Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Компресор

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Компресор

    Първоначално публикуван от maptod Преглед на мнение
    Колега за 1500лв можеш да си сглобиш доста приличен компресор и цената му ще е на половина на това, което ще купиш от магазина. Купешка глава, 3 фазни мотори - бол. Бутилка(и) ще се намерят - мога да те свържа с търновска фирма за справка или поръчка. Пускател, пресостат, малко фитинги, ще останат и за приличен гайковерт. Онзи ден даже в олх имаше РодКрафт чисто нов на 150лв под пазарната цена.
    Ще съм ти благодарен.Иска ми се да е със приличен вид,понеже много ме дразнят грозните самоделки плувнали в масла-имам два такива.
    Ейго Търново къде е ,мога да скоча другата седмица,ако може някакви координати за връзка ?

    Коментар


    • От: Компресор

      Първоначално публикуван от dragozow Преглед на мнение
      Ако търсиш купешки може да се класираш за 200 литра бутилка и 486 л/мин, което всъщност е към 390 л/мин реални на изхода. Това с документация, сертифицирана бутилка, бързи връзки, трифазен, със защита, 3 kw/4 HP. Само трябва да го включиш. Ако имаш мотор или си намериш евтин по-голям и бутилка, инвестицията в компресорна глава 618 литра, която на изхода е към 500 л/мин е 799 лв, това без отстъпката. Трябва ти тефлонов маркуч, възвратен клапан, баланс вентил, пресостат, разни преходи за резбите, защото надали всичко ще пасне без такива. Трябва и да те влече да си го сглобиш разбира се, виждал съм доста сръчно изработени такива компресори.
      И това е добър вариант,мога разбира се ,мотори имам ,трифазен ток време имам .Просто не съм се замислял. Но поне бутилката искам да е сертифицирана и главата да е нова с гаранция.

      Коментар


      • От: Компресор

        Пичове,след 30 години вярна употреба на ЗИЛ-ов компресор,реших да се обзаведа с нещо фабрично.Вече няма достътъчно време за "направи си сам",частната ми работа не го позволява,а стария съм го правил с 2-ра употреба бутилка смятано към 87-ма,като ученик в механотехникума.С него съм боядисвал и коли,работил съм и монтьорска работа,но..Реших за новобранеца в гаража(сина,вече и той с кола) да осъвременим нещата.Къде за безопастност,къде от лиготия...Новата машина трябваше да е компактна,за да се събере на точно определено място и да не пречи в гаража.Насочих се към марков моноблок,гледах,четох и реших да попитам колегата Драгозов.Той пък ме насочи към това на снимката-може би най-евтината маркова машина на пазара с ремъчна предавка.Работи машинката,пълни 27 литровата си бутилка за минута и половина от 0 до 9 атм.По-тих е от стария.Ако се наложи по-голям запас от въздух,смятам епизодично да му връзвам едни 25л допълнително,подвключвайки към бързата връзка отстрани на съда.Но дори и така е достатъчен за смяна на гуми и дребни ремонти с помоща на гайковерт и пневматична тресчотка,например.Пробвано,машината бързо вдига налгането и изключва.Дори не успява да загрее главата до степен да започне да пари на ръката за една смяна на гумите.При използване на пистолет за издухване,при непрестанна работа на пистолета през редуцирвентила настроен на 6.5 атм.,налягането в съда пада до около 6.5 и вече включилия се компресор го поддържа там без да пада надолу....Т.е. това му е дебита при това налягане,образно казано.Мен ме устройва.Преустройството на гаража напредва.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20180115_192405.jpg
Прегледи:1
Размер:461.5 КБ
ID:5779116

        Коментар


        • От: Компресор

          Да се включа и аз отново в темата Дойде време за нов компресор, който ще ползвам за пясъкоструйка. Мислех да прежаля едни пари за винтов, но се оказа че риска с втора употреба е много голям, ремонтите скъпи и ще заложа на класиката, бутална глава. Харесал съм два модела, но съм отворен и за други добри и изпитани марки/модели. изискването ми е дебит над 1000 литра (1200 е ок). Съответно ще се търси ел.мотор 7.5 - 10 кв. на около 3000 об.мин и някакъв ресивър от порядъка на 200 литра. Гледах разни оферти за втора употреба бутални, но няма гаранция за състоянието им и не ми се рискува, освен ако някой не ми предложи нещо проверено.


