Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Компресор

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Компресор

    Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
    То за това е този аванс . Целия двигател и пусковата му намотка се товарят много по малко .
    Може би не съм споменал че става въпрос за трифазни електромотори. Там няма пускова намотка. За мене монофазните машини са за любителски цели. С изключение на ъглошлафи и дрелки.
    Мисля че се отклонихме от темата, която е за компресори.

    Коментар


    • От: Компресор

      Търся таблица за промяна оборотите на компресора с ремъчни шайби.Някой бе дал линк на симулатор, за изчисляване на оборотите,ама трети ден не мога да го намеря.
      Разполагам с 4-кв мотор,945 оборота с дебелина на оста 38мм,шайба 75мм която е много малка.При монтиране и на компресора по-малка шайба 105мм,ремъка изпада в резонанс.Та ми се ще да монтирам по-голями шайби,но не знам какви.Дайте някаква идея как се прави.
      JEEP GRAND CHEROKEE 2.7crd 088-570-53-52

      Коментар


      • От: Компресор

        Ами сметни си ги сам. Няма нищо сложно в сметките. Намираш обиколките на двете колела и си правиш предавателно отношение. По възможност слагай по-големи шайби. При малката шайба не се получава добро сцепление. Формулата за обиколка на окръжност е 3,14*диамеъра. Така че даже може и само да делиш диаметъра на задвижваната шайба на диаметъра на задвизващата шайба. Оборотите на електромотора делиш на полученато стойност (предавателно отношение).
        В твоя случай 105/75=1,4 е предавателно отношение
        оборорите не компресора са 945/1,4=675.
        Това са си нормални обороти според мене за компресор, но пак зависи от модела му.

        Коментар


        • От: Компресор

          Мерси колега!Нещо такова търсех,но не точно,че с тея цолови размери!!!
          http://blocklayer.mobi/pulley-belteng.aspx
          JEEP GRAND CHEROKEE 2.7crd 088-570-53-52

          Коментар


          • От: Компресор

            Сметката е толкова проста че няма и на къде. Всеки малко грамотен човек ще си направи в ексел таблица с формулите. Въвеждаш си двете шайби и оборотите на мотора. Резултата ще е оборотите на вала на компресора.
            Кажи какво целиш със смяната на шайбите. Оборотите според мене са ти добре.
            Ако търсиш повишение на оборотите за да увеличиш дебита, трябва да имаш предвид че компресора загрява повече.

            Коментар


            • От: Компресор

              Първоначално публикуван от dimich87 Преглед на мнение
              Сметката е толкова проста че няма и на къде. Всеки малко грамотен човек
              Ще се въздържа от коментара за коментара ти.Не знам аз ли много.... или Вие сте много....ама това не прави всеки питащ във форума за нещо си,неграмотен човек!
              По въпроса.Целта на по-голямите шайби е да избегна преплъзването и резонанса в който изпада с малките.Понеже не знам точно с каква честота е трептенето на мотора и с каква на ремъка,питах как се прави,има ли някаква закономерност.Да целта е и да увелича оборотите на компресора,но това да не повлиае много но пиковото натоварване на мотора.Иначе знам за диаметрите на шайбите и какво става с оборотите,дори и без ексел.Но питането ми бе не толко повърхностно колкото го изкара,питах за някакви тънкости за да избегна неправилната работа на компресора.За загряването съм монтирал допълнитело охлаждане.А за симулатора не,че не знам колко е един цол,а че е подобен на този който търсех,мисля публикуван тук във форума.И най вече ако не стане нищо,да знам каква точно нова компресорна глава да си купя и шайба за наличния мотор,с цел добър изходящ дебит за боядисване.
              JEEP GRAND CHEROKEE 2.7crd 088-570-53-52

              Коментар


              • От: Компресор

                Колега, малко са ти оборотите на мотора.Не съм чел назад постовете ти и незнам каква ти е компресорната глава, но ако е от камион или нещо такова оборотите са си добре(ако гониш съотношение 1:1) Друг вариант е без ремъчни шайби-от оста на мотора,на оста на компресорната глава, ама трябва да го измислиш добре,но не е невъзможно.
                "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

