Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Компресор

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Компресор

    Да се похваля и аз с моето творени,за което почерпих много от инфото от тази тема за което благодаря..
    Ревизирах един Ифов компресор с нови сегменти и клапани,мотор 1.1 монофазен и бутилка от LPG-60литра..Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20180327_182044 [Desktop Resolution].jpg
Прегледи:1
Размер:189.0 КБ
ID:5785063

    Коментар


    • От: Компресор

      Ето начина за решаване на проблемния възел клапанни плочи при компресорите УК 50 . Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN4718.JPG
Прегледи:2
Размер:486.8 КБ
ID:5785465Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN4720.JPG
Прегледи:2
Размер:493.8 КБ
ID:5785464
      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

      Коментар


      • От: Компресор

        Здравейте.Може ли някой да каже компресора от трамвай с какви обороти е и колко е външния диаметър на шайбата му? Благодаря Ви предварително.

        Коментар


        • От: Компресор

          Първоначално публикуван от pisarski Преглед на мнение
          Здравейте.Може ли някой да каже компресора от трамвай с какви обороти е и колко е външния диаметър на шайбата му? Благодаря Ви предварително.
          Поне можеше снимка да качиш. Трамвай бол

          Коментар


          • От: Компресор

            Този, който ползвах аз преди около 25 години, беше с двуканална шайба с 6 плоски спици като перка за охлаждане. Приблизителен диаметър 350мм и се въртеше с около 750 оборота. Даде ми го готов за ползване един приятел, та не съм се занимавал с издирване на абсолютно автентични данни.
            Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
            Из "Златния телец"

            Коментар


            • От: Компресор

              Бе то снимка добре,ама като не се качват....

              Коментар


              • От: Компресор

                Направи ги 1000 пиксела по дългата страна и 300 килобайта като обем. Сигурно пак се ебава рисайзера.
                Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                Из "Златния телец"

                Коментар


                • От: Компресор

                  При мен над 2 кб не ги качва,вече проверявам като снимам.
                  Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                  Коментар


                  • От: Компресор

                    Първоначално публикуван от pisarski Преглед на мнение
                    Здравейте.Може ли някой да каже компресора от трамвай с какви обороти е и колко е външния диаметър на шайбата му? Благодаря Ви предварително.
                    Имам такъв в работата работещ . Още си е в заводската сглобка . Днес ще му мерна шайбите и съотношенията . Един колега има такъв чисто нов тия дни и него ще го качим на ресивер и го пускам да се продава .
                    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                    Коментар


                    • От: Компресор

                      Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                      Имам такъв в работата работещ . Още си е в заводската сглобка . Днес ще му мерна шайбите и съотношенията . Един колега има такъв чисто нов тия дни и него ще го качим на ресивер и го пускам да се продава .
                      Здравейте. Понеже се занимавате с тези неща,възможно ли е да ми намерите шайба за трамвайния компресор. На него пише,че е произведен в "АСЛ"-555 Костенец,тип КМG.

                      Коментар


                      • От: Компресор

                        Първоначално публикуван от Valio77 Преглед на мнение
                        Да се похваля и аз с моето творени,за което почерпих много от инфото от тази тема за което благодаря..
                        Ревизирах един Ифов компресор с нови сегменти и клапани,мотор 1.1 монофазен и бутилка от LPG-60литра..[ATTACH=CONFIG]953060[/ATTACH]
                        Kолега с какви обороти е двигателя и приблизително с какви развърта компресора? Другото ми питане е за колко време пълни ресийвъра до 8 атм.? Имам един ифов и го въртя на около 1500об., дали може още да изтискам ако вдигна оборотите, или бързо ще се износи.

                        Коментар


                        • От: Компресор

                          Първоначално публикуван от Valio77 Преглед на мнение
                          Да се похваля и аз с моето творени,за което почерпих много от инфото от тази тема за което благодаря..
                          Ревизирах един Ифов компресор с нови сегменти и клапани,мотор 1.1 монофазен и бутилка от LPG-60литра..[ATTACH=CONFIG]953060[/ATTACH]
                          Имам абсолютно същия компресор с ел.таблото и пресостата,ако има интерес пишете на лични.

                          Коментар


                          • От: Компресор

                            Здравейте офф-роудъри [emoji3] Вчера се сдобих с някакъв Франкенщайн (компресор). Хубав си е, но само външно. Искам да му сменя всичките карантии, но не знам каква е марката на машината, от която е снет. Някой от вас колеги дали няма да си има някаква идея [emoji362] Бившия собственик също не знае. Той е на около 60 г. а компресора го е правил баща му навремето [emoji3] Имам и Зил-ов компресор, но този е проектиран с въздушно охлаждане, та затова ми се иска него да оправя
                            Ето и няколко снимки и да видим има ли си някой ни най-малка представа за марката на донора...


                            Коментар


                            • От: Компресор

                              Пращай го на вторични,компресора е от ЮМЗ и е някакво жалко подобие на такъв.
                              Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                              Коментар


                              • От: Компресор

                                От ЮМЗ е компресорът. Имам два същите. Според мене са добри, вдигат бързо налягане, сравнени с ИФА примерно, при едни и същи обороти. 8атмосфери ги вдига за под минута на 25 литрова бутилка при 1500 об. Но този ми изглежда в окаяно състояние. Нещо задвижващия вал ми е неясен, на моите е със шлици и излиза откъм фланеца, за фланеца и и самото закрепване. Охлаждането им е слабата страна, та съм монтирал един вентилатор да го обдухва. Разглоби го и виж как са клапани, бутала и цилндри. На един от моите му правих основен ремонт- смяна на клапани, цилиндри, бутала и сегменти. Добре че имах ремонтен комплект.
                                Последно редактирано от mitko 53; 03-05-18, 16:39.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X