Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Компресор

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Компресор

    На хладилния компресор, ако го използваш за въздух, е безсмислено да му наливаш неговото си масло - то е предназначено да работи в затворена инсталация без кислород и на въздух, особено при висока температура, бързо губи свойства.

    Коментар


    • От: Компресор

      Първоначално публикуван от venkabg Преглед на мнение
      ...При мен точно след компресора има утайник и хваща масълце. Като стане 20-30грама му го давам да го засмуче обратно...
      Не съм сигурен че това е добра идея. Във въпросния съд, освен масло се събира и конденз.
      Не чета коментари и не отговарям на такива.

      И коментаторите...

      Коментар


      • От: Компресор

        Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
        Не съм сигурен че това е добра идея. Във въпросния съд, освен масло се събира и конденз.
        Не съм виждал конденз, но може и да има. Ако има конденз, би трябвало маслото да се пресече или бъркам? Компресорчето работи вярно вече поне 3-4години и се използва по-често от големия компресор. Лесно се носи, няма бутилки да пълниш, само включваш и си помпиш гумите. По 1мин на гума и е готово. Надува балони, веднъж пробвах и бойлера за пробойна-за 15мин го наду. Корава гад е това. Ако наистина не е хубаво да връщам маслото, тогава да наливам ново масло колкото изхвърли?

        Коментар


        • От: Компресор

          Един въпрос само към знаещите.
          Понеже си купих компресора без въздушни филтри ,а трабва да има таман два.
          Някой преценил че може и без тях и просто ги изхвърлил и аз сега нямам и мисля да си направя.
          Много лесно ще ми е от дунапрен-на мотора ми е такъв и смятам че ще може да диша нормално.
          Кажете нещо по въпроса?

          Коментар


          • От: Компресор

            Импровизирайте с филтри от мотопеди,мотоциклети..................и т.н.

            Коментар


            • От: Компресор

              Виж това http://www.in-eco.eu/aksesoari/vyzdu...-kompresorite/ и това https://www.olx.bg/ad/filtri-za-kompresori-ID3pH8R.html иначе и дунапрен става но под дунапрена подложи някаква решетка да му пречи да се лепне директно на смукателния отвор.
              Последно редактирано от stelio; 14-03-18, 18:33. Причина: п.п
              Трагичното не е смъртта, а животът, който
              хората живеят или не изживяват до смъртта си.
              Чарлз Буковски

              Коментар


              • От: Компресор

                Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                На хладилния компресор, ако го използваш за въздух, е безсмислено да му наливаш неговото си масло - то е предназначено да работи в затворена инсталация без кислород и на въздух, особено при висока температура, бързо губи свойства.
                Затова питам. Оня ден се замислих относно бутилката от фреон и така и така имах една 30литрова от газ реших да сменя ресивъра. По повода източих маслото от компресора да вида поне колко е - ами за година и половина не е мръднало. Точно 600мл,както пише в техническия паспорт на компресора.
                Видя ми се бистро и доста рядко, нешо като 5w30 на гъстота. Бая се почудих какво да правя, та взех че си го налях обратно
                На последната снимка се вижда.

                Така и така старата бутилка нямаше пробка, та на тази и нагласих една. Идеално пасна фланеца за евросондата.

                Иначе нещата изглеждат така :

                Коментар


                • От: Компресор

                  Поздравления за добрата изработка! Аз също съм си мислил за слагане на бутилка от фреон или газова уредба. Спира ме факта, че ще стане доста тежък. За по-голям дебит си имам по-мощен компресор. Но за помпане на гуми си става и без бутилка, а аз главно и за това го ползвам. Носи се лесно даже и от малко дете. Хващам го и си го пренасям, където си искам. Сложил съм му маркуч 5-6метра и с него си обикалям колите отвсякъде. За 5минути гумите се помпат безгрижно без да тътря големия компресор, да го чакам да дига налягане, да ми надува главата и подобни. И без това тоя компресор няма голям дебит и освен за евентуално продухване на някой отвор, за друго не вярвам да става, освен ако не му сложиш някаква огромна бутилка.

                  Коментар


                  • От: Компресор

                    Приложението няма да коментирам,НО виждам Мераклийска работа-браво!!!

                    Коментар


                    • От: Компресор

                      За мини ресивер ползвам една 15'' вътрешна гума с два велосипедни вентила от старите с гайки и шайби за монтиране. Така поне компютър може да издухаш по-успешно.

                      П.П. Компресорът е от лидълските "куфарчета". Лошото е, че е шумен почти колкото големия.
                      Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                      Из "Златния телец"

                      Коментар


                      • От: Компресор

                        Първоначално публикуван от petkov_bb Преглед на мнение
                        Импровизирайте с филтри от мотопеди,мотоциклети..................и т.н.
                        +1 , компресорите ползват въздушни филтри подобни на камионите , например .

                        Коментар


                        • От: Компресор

                          Първоначално публикуван от venkabg Преглед на мнение
                          .......Поздравления за добрата изработка! .....
                          Първоначално публикуван от petkov_bb Преглед на мнение
                          Приложението няма да коментирам,НО виждам Мераклийска работа-браво!!!
                          Благодаря и на двама ви за високата оценка . Смело мога да твърдя, че за домашна работилница (хоби електроники, ремонт на дребни детайли, почистване на компютри и всичко за което може да се ползва сгъстения въздух) такъв тип компресор е НАЙ-ЕФЕКТИВНАТА И ПРИЛОЖИМА машина. Аз го държа постоянно включен, винаги когато ми потрябва сгъстен въздух имам под ръка, дори в 12 часа през ноща - отново. Компресора е крайно тих и безшумен.

                          Първоначално публикуван от gy6ter Преглед на мнение
                          +1 , компресорите ползват въздушни филтри подобни на камионите , например .
                          Моя е някакъв бамбашка размер, цилиндричен. Аз му хакнах един от Фиат 500 и заспа

                          Коментар


                          • От: Компресор

                            https://www.mobil.com/English-US/Ind...-Arctic-Series - това са компресорни масла за охладители /хладилници / . Производителите на компресори си дават препоръка какво да се ползва в комбинация с типа фреон .

                            Коментар


                            • От: Компресор

                              Първоначално публикуван от petkov_bb Преглед на мнение
                              Импровизирайте с филтри от мотопеди,мотоциклети..................и т.н.
                              Ето я импровизацията в готов вид.Дано да върши работа.
                              Вътре съм направил кошница да не се свива дунапрена.

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20180315_161601.jpg
Прегледи:1
Размер:95.0 КБ
ID:5783829

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20180315_161609.jpg
Прегледи:1
Размер:82.4 КБ
ID:5783830

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20180315_161628.jpg
Прегледи:1
Размер:128.6 КБ
ID:5783831

                              Коментар


                              • От: Компресор

                                Много добре се е получило.Ако е много прашна средата може предварително дунапренената част да се омасли с тънко масло(пр.хидравлично,трансформаторно.......) и изтиска преди поставянето. Периодично се пере и пак масло.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X