                Коментар


                • От: Компресор

                  Първоначално публикуван от Калин Преглед на мнение
                  Ще се въздържа от коментара за коментара ти.Не знам аз ли много.... или Вие сте много....ама това не прави всеки питащ във форума за нещо си,неграмотен човек!
                  По въпроса.Целта на по-голямите шайби е да избегна преплъзването и резонанса в който изпада с малките.Понеже не знам точно с каква честота е трептенето на мотора и с каква на ремъка,питах как се прави,има ли някаква закономерност.Да целта е и да увелича оборотите на компресора,но това да не повлиае много но пиковото натоварване на мотора.Иначе знам за диаметрите на шайбите и какво става с оборотите,дори и без ексел.Но питането ми бе не толко повърхностно колкото го изкара,питах за някакви тънкости за да избегна неправилната работа на компресора.За загряването съм монтирал допълнитело охлаждане.А за симулатора не,че не знам колко е един цол,а че е подобен на този който търсех,мисля публикуван тук във форума.И най вече ако не стане нищо,да знам каква точно нова компресорна глава да си купя и шайба за наличния мотор,с цел добър изходящ дебит за боядисване.
                  Ако съм убидил някого се извинявам. Искам само да помогна. Аз имам ифов компресор. Мотора ми е 1,1KW с 930 оборота. Правил съм го да работи и 1:1, но пак не получавах желания дебит за боядисване. Сложих перка на шайбата на компресорната глава, и си реших проблема със загряването й. Но мотора след няколко часа работа грееше. Ако ти е малък компресора при отношение 1:1, електромотора няма да усети натоварването, но ми се струва че пак няма да имаш постоянен дебит.
                  Пуснах втори компресор, като върнах старата шайба на ифовия компресор. Получих необходимия дебит, не ми загряваха моторите и боядисвах буквално без спиране за изчакване. Единствено спирах да дозаредя боя. Това лято съм изпръскал около 15кг боя. Имам още детайли да боядисвам, но нямам вече време, та май ще остане за догодина.

                  Коментар


                  • От: Компресор

                    Първоначално публикуван от Калин Преглед на мнение
                    Ще се въздържа от коментара за коментара ти.Не знам аз ли много.... или Вие сте много....ама това не прави всеки питащ във форума за нещо си,неграмотен човек!
                    По въпроса.Целта на по-голямите шайби е да избегна преплъзването и резонанса в който изпада с малките.Понеже не знам точно с каква честота е трептенето на мотора и с каква на ремъка,питах как се прави,има ли някаква закономерност.Да целта е и да увелича оборотите на компресора,но това да не повлиае много но пиковото натоварване на мотора.Иначе знам за диаметрите на шайбите и какво става с оборотите,дори и без ексел.Но питането ми бе не толко повърхностно колкото го изкара,питах за някакви тънкости за да избегна неправилната работа на компресора.За загряването съм монтирал допълнитело охлаждане.А за симулатора не,че не знам колко е един цол,а че е подобен на този който търсех,мисля публикуван тук във форума.И най вече ако не стане нищо,да знам каква точно нова компресорна глава да си купя и шайба за наличния мотор,с цел добър изходящ дебит за боядисване.
                    Здравей,колега! Докато еспериментирах с компресорни глави от камиони, стигнах до извода, че резонанса по-скоро идва от прекалено дълъг ремък. Виждал съм опит за излитане на ремък и от фабрични компресори. Сега за необходимия за боядисване дебит - той изцяло зависи от това с какъв пистолет мислиш да работиш. При конвенционален те устройват и около 350л/м., но за пистолет HVLP ти трябват и над 500 в зависимост от марката. Не познавам профибояджия, който да работи с глава от камион. Поне сред моите приятели няма такъв. Та ако мислиш да изкарваш пари с автобоядисване се загледай по фабричните глави за компресори. Нещо по-встрани от темата - авторитет се гради с много труд и компромиси а се срива за секунди. Ако платежоспособен клиент забележи примитивно оборудване и неуверен в себе си "майстор" ще забегне през 9 планини в 10-та и ще съветва всичките си познати да заобикалят отдалече даже улицата, на която се помещаваш. Успех!
                    Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                    Из "Златния телец"

