Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Компресор

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Компресор

    Да съм споменал чешма? Едно бидонче 30-тина литра над главата и един леген по-ниско и имаме течаща вода. При мене термосифонния принцип доведе до "посиняване" на една от главите и го отрекох при цялостно боядисване на автомобил.
    Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
    Из "Златния телец"

    Коментар


    • От: Компресор

      Първоначално публикуван от spower Преглед на мнение
      Ето и от мен снощи го сглобих най-после и "запали" само друг мотор ще търся иначе подмених лагери гарнитури, оправих скъсаните резби на картера.
      [ATTACH=CONFIG]588033[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]588034[/ATTACH]
      Може ли да ми кажете до къде се пълни с масло. Имам същия компресор. Днеска му източих старото масло, беше малко под средата на прозорчето. Излезе около 0,5л. Почнах да наливам и си мислех да го направя на 2/3. Наливах смело, но по едно време се спря на средата и не мръдваше. В един момент се напълни до горе, а аз бях налял 1л масло. След пускане в действие започна да хвърля масло през отдушника. Мисля сега да му направя казанче на високо и да си изплисква излишното масло там или е по добре да го източа?

      Коментар


      • От: Компресор

        Днескакато погледнах компресора, течеше от прозорчето за нивомер. Източих маслото, развих прозорчето и намазах със силикон. Никакъв ефект, пак сълзи. Оказа се че е сцепено и не може да се уплътни. Направих тапа и я навих на мястото на прозорчето. Размера на резбата е 24х1,5. Нямам такава плашка и я направих на струга малко по хлабава. Навих тефлонова лента и завих. Никакви течове. Вчера бях налял малко над литър масло. Днеска налях преди да завия тапата до ръба и. След завиването налях около 0,2л. Без да слагам отдушника пуснах компресора. Той си нагнети въздух и започна балансьора да отваря (3,5атм заради бояджииския пистолет). Долях още малко масло, докато не изплю. Грундирах една стена без никакви проблеми.
        Малко е дебита на въздух от този компресор, за това закачих и ифовия, който имам. Пистолета ми е сдолно казанче и направо пее. Само да спра с пръскането и балансьора започва да съска.
        Миналата седмица се видях в чудо с ифовия компресор. 30 секунди пъскане, 1 мин чакане да направи вятър.

        Коментар


        • От: Компресор

          Браво, колега, значи си успял да докараш дебита до около 300л/мин. Ако пръскаш продължително време, слагай някакво вентилаторче да им помага с охлаждането защото на тая жега не им е приятно даже и на железата.
          Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
          Из "Златния телец"

          Коментар


          • От: Компресор

            Единия компресор е оригинално с вентилаторна шайба. А на ифовия направих гайка дълга и на нея нанизах шайба от преката на москвиш. Така сега е с перка от москвич и нямам ядове и с него. След около час и половина работа са топли, но не е да прегряват. Имам доста работа за пистолет, покрай тези ремонти и съм доволен че подкарах пистолета нормално. Единствените му ядове са че много финно разпрашава и става по-бавно, но пък не се наслоява много боя и не се отича по този начин.
            Благодаря на колегата "коко келеша" за подаръка който ще ми направи. Надявам се да ми свърши работа. За сега изчаквам боядисването на входната врата, иначе още днеска щях да я боядисам. След което ми предсоти боядисване на две големи гаражни врати 3х3,50. Вече не искам да си помислям за хващане на четка за боядисване, предпочитам пистолета да го оцапам и после да го мия, но да стане хубаво.

            Коментар


            • От: Компресор

              Пуснал си компресора на 3,5атм и върти нон-стоп, за да пръскаш?
              Защо не го пуснеш на 6-8 атм с пресостат и му сложи редуцир, така ще може и да почива.

              Коментар


              • От: Компресор

                Сигурно ще прозвучи откачено ако кажа, че за мен е по-добре компресора да работи постоянно, но съм имал следния случай преди години: Сиромашки събиран компресор, с 50 литрова бутилка от някакъв камион, си работеше безгрижно на 8 атм. По време на едно боядисване обаче, докато наливах боя в пистолета, точно след спирането на компресора от пресостата се чу едно мощно изшъткване с намаляваща сила. Помислих си, че отново има спукан маркуч, но излизайки при компресора с ужас установих, че се е цепнал заваръчния шев на бутилката на дължина 15-тина см. Та представете си ако вмвсто изшъткване се беше чуло "бум". От тогава повече от 4 атмосфери не залагам никъде. Дори и сега, ползвайки чисто ново магазинско компресорче, усещам гъдел под лъжичката, когато манометъра подминава 5 атм. А когато със звънтенето на препомпана футболна топка пресостата изключи на 8атм. гледам работното ми място да е по-далече от компресора. Страхова невроза, какво да се прави.
                Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                Из "Златния телец"