          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2018-01-30_202034.jpg
Прегледи:1
Размер:155.6 КБ
ID:5779993

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2018-01-30_202125.jpg
Прегледи:1
Размер:181.7 КБ
ID:5779994
          DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
          Skype: pach_bs

          Коментар


          • От: Компресор

            Аз съм с глава АБАК Б7000 и за камерата за малки детайли се справя ,за по голямо му идва зор .
            Toyota Land Cruiser RJ77 , Nissan Patrol TD42, Suzuki Samurai ,Yamaha WR 450F
            New hope garage о886/44-36-5о , о898/48-11-46

            Коментар


            • От: Компресор

              Точно за камера, джанти, шенкели, апарати... Качи снимка на камерата.
              Намерих и една още по-брутална глава, но марката не ми говори нищо. Някой запознат да сподели мнение ?


              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2018-01-30_205728.jpg
Прегледи:1
Размер:125.3 КБ
ID:5780000
              Последно редактирано от PACH - Иван Тодоров; 30-01-18, 19:59.
              DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
              Skype: pach_bs

              Коментар


              • От: Компресор

                Първоначално публикуван от PACH - Иван Тодоров Преглед на мнение
                Точно за камера, джанти, шенкели, апарати... Качи снимка на камерата.
                Утре ще ти я снимам
                Toyota Land Cruiser RJ77 , Nissan Patrol TD42, Suzuki Samurai ,Yamaha WR 450F
                New hope garage о886/44-36-5о , о898/48-11-46

                Коментар


                • От: Компресор

                  За вторите две глави ако ти притрябват части ще видиш зор. За първата има всичко без колянов вал. Ако ти е малко, може и с две глави или винтак, но за второто ти трябва бюджет или риск от втора ръка. Втората ръка гледай да е от някой, който се занимава с компресори и има части, поинтересувай се колко струва маслото, филтрите, винтовата двойка..

                  Коментар


                  • От: Компресор

                    Първоначално публикуван от PACH - Иван Тодоров Преглед на мнение
                    Точно за камера, джанти, шенкели, апарати... Качи снимка на камерата.
                    Намерих и една още по-брутална глава, но марката не ми говори нищо. Някой запознат да сподели мнение ?


                    [ATTACH=CONFIG]946257[/ATTACH]
                    Аз ползвам на тази марка повече от 2 години, но по-малката LB30. Избрах я поради факта, че е чугунена и е V образна, т.е. би трябвало да се охлажда много по-добре ако 2та цилиндъра са в 1 корпус. Доволен съм като цяло, само трябва да се ползва точното масло за работата й.

                    Коментар


                    • От: Компресор

                      Първоначално публикуван от PACH - Иван Тодоров Преглед на мнение
                      Точно за камера, джанти, шенкели, апарати... Качи снимка на камерата.
                      Намерих и една още по-брутална глава, но марката не ми говори нищо. Някой запознат да сподели мнение ?


                      [ATTACH=CONFIG]946257[/ATTACH]
                      Ето я Ванка

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20180201_165036.jpg
Прегледи:1
Размер:214.0 КБ
ID:5780085


                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20180201_165057.jpg
Прегледи:1
Размер:199.0 КБ
ID:5780086
                      Toyota Land Cruiser RJ77 , Nissan Patrol TD42, Suzuki Samurai ,Yamaha WR 450F
                      New hope garage о886/44-36-5о , о898/48-11-46

                      Коментар


                      • От: Компресор

                        Адаш, не е ли по-добре нещо такова - хем по-голям дебит, хем по-ниска цена, а и е автономен и мобилен. Едва ли ще работиш постоянно с него, така че разходът няма да е проблем. За бластиране ползвам услугите на едни момчета с двг-компресор, само че съвременен.

                        Коментар


                        • От: Компресор

                          Адаша, гледам едни Atlas Copco в UK на ремарке с 3-цилидров дизел Кубота ама започват от 2500 евра
                          DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
                          Skype: pach_bs

                          Коментар


                          • От: Компресор

                            Имам такова жувотно в базата. Миналата година пясъкоструихме едни резервоари за вода от времето на Тато.
                            40 тона шлак за около месец време прекарахме през пясъкоструйката и стените на резервоарите бяха почистени от битума нанасян някога.
                            Добра машинка с разход около туба на ден.
                            Бях го вързал обаче да работи с 6 кубиков ресивер.
                            Цената беше обаче над гореописаната като машината бе закупена на около 500 часа работа.
                            Няма страшно в умирачката...
                            Страшното е да си жив!...

                            Коментар


                            • От: Компресор

                              Ако не го ползвате да го спазарим
                              Кой модел XSA ?
                              DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
                              Skype: pach_bs

                              Коментар


                              • От: Компресор

                                Ползваме го, а за модела трябва да погледна.Ако имаш интерес да купиш имам познати които се занимават само с компресори та може и да измислят нещо.
                                Няма страшно в умирачката...
                                Страшното е да си жив!...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X