Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Компресор

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Компресор

    Здравейте,нов съм във форума и искам да Ви поздравя за прекрасната тема която сте заформили.Прочетох цялата тема но никъде не открих колко точно масло събира картера на Ифов компресор.Благодаря на отговорилите предварително.

    Коментар


    • От: Компресор

      Колеги помагайте вече седмица обикалям по магазини да търся пресостат за компресорчето ми и няма ли няма.Или аз не ходя където трябва не знам то не беше илиенци то не беше горубляне и още други места и няма и няма.Където и да попитах се бяха свършили и щели да докарат скоро..... то е ясна работата ама какво да се прави.Ако някой знае къде има със сигурност да казва а също така съм навит и на втора ръка работещ просто да ми върши работа. Мерси предварително .
      0878424143
      0887424150

      Коментар


      • От: Компресор

        Пресостати имаше в Мосю Броколаж по няма и 30 лева . Има със сигурност и в Арго маркет но са по скъпи .http://www.argo-market.com/Products/Details/591
        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

        Коментар


        • От: Компресор

          Колеги да се похваля днес за моя изненада най-накрая открих пресостат и то на доста добра цена 20лв .Съвсем случайно минах за пореден път през илиенци и оооо чудо намерих в един забутан магазин.Сега обаче ми трябва възвратен клапан който да монтирам на бутилката за да не товари компресора при пускане.Ако имате идеи казвайте защото моя уж беше нов а се оказа че отвън е месингов а вътре пластмаса и се прецакал сега трябва подмяна.
          0878424143
          0887424150

          Коментар


          • От: Компресор

            Вариантите са ти два или преработваш с метален (бронзов) стержен обикновен възвратен водопроводен клапан или обикаляш по специализираните магазини за пневматика и хидравлика .
            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

            Коментар


            • От: Компресор

              Ето,чети бързо,докато не са отстреляли линка http://www.gav-bulgaria.com/konsumativi-za-kompresori
              Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

              Коментар


              • От: Компресор

                И аз да питам нещо,знаете ли коя фирма е представител на Италианските компресори Chinook?И коя марка да избера за компресорна глава Abac,Fini ,Gis или Chinook?За Abac познати ми казаха,че имали доста проблеми с тях и имали голям разход на масло за другите марки нищо не съм чул.Става въпрос за глава с изходящ дебит около 400литра.

                Коментар


                • От: Компресор

                  Изгоря ми компресорчето по средата на работата.
                  Някой ако има излишен, работещ, монофазен, не много голям и най-вече не много скъп, да дава предложение на лични.
                  Пуснах тема, където трябва, но тук са хората, които могат да ми помогнат.

                  Коментар


                  • От: Компресор

                    Първоначално публикуван от reingar-x Преглед на мнение
                    И аз да питам нещо,знаете ли коя фирма е представител на Италианските компресори Chinook?И коя марка да избера за компресорна глава Abac,Fini ,Gis или Chinook?За Abac познати ми казаха,че имали доста проблеми с тях и имали голям разход на масло за другите марки нищо не съм чул.Става въпрос за глава с изходящ дебит около 400литра.
                    Майката и бащата на всички нови компресори независимо от марката се намира нейде в Китай . Поне аз до сега евтин бутален компресор на тия марки добре направен не съм видял . Всичките са изцедени до възможния максимум от към материал и са практически не ремонтируеми . Преди няколко години един познат ми докара за ремонт един голям Абак отворих го вътре имаше нормалните последствия от работата но няма възможност за шлайф ризата е прекалено тънка а и няма ремонтен размер бутала . Поръчва се комплект всичко ново и от компресора остава негово само картера ; шайбата ; главата и коляновия вал с биелите . За ужас на човека ремонтния комплект идваше с няма и 20% по евтино от чисто нов компресор и човека естествено реши да си купи нов .
                    Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
                    Изгоря ми компресорчето по средата на работата.
                    Някой ако има излишен, работещ, монофазен, не много голям и най-вече не много скъп, да дава предложение на лични.
                    Пуснах тема, където трябва, но тук са хората, които могат да ми помогнат.
                    Хасковските търговци продаваха евтини компресори .
                    Последно редактирано от sek.1; 17-03-13, 08:18.
                    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                    Коментар


