Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с главата на Isuzu Trooper 2.3 бензин 4ZD1

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    При Исузу болтовете не се сменят - достъчно е да изглеждат добре и да се навиват добре на ръка докрай. Вероятно е ако са неоригинални някои от тях да са макар и малко по-дълги и тогава ще скъсаш болта, но няма да притегнеш главата. Същото е валидно и при липса на шайбите под тях)
    Дини ти казва правилно, че резбите трябва да са чисти а отворите им празни. "Възглавницата" най-малкото ще те излъже при натягането.
    След като се убедите, че всичко друго е добре, обърнете внимание на реда и момента на притягане+15мин. работа, 3ч. изстиване+натягане 10кг/м. важно е
    "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

    Коментар


    • #17
      в троян един познат прави болтове каквито поискаш и с каквато си искаш закалка,циментация и прочие
      "Ако не можеш да ги убедиш, объркай ги."

      Коментар


      • #18
        Първоначално публикуван от Scrapheap
        При Исузу болтовете не се сменят - достъчно е да изглеждат добре и да се навиват добре на ръка докрай. Вероятно е ако са неоригинални някои от тях да са макар и малко по-дълги и тогава ще скъсаш болта, но няма да притегнеш главата. Същото е валидно и при липса на шайбите под тях)
        Дини ти казва правилно, че резбите трябва да са чисти а отворите им празни. "Възглавницата" най-малкото ще те излъже при натягането.
        След като се убедите, че всичко друго е добре, обърнете внимание на реда и момента на притягане+15мин. работа, 3ч. изстиване+натягане 10кг/ м. важно е
        мерси колегата ми ще бъде доволен от вашата помощ

        Коментар


        • #19
          то тва за направата е лесно знам как ги и каляват едно към кесим... То има 10 вида закалка според стомата! Знаете ли от ква стомана са казали в завода да бъдат направени! Ето това е най-страшно да замениш оригиналните с правени от някой крайпътен стругар... Абе и аз съм правил ос на турбина, но за всяко нещо си има начини а в случая разхода е неоправдан! За да направиш нещо подобно трябва анализ на матеряла от който е изработен дадения от завода болт! Трябва и определяне на вида на закалката и отчинато и, а това е принципно невъзможно при стар прегрял болт!
          Абе с една дума краве сирене без крава няма как да се направи!
          Пропуснах да спомена за вюрт! Това наистина е сериозна фирма и аз съм пазарувал не еднократно от там! За момента съм много доволен, но те пордават редица болтове с различни якостни и опънови качества! За определянето на точния, който на нас ще ни трябва е нужно съпоставката с оригиналния, как ще стане тя? Няма как (или е немислимо трудно) затова по-добре да несе налива масло в огъня. Данеговорим, че на хонда съм виждал болт така направен както няма да го има никъде в никой каталог за сериини болтове! Остави това... някой фрезист може и да стигне до крайния резултат след 3-4 часа въртене на едно парче, но след това идва най-важното..., което съм сигурен, че ще е далеч от хонда!
          С две думи трябва да сме наясно, че съвременните автомобили са технологично далеч от някогашните спомени за москвич, жигула и уаз, на който всеки от нас е слагал каквото има и то не е отказвало, та дори напротив! Технологиите вече така са "испипали" нещата (особено в японските коли), че с минимум средства да се постигне максимум здравина и за пригаждането на каквото и да било трябва не само разум ми и доста техника!
          4ао
          Никога не спорете с глупака. Хората може да не разберат разликата.

          Коментар


          • #20
            Дини съгласен съм с всичко, което си написал, но това е двигател от по-старо поколение и нещата не са дотолкова прецизни. Допускам, че едва ли болтът е проблема, защото съм разглобявал такъв мотор и прави впечатление, че е от качествени материали. По-скоро май нещо друго е причината... Много хора притягат главите с тръба на въртока и до скъсване и четвърт оборот назад)) Болтовете там не се сменят по препоръка на производителя, но дали са оригиналните, дали имат шайби с правилна дебелина, резбите на блока, реда на притягане и т.н.
            "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

            Коментар


            • #21
              Абе на-дали от тука може да помогнеме на човека. С друго освен с идеи.

