Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Компресор

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Компресор

    Най-накрая след няколко месеца се наканих да я пусна тая тема.Става въпрос за компресор за помпене на..гуми и др.Долното е в много минало време писано,вече сме в по създателна фаза,повредата беше отстранена и т.н четете по надолу..
    Компресора е от Ифа W50,има разлика на L60 е по голям.
    Двигателя е три фазен ,с мощност 650W.Свален от бензиноколонка.
    Бутилката е от Шкода.
    В момента е малко разглобен ,защото се указа че пълен с масло му изпуска семерината и за една нощ нямаше масло.Така че следва да се замени дефектната семерина и да се купи пресостат и другите работи.
    Историята на компресора е много голяма.Беше взет преди 3-4години от една разбита Ифа и както се оказа и компресора беше разбит-нямаше клапани,бутало,леко олуфтовели лагери,и втулка на биелата.
    Преди месец го изкарах от тавана хванал два пръста прах и се захванах с него.Той си беше разглобен,но ме мързеше да му вадя коляновия вал и да ходя да му търся лагери и т.н и си викам ако стане и помпи ще го разглобя и ще го оправим.
    Бутало,сегменти и клапани купихме от магазин КАМИОНА в Плевен всичко беше 50лв.
    Обаче се оказа ,че втулката върви с биела и няма поотделно.Цял ден обикаляне из Плевен накрая спираме пред един магазин на КАМАЗ до болницата влизам ,човека казва ,че Ифо-ви части не продават ,но едно пръстенче ми хвана окото.Взимам шублер мерим биелата вътрешно и втуклката и....съвпадат само трябваше малко външно престъргване.
    Втулката се оказа,че е от стартер на Камаз...
    И така сглобяваме компресора.И започнахме монтажа.
    Решихме да е на два винкела по 50см. захванато всичко ,да ама не отворите на двигателя са с 3см. по широки от тези на компресора и първо качихме комперсора заварявах директно за бутилката.Някой колеги от съседната тема казват ,че не е правилно -наистина е ,така , не е добре бутилката да е носеща..
    След като качихме компресора напаснахме мотора и заварихме.Ето малко снимки,че стана темата "биография на моя комперсор"
    естествено ще има и продължение








    и естествено главния помощник без ,който сме за никъде

  • #2
    До: Компресор

    Мене ако питаш, иска мотор 3 киловата.

    Коментар


    • #3
      До: Компресор

      Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
      Мене ако питаш, иска мотор 3 киловата.
      Мене ако питаш, сега е време да сложиш зелето в синия бидон.

      Коментар


      • #4
        До: Компресор

        Даа. С този мотор ще е трудна работа.

        Коментар


        • #5
          До: Компресор

          Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
          Мене ако питаш, иска мотор 3 киловата.

          Чак пък 3. Зилов си работи перфектно с 1.5кВ.Тръгва си и при 8 атмосвери без проблем
          Луд умора нема,само се поти!!!

          Коментар


          • #6
            До: Компресор

            Първоначално публикуван от Tsvetan Преглед на мнение
            Чак пък 3. Зилов си работи перфектно с 1.5кВ.Тръгва си и при 8 атмосвери без проблем
            На баща ми компресора е същия, само че с мотор 1.5 kw и се справя добре.Проблема е че като е пълна бутилката на 8-10 атмосфери и няма тръгване Наскоро си направих компресор с глава ОМА - Италия с изходящ дебит 310 лт/м. и монофазен мотор 3 кв. 3000 об/м - Троян.Утре ще го снимам да видиш как съм го направил.Съвета ми е да си купиш пресостат и разтоварващ клапан.С него има голям шанс да подкараш компресора и при пълна бутилка с по-слаб мотор.Другото важно място е изходящата тръба от главата към бутилката.Мястото е критично от температурна гледна точка и помисли добре от какво ще го направиш.Понеже бутилката е малка изнеси настрани планки на които да монтираш колелетата,Задължително да са 4 защото с 3 е много нестабилен
            Последно редактирано от PACH - Иван Тодоров; 18-10-08, 19:27.
            DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
            Skype: pach_bs

            Коментар


            • #7
              До: Компресор

              За да тръгва с надут ресивер, между него и компресора трябва да сложиш прост възвратен клапан.

              Коментар


              • #8
                До: Компресор

                Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
                За да тръгва с надут ресивер, между него и компресора трябва да сложиш прост възвратен клапан.
                Само с една уговорка - обикновения възвратен клапан е с пластмасово клапанче вътре и от налягането се нагрява и изгаря след 15 мин. Хубавото е че се разглобява и на струг се прави метално копие - при мен работи така вече втора година и си тръгва на 7 атм. с 1,5 кВт мотор.
                Когато нямаме това, което ни трябва,
                ни трябва това, което имаме!

                Коментар


                • #9
                  До: Компресор

                  Що, има нормални истински. Няколко лева.
                  Не съм виждал пластмасов.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Компресор

                    С тая шайба дето си я сложил на мотора, нищо няма да стане. Много е голяма. Освен ако на компресоа не сложиш от пералня. Мое мнение.
                    За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                    Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Компресор

                      Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
                      С тая шайба дето си я сложил на мотора, нищо няма да стане. Много е голяма. Освен ако на компресоа не сложиш от пералня. Мое мнение.
                      Мисля че оборотите на мотора са малко и за това е сложил голяма шайба да компенсира
                      DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
                      Skype: pach_bs

                      Коментар


                      • #12
                        До: Компресор

                        Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
                        Много е голяма.
                        Не си забелязал, че е двойна Има и малко Фи.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Компресор

                          Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
                          Не си забелязал, че е двойна Има и малко Фи.
                          Пропуснах, извинявам се
                          DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
                          Skype: pach_bs

                          Коментар


                          • #14
                            До: Компресор

                            аз пък не видях нищо за опъване на ремъка

                            Коментар


                            • #15
                              До: Компресор

                              Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
                              аз пък не видях нищо за опъване на ремъка
                              Я погледни как е монтиран двигателя, има два улея за да може да се мести двигателя и да се опъва ремъка
                              DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
                              Skype: pach_bs

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X