Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Компресор

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Компресор

    Не ми се смейте много, но възможна ли е следната идея: искам да взема някаква глава с добър дебит /над 300 - 350 л мин, примерно/, има ги доста такива, от различни фирми, но общото е, че всичките изискват по-мощни електромотори. А трифазно нямам, няма и да имам. Затова идеята, възможно ли е за задвижването на компресора да се използва автомобилен двигател? Оставяме настрана всички неудобства, тъй като двигател има, място има, няма да се мести, няма да се ползва особено често и т.н. и т.н. Всякакви такива съображения са без значение. Единствено това, има ли някаква чисто техническа пречка примерно ладов двигател да върти компресор, от рода на мощност, обороти и т.н.?
    Някои казват, че съм ужасен човек. Но това не е така - аз имам сърце на мил, чувствителен юноша. Пазя го в буркан със спирт на бюрото си...

    Коментар


    • От: Компресор

      Ако му сложиш баланс като на камион, така че да разтоварваш на определено налягане - не мисля че ще имаш проблем.
      Обема на бутилката трябва да бъде 1,6 по корен трети от дебита в литри за минута. Това ти гарантира оптимално съотношение на главата и бутилката.
      Ладовия двигател трябва да е с оборотомер. Иначе 50 коня са пре достатъчно за един мноого сериозен компресорен елемент.
      АИГ-Заваряване ООД
      Производител на заваръчни апарати "DEL"
      http://www.aigwelding.com
      0889 522 036

      Коментар


      • От: Компресор

        Невъзможни неща няма. Всичко може да се направи стига да има желание и нужда от него. Може да се направи и друг вариант с няколко бутилки и клапани с които да се затварят бутилките като се напълнят. Така няма да се налага голяма работа на двигателя, но пък е опасно да се държи дълго време под налягане въздух. Зависи какво налягане се търси. Ако е примерно 3-4 атм до към 6 е удачен този вариант и при температурно разширение да има запас.

        Коментар


        • От: Компресор

          Първоначално публикуван от Теодор МБ Преглед на мнение
          Не ми се смейте много, но възможна ли е следната идея: искам да взема някаква глава с добър дебит /над 300 - 350 л мин, примерно/, има ги доста такива, от различни фирми, но общото е, че всичките изискват по-мощни електромотори. А трифазно нямам, няма и да имам.
          Тедо, аз съм с глава 450 литра и я въртя с монофазен мотор 3 кв. Ако искаш мога да снимам мотора и главата ?
          DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
          Skype: pach_bs

          Коментар


          • От: Компресор

            Да, това звучи интересно! С електромотор ще е далеч по-добре, но мислех, че може да е само трифазен! Може ли да захрани песъкоструйка, защото това ми е основаната идея?
            Някои казват, че съм ужасен човек. Но това не е така - аз имам сърце на мил, чувствителен юноша. Пазя го в буркан със спирт на бюрото си...

            Коментар


            • От: Компресор

              Първоначално публикуван от Теодор МБ Преглед на мнение
              Да, това звучи интересно! С електромотор ще е далеч по-добре, но мислех, че може да е само трифазен! Може ли да захрани песъкоструйка, защото това ми е основаната идея?
              Разбира се, може и с монофазен да стане. Песъкоструя не иска кой знае какъв дебит!! Трябва ти по-голяма бутилка само и ще почиваш малко, докато се напълни..

              Коментар


              • От: Компресор

                Първоначално публикуван от Теодор МБ Преглед на мнение
                Да, това звучи интересно! С електромотор ще е далеч по-добре, но мислех, че може да е само трифазен! Може ли да захрани песъкоструйка, защото това ми е основаната идея?
                Зависи от пясъкоструйкта, ако е от онези "детските" в Бриколаж става, ако вземеш по-сериозна с дюза 6-8 мм. отиваш над 1000 лт/м. Там обаче ти трябва трифазен мотор от порядъка на 6-7 кв. Ето го моето чудо с газова бутилка 90 лт.




                DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
                Skype: pach_bs

                Коментар


                • От: Компресор

                  Не му ли става жега на маркуча ? Иначе изглежда добре - колко ти излезе направата му ?

