Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Компресор

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Компресор

    Италианските глави с дебит до около 450 лт. се развъртат без проблем с монофазен 3 кв. Цената на такъв ел.двигател е около 300 лв.
    DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
    Skype: pach_bs

    Коментар


    • От: Компресор

      Първоначално публикуван от dimit Преглед на мнение
      до колегата sek.1,публикувай ориентировъчни размери за междинен разширител Благодаря.
      Междинните разширители винаги съм ги правил на око вътре им слагам едни елементи моя концепция . Върху този елемент на една ос заварявам поне 3 шайби . Така въздуха оставя по тях по голямата част от маслото и конденза . В най долната част има кранче източвател . Натиснете снимката за да я уголемите

Име:HPIM5978.jpg
Прегледи:1
Размер:105.4 КБ
ID:5463814Натиснете снимката за да я уголемите

Име:HPIM5969.jpg
Прегледи:2
Размер:149.5 КБ
ID:5463815
      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

      Коментар


      • От: Компресор

        Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
        Днес един приятел ми даде зилов компресор.
        Сега търся монофазен двигател 1.1-1.5квт.
        Някой ако има излишен, да пише на лични.
        Трифазен не става, искам да го направя да включва автоматично с пресостат.
        Ползвам зилов от 80та годинаТогава му пробих долните черупки на биелите с около 8мм .Наливам му от време на време двигателно масло и няма проблем,много яка излезе тая ваджия!! Въртя го с 1,1 .Ако се наложи продължителна работа му пускам студена вода през водната риза на главата и загряване йок!!
        Най-добре е да имаш богати приятели!!!
        Ако не ти дадат, барем няма да ти искат!!!

        Коментар


        • От: Компресор

          От руските форуми откраднах следната идея: входящия въздух се прекарва през водната риза, така охлажда компресора.
          Този е от най-старите, които са се слагали на ЗИС-151 и първите ЗиЛ-157, с кобилицата на главата. За тях казват, че нямат нужда от модификации по смазването, само едно казанче с масло.
          Но първо да намеря мотор.

          Коментар


          • От: Компресор

            Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
            От руските форуми откраднах следната идея: входящия въздух се прекарва през водната риза, така охлажда компресора.
            Този е от най-старите, които са се слагали на ЗИС-151 и първите ЗиЛ-157, с кобилицата на главата. За тях казват, че нямат нужда от модификации по смазването, само едно казанче с масло.
            Но първо да намеря мотор.
            Моя в нас е точно такъв . Върти си го с лекота 1.1 монофазен мотор .
            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

            Коментар


            • От: Компресор

              Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
              Моя в нас е точно такъв . Върти си го с лекота 1.1 монофазен мотор .
              Тръгва ли под налягане или си направил разтоварване?

              Коментар


              • От: Компресор

                Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
                Тръгва ли под налягане или си направил разтоварване?
                Тръгва без проблеми . В момента съм го дал на заем на един комшия тия дни ще го взема . Назад в темата има снимки .
                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                Коментар


                • От: Компресор

                  Намерих си двигател, скоро трябва да го взема. Нов 1.1 на 2800об. Сега ще трябва да му измисля доста голяма шайба, да върти с 2000об главата.
                  Технические характеристики компрессора:
                  Номинальный диаметр цилиндра, мм - 60
                  Ход поршня, мм - 38
                  Номинальный рабочий объем, см3 - 214
                  Частота вращения вала, мин-1:
                  Номинальное - 2000
                  Производительность, л/мин - номинальная - 210
                  Потребляемая мощность, кВт - 2,1
                  Това е за по-новият компресор, но оборотите трябва да са същите.
                  sek.1 на какви обороти ти е мотора и с какво предавателно отношение.
                  Ако го направя с 1.4, не знам дали ще му стига мощността.
                  Или да продължавам да търся по-голям двигател.