                    Коментар


                    • От: Компресор

                      Не работя бояджия,пистолета не е професионален! Имам добре платена професия,и всички тези експерименти са в клас хоби не,че не мога да си купя нов компресор"има и нов де на 1г"
                      Компресорната глава е двуцилиндрова от нещо си,не знам от какво.Преди да се развали с 2,2кв вдигаше 11 бара буквално за нула време.Понеже новото китайче, не ми харесва как работи,реших да си направя стария компресор,сега е вече с нови ризи и сигменти,но стана много стегнат и монофазния мотор няма сила да го върти.
                      С 4-киловатовия и с малки шайби, пък ремъка буксува,дори и като сложих оптяжна ролка.Искам да сложа голями за да избегна преплъзването на ремъка,и да изчисля в какво предавателно число са,така,че хем да има дебит,хем да не се товари мотора и най вече да избегна резонанса в който изпада компресора.Пробвал съм и с къс,и с дълъг ремък,вибраций все има,и колкото повече са оборотите,толко е по-голям резонанса.За това реших да питам тук,как се прави,че да избегна всякакви паразитни шумове.От обща култура знам,че шайбата на мотора не трябва да е по-голяма от диаметъра му,освен ако не е от алуминий.Благодаря ви.Ще продължавам с експериментите.
                      JEEP GRAND CHEROKEE 2.7crd 088-570-53-52

                      Коментар


                      • От: Компресор

                        Сложи няколко снимки на компресора, ако е с водно охлаждане е зилова, с въздушно има такива които са фабрични, има и от камиони. Това че след ремонта е станал стегнат, означава че някъде хлабините са прекалено малки. След като загрее главата тези хлабини стават още по-малки и може да затегне. Аз и двата компресора ги въртя с 1,1 мотори. И двата мотора не се задъхват. На двуцилиндровия компресор е с 1420 оборота мотора, а на едноцилиндровия ми е 930 оборота. Аз само с двуцилиндровия пробвах и не съм доволен за боядисване. Идва му пак малко дебита, но определено е по-вече от ифовия. За това направих комбинация с 2-та. Направих си маркучите на бързи връзки и за секунди се свързват двата компресора и маркучи около 30м. Имам още един маркуч около 15м, но не съм му купувал на него накрайници, понеже не ми е трябвал.
                        Аз също не съм се хвърлил на нов компресор заради това че нискияклас са китайски и след няколко години не стават за нищо, а за нещо марково нямам достатъчно финикииски знаци. Комшята ми имаше някакъв китайски. Прави врати и огради. 3 години работи с китайси и сега издъхна. Отваря го за ремонт, но се оказа че не може да се ремонтира нищо по него. 2 пъти му давах да ползва моите, като те си стоят в гаража, опъвам моите маркучи и си закача и неговиямаркуч.

                        Коментар


                        • От: Компресор

                          Здравейте колеги от година ползвам за помпане на гуми и издухване на разни нещица правен компресор с компресор от хладилник всичките клапани пресостати и 50 литра бутилка. Търкаля ми се един компресор от ЗИЛ двуцилиндров в гаража и един електродвигател 1,5 киловата 11 ампера 2900 оборота на 220 волта . От това което четох двигател ще върти компресора без проблем, но ме интересува ако някой може да ми каже при какви обороти на главата какъв дебит да очаквам ( говорим ориентировъчно ) . Иска ми се да докарам около 250 литра в минута , за да мога да си пръсвам и разни малки детайли с пистолета. Давайте акъл ако трябва ще търся и по мощен двигател все ще изпадне нещо. Въпроса ми е с този двигател какви максимални обороти мога да въртя компресора и какъв дебит да очаквам . Пресостата ми включва на 6 атмосфери и изключва на 8 атмосфери. Ще има монтиран възвратен клапън между компресора и бутилката.