                    • От: Компресор

                      Сега обходих магазините.
                      В бриколаж има промоция 20% на всички стоки, до днес.
                      Това китайче http://raider.bg/index.php?p=5&cat=108&id=329 излиза малко под 150лв.
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:17453521_4_800x600.jpg
Прегледи:1
Размер:76.2 КБ
ID:5462041
                      Дали ще изкара повече от гаранцията си или по-добре сам да си направя компресор?
                      Основно се ползва за продухване, рядко ще върти гайковерт и ще помпи гуми.
                      Досегашният ми беше с дебит 20-30л/мин, този го дават 110, ако са истински ще чакам доста по-малко. Иначе бутилката е същата.
                      Последно редактирано от Ivan_J; 17-03-13, 10:28.

                      Коментар


                      • От: Компресор

                        За тия пари при Дурсун от Хасково има следващия модел с 50 литра ресивер . Малкия клас нямат бутало а един тефлонов пръстен между 2 шайби . Най добре е да си направиш един със зилова глава те са на практика вечни .
                        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                        Коментар


                        • От: Компресор

                          До колегата sek.1,каква компресорна глава да си взема,че да не рева след време,да не хвърля масло във въздуха и да може да боядисва и работи с пневмо инструменти?

                          Коментар


                          • От: Компресор

                            Първоначално публикуван от reingar-x Преглед на мнение
                            До колегата sek.1,каква компресорна глава да си взема,че да не рева след време,да не хвърля масло във въздуха и да може да боядисва и работи с пневмо инструменти?
                            За да работиш устойчиво с пневмо инструменти ти трябват поне около 500 литра дебит на изхода . Става и с по малко но трябва да го изчакваш . Ако си намериш от старите български двустъпални УК 25 или големия УК 50 след един читав ремонт са почти вечни . От новите гледай просто да е по тежък това значи че поне има малко повече чугун в него . Масло практически няма компресор който да не хвърля въпроса е колко хвърля . Един междинен разширител ; една читава пнемо група и редовно източване на ресивера решават тоя проблем .
                            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                            Коментар


                            • От: Компресор

                              Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
                              Сега обходих магазините.
                              В бриколаж има промоция 20% на всички стоки, до днес.
                              Това китайче http://raider.bg/index.php?p=5&cat=108&id=329 излиза малко под 150лв.
                              [ATTACH=CONFIG]559310[/ATTACH]
                              Дали ще изкара повече от гаранцията си или по-добре сам да си направя компресор?
                              Основно се ползва за продухване, рядко ще върти гайковерт и ще помпи гуми.
                              Досегашният ми беше с дебит 20-30л/мин, този го дават 110, ако са истински ще чакам доста по-малко. Иначе бутилката е същата.
                              Колега силно се съмнявам това нещо да даде 110 литра на изхода с такова пробвах бояджийски пистолет тип HVLP и нищо не става, за гайковерт забрави, а за продухване и помпане на гуми ще върши работа.

                              Коментар


                              • От: Компресор

                                Първоначално публикуван от dovizioso Преглед на мнение
                                АБАК-а и Лацме-то ако се въртят на по 1400 оборота Лацме-то май дава повече въздух, защото на АБАК-а са писали 470л.мин дебих вход а на изхода трябва да е поне 380-390л.мин - ако греша ме поправете

                                И сега дилемата е между ABAC и Lacme LB30 - цените като гледам са еднакви но поне за мен АБАК е по известната фирма
                                Колега взе ли нещо ? Интересно ми е как се държи това Лацме . По тежко е от Абак и пише че е с чугунен блок .
                                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X