Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Компресор

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Компресор

    Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
    Има пробка за конденз с кранче на нея, но не се вижда от снимките.
    А ако питаш за тръбата (маркуча) от главата до ресивъра - Ф15 външно е. Такава си е щатно. Само че по-къса
    И на мен ми се види тясна, ама... Италянска му работа
    Вероятно сечението при клапаните е по малко така ,че това не е проблем. Питах за сечението на оранжевия, който отива към пневмо-инструмента,защото дебита е в пряка връзка със сечението ( и налягането).

    Коментар


    • От: Компресор

      Първоначално публикуван от petkov_bb Преглед на мнение
      Вероятно сечението при клапаните е по малко така ,че това не е проблем. Питах за сечението на оранжевия, който отива към пневмо-инструмента,защото дебита е в пряка връзка със сечението ( и налягането).
      Офф ти пък, така кажи де. Тоя оранжевия го ползвам на малкия (от хладилник) с "духалка" за обдухване на разни детайли.

      На големия съм монтирал бърза връзка на 3/4 и после ще му търся маркуч

      За този иде реч...

      Коментар


      • От: Компресор

        .

        Коментар


        • От: Компресор

          Здравейте, прочетох голяма част от темата и искам да попитам следните неща.
          В спецификацията на компресор от ЗИЛ дават номинални обороти 2000 максимални 2500, гледам тук ги въртите на 1000. Руснаците също четох ги въртят и на 2000? Проблем ли е по високите обороти и защо тук ги въртиме на по 1000?
          Колко е стъпката на резбата на изхода от компресора и какъв диаметър тръба изкарвате от компресора за оптимален дебит?
          Благодаря предварително и се извинявам ако има писано по тези въпроси, но от многото страници може и да съм пропуснал нещо.

          Коментар


          • От: Компресор

            Първоначално публикуван от ic3t0 Преглед на мнение
            Здравейте, прочетох голяма част от темата и искам да попитам следните неща.
            В спецификацията на компресор от ЗИЛ дават номинални обороти 2000 максимални 2500, гледам тук ги въртите на 1000. Руснаците също четох ги въртят и на 2000? Проблем ли е по високите обороти и защо тук ги въртиме на по 1000?
            По-високите обороти искат по-мощен мотор и по-мощен бушон пред него.

            Коментар


            • От: Компресор

              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
              По-високите обороти искат по-мощен мотор и по-мощен бушон пред него.
              + Задължително охлаждане и мазане.

              Коментар


              • От: Компресор

                Да мислех по въпроса и ми се върти в главата мазане с една хидравлична помпа от кола, за охлаждането един радиатор от парно да си циркулира през него самостоятелно водата. Мотор ще търся по сериозен.

                Коментар


                • От: Компресор

                  Извинявам се, че пускам втори пост но се сетих да попитам и колко е оптималния размер на тръбата на изхода от компресора, че на този сега е завит накрайник за 8мм?
                  Също какво представлява това цилиндричното което е завито отстрани на компресора с надпис Верх на него, на снимката се вижда?

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0155.jpg
Прегледи:1
Размер:450.3 КБ
ID:5781715

                  Коментар


                  • От: Компресор

                    Ето го и" мечо" си е вече в къщи.
                    За 4минути спира на 10 атмосвери
                    500 литра 7.5кв
                    Вчера го докарах,имаше от две места теч на масло и беше скъсана шейната на мотора.
                    Всичко това е оправено .
                    Липсват му филтрите и моля ако имате някакви идеи споделете как да процидирам по тоя проблем.
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_6224.jpg
Прегледи:1
Размер:168.4 КБ
ID:5781733

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_6225.jpg
Прегледи:1
Размер:169.5 КБ
ID:5781734

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_6226.jpg
Прегледи:1
Размер:158.9 КБ
ID:5781735

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_6227.jpg
Прегледи:1
Размер:156.4 КБ
ID:5781736

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_6228.jpg
Прегледи:1
Размер:161.8 КБ
ID:5781737

                    Коментар


                    • От: Компресор

                      Аз бих му удурдисал възможно най-евтиния филтър от лека кола,масовите двигатели смучат не по-малко въздух и ако работи в относително чиста среда хартиения филтър ще ти се стори вечен.Поздравления за покупката,изглежда много истниски направен.

                      Коментар


                      • От: Компресор

                        При не голяма експлоатация на колко време се сменява маслото на компресора.И какво масло се слага.
                        Няма невъзможни работи.Тел.0888344659

                        Коментар


                        • От: Компресор

                          Аз го сменям ежегодно,работи всеки ден,но като обща работа не му се събират повече от 30 минути на ден,все пак дебита е 1000л/мин.Наливам 10в40 полу-синтетика,спокойно може да си трака и с 15в40 според зависи какъв ти е компресора.Ако е зилов няма да е с нищо по капризен към маслото от самия ЗиЛ,та дори да му сложиш ултра турбо компетишън 5w40 той ще си трака безгрижно и с м10д.На моя му треперя понеже е 30 и кусур годишен италиански и ако някой ден даде фира си нямам идея къде ще му търся части,а е заводски и много читав 12 години работи ежедневно без да каже ох.

                          Коментар


                          • От: Компресор

                            Първоначално публикуван от krasivl Преглед на мнение
                            При не голяма експлоатация на колко време се сменява маслото на компресора.И какво масло се слага.
                            Г/д 100 моточаса. Аз сипах Geko компресорно масло. Мисля че е чисто 10w40

                            Коментар


                            • От: Компресор

                              Различава се малко компресорното масло от двигателното, ако възможност си купете компресорно, не е много по- скъпо от 10W40.

                              Коментар


                              • От: Компресор

                                Първоначално публикуван от dragozow Преглед на мнение
                                Различава се малко компресорното масло от двигателното, ако възможност си купете компресорно, не е много по- скъпо от 10W40.
                                Сигурно се различава ама разликите най-вероятно са в полза на моторното.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X