                          Коментар


                          • От: Компресор

                            Здравейте колеги понеже все си търся нещо да ровичкам и имам свободно време реших, че компресора ми е нужен , прегледах темата отгоре отгоре и горе долу по разбрах нещо ама нали за това сме тук да си помагаме. Имам едно компресорче и имам желание да го направя както трябва да е с клапани, манометри и така нататък обаче проблема е , че няма кой да ми помогне и да ми обясни какво точно трябва да си купя и кое как да свържа. Утре ще го снимам и ще пусна снимки да видите за какво иде реч. Компресора ще се ползва за домашни условия.
                            Нukога не се отkазвай от нещо nредu да uзnробваш всuчкu възможнu начuнu , за да го nостuгнеш !

                            Коментар


                            • От: Компресор

                              Колеги като гледам темата май е по замряла ама аз ще пиша дано някой се отзове , че имам нужда от помощ.
                              Днес снимах компресора да видите за какво става дума.

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1522.jpg
Прегледи:1
Размер:124.5 КБ
ID:5522009
                              Малък е, но е е идеален за домашни нужди.

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1527.jpg
Прегледи:1
Размер:144.6 КБ
ID:5522010

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1528.jpg
Прегледи:1
Размер:132.6 КБ
ID:5522011

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1529.jpg
Прегледи:1
Размер:140.9 КБ
ID:5522012
                              Компресора е доста омаслен сигурно от някъде сълзи масло. Тези дни ще го измия с водоструйката и препарат надявам се да светне. Искам да разбера от къде е маслото и да го оправя.

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1523.jpg
Прегледи:1
Размер:191.1 КБ
ID:5522013
                              Мотора е слаб, но докато се ползваше компресора сам за помпане на гуми не е имало проблеми да загрява като се има в предвид, че е работил по 2 часа без да спира.

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1532.jpg
Прегледи:1
Размер:124.7 КБ
ID:5522014
                              След като леко остругах мръсотията го обърнах и видях, че и от долу има тапа.

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1533.jpg
Прегледи:1
Размер:120.9 КБ
ID:5522015
                              Като за начало ще го измия и смятам да преправя в задния край конструкцията дето ляга електромотора защото само от едната страна беше захванат.
                              Чакам съвети от вас какво как да направя за напред и какво трябва да купя.
                              Нukога не се отkазвай от нещо nредu да uзnробваш всuчкu възможнu начuнu , за да го nостuгнеш !

                              Коментар


                              • От: Компресор

                                Електромотора не ти е слаб, а бавнооборотен. Проблема може да си го решиш с поставяне на малко по-голяма шайба на електромотора.
                                За маслото не се притеснявай. Проблема е от семерината на коляновия вал. От там сълзи масълце, защото има по-високо картерно налягане. Причината за това е в сегтментите на буталата.
                                Тапата отдолу на бутилката е за източване на събраната вода от конденза.
                                Аз не съм толкова педантичен и не ми пречи омасляването толкова много. И моите компресори са така омаслени. И при двата ми компресора имаомасляване около вала, но при източване на маслото за смяна, също се цапа бутилката. След не забърсване пепелака се налепя и стои мазно и черно.
                                В зависимост от това за какво ще го ползваш, може да го оборудваш по различен начин. Ако държиш да не губи налягане от бутилката, поставяш възвратен клапан, по възможност електрически и пресостат. Ако няма да го ползваш постоянно е достатъчен един предпазен клапан (балансьор), който изпуска поддържа налягането в настроения диапазон.
                                Аз имам 2 компресора. Единия без възвратен клапан си задържа налягането, но няма предпазен клапан, а само пресостат (ако го надуя до 6 атм, на следващия ден падат до 3атм). Другия е само с предпазен клапан, пак нямам възвратен клапан. Въздуха след 2-3 часа го няма. Втория го ползвам за помощен при боядисването, като двата компресора си работят едновременно

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X