                  Коментар


                  • От: Компресор

                    Зиловите компресори работят най добре в диапазона 1000 - 1300 оборота таван 1500 без водно охлаждане . Отпред на шайбата се слага едно фланче и на него една перка . Аз слагам шест лопатна от Нива . Моя е на около 1100 оборота .
                    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                    Коментар


                    • От: Компресор

                      Тези 2000 об. са му масимума който прави. Много рядко се влиза в такива обороти докато е на камиона. Опрималния вариант, както sek.1 каза е 1000-1500об. Аз моя ифовия го въртя на около 1000об. Имам и един правен с глава за стационарен компресор, не го знам какъв точно е, подобен е на зиловия, но е с въздушно охлаждане, на него пишеше 1200об. Баща ми каза че вътре буталата са му подобни на зиловите. Рядко го ползвам, но се справя доста добре. Бутилката я пълни доста по-бързо от ифата.
                      Идеята да пускаш въздух през водната риза не е никак добра. При самото сгъстяване на въздуха се нагрява доста. Така ще се получи едно предварително подгряване на въздуха и след това допълнително в цилиндъра. Така си гарантираш една по-висока температура. Излисли си на самата шайба перка за обдухване на главата или просто едно казанче с малко вода за охлаждане. Не грее много този компресор, а и да не го охлаждаш не създава проблеми.

                      Коментар


                      • От: Компресор

                        Имам и зилов компресор на които съм сложил едно разширително съдче с антифриз и лятото си работи спокойно на конвекция за работа до час-два няма проблеми!

                        Коментар


                        • От: Компресор

                          [QUOTE=dimich87;При самото сгъстяване на въздуха се нагрява доста.[/QUOTE]

                          "Пенчо бре, чети!"
                          входящия въздух се прекарва през водната риза, така охлажда компресора.
                          Тука трябваше да стои една умност, ама по-насетне ще спиша някоя.

                          0034 605 82 41 87, 0897 34 28 58

                          Коментар


                          • От: Компресор

                            до колегата sek.1-как мога да разбера защо налягането в ресиивара пада.Пробвах всичките връзки и заварки със веро но никъде няма пропуск,възвратния клапан също няма пропуск.Всичките възможни места от които може да има спадане на налягането са проверени и са добре.За 6ч. пада със 4ат. без да се използва въздух.

                            Коментар


                            • От: Компресор

                              Първоначално публикуван от Тодоров009 (Войводата) Преглед на мнение
                              "Пенчо бре, чети!"
                              Не се казвам ПЕНЧО. И съм прочелкаква е идеята. Но е просто безсмислена. Въздуха влиза 20 градуса. Във водната риза се нагрява след което постъпва в компресора. Да обаче е с някаква температура по-висока от външния. Сгъстява се и става пак по-горещ от колкото ако се ползва неподгрят въздух. Този по-горещ въздух ще загрее главата до по-висока температура и в краен резултат сме си на същото ниво.

                              Помня че даскала по топлотехника на пита ако един хладилник в стаята се остави да работи отворен, какво ще стане със температурата. И повечето викнаха че щяло да стане по-хладно. Аз му казах че температурата теоретично трябва да остане същата. Накрая той ни каза че трябва да остане същата, но се отделя допълнително топлина от самия електродвигател.
                              Така че "Вожде" мисли начин да минава въздух и да не го ползваш за второстепенна работа.
                              Друг факт е че по-топлия въздуг като се подгрее става по лек и съответно е необходимо повече движение на буталото за нагнетяването. И колкото по-високо е налягането, толкова по-висока ще е и температурата. Монтиран на камиона работи на 8атм, а за стационрно ползване се ползва с по-малко налягане. Поне аз не си дигам повече от 4-5 атм, което означава и доста по-ниска температура.
                              В.Костов е направил правилното нещо за охлаждане и си е напълно достатъчно за няколко часа работа.

                              Коментар


                              • От: Компресор

                                Това с прекарването на въздуха през водната риза при мен не даде резултат, със зилов компресор съм и за един час работа ми стопи въздушния филтър който беше пластмасов.Сега е с водно охлаждане с водна помпа от пералня и радиатор от парното на Лада , радиатора е захванат пред охладителния капак на електромотора за да се охлажда допълнително от перката.Така направен държи 60 градуса на водата без значение колко време работи.
                                Винаги се оглеждайте наляво и надясно , когато пресичате на червено.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X