              Коментар


              • #22
                До: Проблем с главата на Isuzu Trooper 2.3 бензин 4ZD1

                СПОРИТЕ ЗА ЩУРОТИИ *** НЕ МОЖЕ ЕДНА ГЛАВА ДА ДАВА ПРОБЛЕМ ТРИ ПЪТИ И ТОЗИ КОЙТО ПРАВИ РЕМОНТА ДА НЕ ОБЪРНЕ ВНИМАНИЕ/ 1 /АКО НЕ СА ПОЧИСТИНИ РЕЗБОВИТЕ ЛЕГЛА ТЕ СЕ ПРЪСКАТ ПРИ НАТЯГАНЕТО***ГАРАНЦИЯ 100%***/2/ЗА КАКВА ГАРНИТУРА МУ ГОВОРИТЕ НА ЧОВЕКА СЛЕД КАТО ВИ КАЗВА ЧЕ Е ШЛАЙФАНА ВЕЧЕ ТРИ ПЪТИ*** МЕДНА ГАРНИТУРА СЕ СЛАГА САМО КОГАТО Е ОТНЕТО МАКСИМУМА ОТ ГЛАВАТА,,,КАКТО Е ВЪВ ТОЗИ СЛУЧАИ,,,ВАЖНО И ЗАПОМНЕТЕ-СМЕНЯШ ГЛАВАТА И ПРОБЛЕМА ЕРИШЕН ЗАЩОТО ТАЗИ ГЛАВА ИМА ПРОБЛЕМ СЪС ОХЛАЖДАНЕТО
                ТОВА Е НАЙ ДОБРИЯТ И БРЪЗ НАЧИН КОЛКОТО И ДА Е СКЪП /АКО ИМАШ ВРЪСКА ВЪВ ГЪРЦИЯ ТАМ КАРАТ МНОГО ТОЗИ МОДЕЛ И ЧАСТИ БОЛ////// НЕ МУ ПЪЛНЕТЕ ГЛАВАТА СЪС ГЛУПОСТИ НА ЧОВЕКА ТЯ И БЕЗ ТОВА ПУШИ ЯКО,,,,АКО СЕ СВЕЖДАТ НЕЩАТА ДО БОЛТОВЕТЕ ТО ВЪВ ПЛОВДИВ МЕХАНО ТЕХНИКУМА ИМА ТВЧ ТОВА ЕМАШИНАТА КОЯТО ЗАКАЛЯВА ДЕТАИЛИ НОСИШ ЕДИН БОЛТ И ТЕ ЩЕ ГО ЗАМЕРЯТ НА МЯСТО ИМАТ ВСИЧКО НО НЕ ЕПРОБЛЕМАТ ВЪВ ТЯХ ОТ ТУК НАТАТЪК ТИ ЖЕЛАЯ УСПЕХ ДАНО СЪМ ТИ ПОМОГНАЛ///////ЕВТИНОТО ВИНАГИ Е ПО СКЪПО/////

                Коментар


                • #23
                  До: Проблем с главата на Isuzu Trooper 2.3 бензин 4ZD1

                  ДАЙТЕ МАЛКО ПОМОЩ -КАК СЕ СМЕНЯ ДОЛЕН ШАРНИР НА КЪСАТА БАЗА 2,3 БЕНЗИН ////ЗА ДА НЕ СЕ МЪЧА МНОГО//// ТОВА ЗА СЕРВИЗА ОТПАДА, ЩЕ ГО СМЕНЯМ АЗ,
                  БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО,,,,,,,,

                  Коментар


                  • #24
                    До: Проблем с главата на Isuzu Trooper 2.3 бензин 4ZD1

                    Първоначално публикуван от ASALMAASALMA Преглед на мнение
                    ....КАК СЕ СМЕНЯ ДОЛЕН ШАРНИР ...
                    Като гледам какъв си специалист по главите, вероятно ще се справиш без проблем и с шарнира.
                    Как се сменя долен шарнир незнам, но знам че с горният пост се включваш в тема по която не е писано от 16-05-06, 06:47.
                    Писането с главни букви се приема за крещене, а тук не го толерираме!
                    0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                    Коментар


                    • #25
                      До: Проблем с главата на Isuzu Trooper 2.3 бензин 4ZD1

                      Много се извинявам за главните букви/специално НА дядо Владо/Не съм искал да обидя никой. Забелязах че съм закъснял със коментара но нямаше конкретен отговор на проблема/ Поне аз не видях/ А за долния шарнир още не съм го сменил/питах имали някакви тънкости относно смяната/Возилото е на мой приятел-Аз карам Рено еспейс и имах същшя проблем със главата-само където не спях с нея........щяха да ме изгонят от работа защото целият сервез се занимаваше с мен......Още веднъж се извинявам.

                      Коментар


                      • #26
                        До: Проблем с главата на Isuzu Trooper 2.3 бензин 4ZD1

                        Ще се наложи тия дни и аз да правя това упражнение,тоез да сменям гарнитура на главата.Та въпроса ми е стандартната гарнитура държи ли добре или за по сигурно да си поръчам облечена с медна ламарина?
                        JEEP GRAND CHEROKEE 2.7crd 088-570-53-52

                        Коментар


                        • #27
                          До: Проблем с главата на Isuzu Trooper 2.3 бензин 4ZD1

                          Стандартната гарнитура си е достатъчно добра. Струва 23лв. Номерът е да се монтира правилно. Това ще рече перфектно равни глава и блок. Допуск на кривина 0,20 при линия по диагоналите. Допустима поправима неравност 0.40. Правилно натягане (1 етап 8кг/м. 2 етап 10,5кг/м)
                          Редът на притягане, предполагам ти е известен За всеки случай - http://www.scribd.com/doc/15065929/4ZD1 - Сервизно ръководство за основен ремонт на този мотор
                          Загряване до работна температура. Изстиване - пак се притяга до 10,5 кг/м.
                          и Enjoy
                          Миналата седмица правих същото упражнение поради спукан радиатор и негледане на уреди
                          "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                          Коментар


                          • #28
                            До: Проблем с главата на Isuzu Trooper 2.3 бензин 4ZD1

                            А на мен Трупчо ми се разсърди,че не го карам и прати водата в маслото.Не съм много запознат с японците и техните чалъми,дали ще мина само с гарнитура?Откакто е в мен не е прегряван,а както си седи без да се кара и хоп на другия ден умешал.Друга някоя тънкост да кажете да проверя?
                            JEEP GRAND CHEROKEE 2.7crd 088-570-53-52

                            Коментар


                            • #29
                              До: Проблем с главата на Isuzu Trooper 2.3 бензин 4ZD1

                              Провери си първо вентилацията на картера. Щом рядко го караш и сега се случва, след като застудя - и това е възможност!

                              Коментар


                              • #30
                                До: Проблем с главата на Isuzu Trooper 2.3 бензин 4ZD1

                                Ако има конденз по горната част на щеката е нормално. Покарай го малко да загрее хубаво. Ако в долната част на щеката маслото е черно, не го мисли.
                                "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X