глупаво и отклонява вниманието от истинските му предимства и недостатъци.

                                Дали този модел е "върха на сладоледа" е изцяло въпрос на лични предпочитания.

                                Оръжието е добре изработено, надеждно и точно.
                                Останалото зависи от стрелеца.



                                П.С.
                                Горното мнение е резултат от лични впечатления и опит с оръжието.
                                Последно редактирано от Vimpel; 24-10-08, 11:06.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X