                Коментар


                • От: Компресор

                  Моят пък включва на 5.5 и изключва на 10...Но ресиверчето е 350-тина литра...При боядисване на повечко детайли,се включва чат-пат.
                  Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

                  Коментар


                  • От: Компресор

                    Е моят работи 7-9.5атм с 50л бутилка от АГУ, има разтоварващ клапан, настроен на 10атм.
                    Нямам притеснения относно бутилката, изпитвана е на 18-20атм, компресора освен конденз хвърля и достатъчно масло, да не ръждясва бързо

                    Коментар


                    • От: Компресор

                      Според мене е по добре да работи постоянно компресора, от колкото да се пуска и спира през минута две. Пробвах с ифовия компресор на 6 атм му изключва пресостата. Нямам редуцир за налягане, понеже ми е с долно казанче пистолета и плюе боята, като падне налягането около и под 4 атм пръска нормално и под 2,5 атм не му стига налягане за да засмуче достатъчно боя. Минава през всичките фази за около минута. Бях му хванал ритъма и пръсках в оптималното налягане, но доста изчакване. Със свързани на двата компресора, поддържа 3-3,5 атм. Електромотора при стартирането му протича много голям ток, докато се развърти. Всеки електромотор има определен брой включвания за час. Обикновенно изгарянето им е при стартиране. С това разполагам и с това се опитвам да се справя. Не се занимавам с боядисване, а е чисто за лична употреба. Тази година правя ремонти по новопридобитата къща, а пистолета ми спести време. Само че докато го накарам да работи нормално загубих поне 2 дена. Сега вече свързвам компресорите и почвам да пръскам. Направих си маркучи на бързи връзки около 50м с които спокойно стигам навсякъде. Имам още един почети 20м маркуч, но не ми се дават още 7лв за бързи връзки, а и не ми е необходим.

                      Коментар


                      • От: Компресор

                        Чисто теоретично при монофазните двигатели с центробежен изключвател на пусковата намотка обикновено се получава нагаряне на контактите и омекване на пружинките . При трифазните двигатели проблем с броя пускания и спирания няма . Пак принципно при избор на ел . двигател се слагат винаги едни 30% резерв .
                        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                        Коментар


                        • От: Компресор

                          [QUOTE=sek.1;2266947]Чисто теоретично при монофазните двигатели с центробежен изключвател на пусковата намотка обикновено се получава нагаряне на контактите и омекване на пружинките . При трифазните двигатели проблем с броя пускания и спирания няма . Пак принципно при избор на ел . двигател се слагат винаги едни 30% резерв .[/QUOTE

                          Това с центробежния прекъсвач си е жива реалност. Колкото пъти съм имал проблеми с помпата за поливане, толкова пъти повредата е тръгвала от центробежния прекъсвач.
                          Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                          Из "Златния телец"

                          Коментар


                          • От: Компресор

                            Това че има някакъв резерв при избора на електромотор, не означава че може да се включва и изключва постоянно. При всяко пускане тока е много голям и с развъртането пада до номиналния. За няколко секунди не може да изгори, но при пускане и спиране през минута е напълно възможно да изгори. Принципно бушона на контакторите при правилен подбор защитава електромотора. Мене ми се е случвало при работа да изключва контактора заради претоварване и загряване на електромотора. Защита позволи включване чак след около 10 мин. Това е на електромотор 1,5киловата с 4А защита. На същия електромотор ми се случва след, като е работил и при пускане да изключва защитата. Тогава го пускам с последващо включване докато се върти от първото включване ротора.

                            Коментар


                            • От: Компресор

                              Аз съм си направил кондензоуловител 2-3литра, като изключи пресостата, магнет-вентил го разтоварва и при стартиране на двигателя започва да пълни без товар в първите секунди. Мотора е 1.5квт без центробежен пускател и не може да развърти под налягане.
                              Не че го ползвам постоянно, аз и не боядисвам, а за интрументите си трябва налягане.

                              Коментар


                              • От: Компресор

                                Първоначално публикуван от dimich87 Преглед на мнение
                                Това че има някакъв резерв при избора на електромотор, не означава че може да се включва и изключва постоянно. При всяко пускане тока е много голям и с развъртането пада до номиналния. За няколко секунди не може да изгори, но при пускане и спиране през минута е напълно възможно да изгори. Принципно бушона на контакторите при правилен подбор защитава електромотора. Мене ми се е случвало при работа да изключва контактора заради претоварване и загряване на електромотора. Защита позволи включване чак след около 10 мин. Това е на електромотор 1,5киловата с 4А защита. На същия електромотор ми се случва след, като е работил и при пускане да изключва защитата. Тогава го пускам с последващо включване докато се върти от първото включване ротора.
                                То за това е този аванс . Целия двигател и пусковата му намотка се товарят много по малко .
                                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X