                  Коментар


                  • От: Компресор

                    Много благодаря за снимките! Значи по-скоро нещо такова се очертава да бъде, щом има подходящ електромотор! Пясъкоструйката ще е нещо по-любителско, замисям купето и калниците на колата да мина с нея. Предполагам, че като е гадна, просто ще става много бавно, малко по малко, но това не ме притеснява, не бързам за никъде.
                    Някои казват, че съм ужасен човек. Но това не е така - аз имам сърце на мил, чувствителен юноша. Пазя го в буркан със спирт на бюрото си...

                    Коментар


                    • От: Компресор

                      Първоначално публикуван от aiako Преглед на мнение
                      Не му ли става жега на маркуча ? Иначе изглежда добре - колко ти излезе направата му ?
                      Маркуча е някакъв специален, високо температурен с метална оплетка в средата, направиха ми го в един цех за хидравлики. Вече над 4 години, никакви проблеми. По спомени главата струваше около 400-450 лв. Двигателя около 280-300 лв. пресостат, клапан, маркуч, сметката отиде малко над 1000 лв. Бутилката си я имах, колелата бяха 8-10 лв. на брой.

                      Тедо, за любителска пясъкоструйка нямаш грижи, работи и пее, само си купи читава глава. Моята е някаква италианска и за сега да чукна на дърво, работи без грешка
                      DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
                      Skype: pach_bs

                      Коментар


                      • От: Компресор

                        Здравейте колеги. Намерих си Зилов компресор. шайбата е оригинална 220 мм ако не се лъжа. Имам Монофазен двигател 2880 оборота с шайба на 88 мм. Излиза че оборотите на главата са 1150.
                        Питането ми е - Тези обороти на компресора много ли са и какво масло да сложа в главата.
                        Благодаря предварително

                        Коментар


                        • От: Компресор

                          Здравейте. Имам едно питане , от къде мога да си купя бутала за компресор от зил 130 по възможност онлайн защото в нашия град е много зле работата с частите. Рових се в интернет намерих един магазин поръчах си бутала и сегменти и като ми ги доставиха се оказа ,че нямат нищо общо с зилов компресор. Първо буталото изобщо не влизаше в цилиндрите ,второ сегментите на буталото бяха 3-те един до друг а стандартно масления е под буталния болт , трето нямаше буталните болтове в комплекта а и дори да ги имаше нямаше как да станат на биелите диаметърът им е по малък. А и самите бутала бяха съвсем различни на вид. Та въпроса ми освен за магазин е дали наистина е възможно да има различни модели бутала за зил 130. Защото след като им се обадих в магазина от където си ги поръчах и им обесних каква е ситоацията започнаха да ми обесняват ,че това били новите модели бутала. А най странното е защото новите сегменти стават на старите бутала от компресора. Ако някой може да ми помогне с някаква информация или ако продава такива бутала за компресор от зил 130 ще съм му много благодарен.

                          Коментар


                          • От: Компресор

                            Здравейте. Имам едно питане , от къде мога да си купя бутала за компресор от зил 130 по възможност онлайн защото в нашия град е много зле работата с частите. Рових се в интернет намерих един магазин поръчах си бутала и сегменти и като ми ги доставиха се оказа ,че нямат нищо общо с зилов компресор. Първо буталото изобщо не влизаше в цилиндрите ,второ сегментите на буталото бяха 3-те един до друг а стандартно масления е под буталния болт , трето нямаше буталните болтове в комплекта а и дори да ги имаше нямаше как да станат на биелите диаметърът им е по малък. А и самите бутала бяха съвсем различни на вид. Та въпроса ми освен за магазин е дали наистина е възможно да има различни модели бутала за зил 130. Защото след като им се обадих в магазина от където си ги поръчах и им обесних каква е ситоацията започнаха да ми обесняват ,че това били новите модели бутала. А най странното е защото новите сегменти стават на старите бутала от компресора. Ако някой може да ми помогне с някаква информация или ако продава такива бутала за компресор от зил 130 ще съм му много благодарен.

                            Коментар


                            • От: Компресор

                              Намерих си бутала и сегменти сага компресора е като нов. Купих ги от тук; http://www.dis-1.com/main.php?module...iew&prd_id=552 Работят и с Еконт. Дано сайта бъде полезен на някой.

                              Коментар


                              • От: Компресор

                                Колеги някой, ако знае да даде размера на семеринга на вала на зилов компресор, щото моя работи ама явно от старост се появи теч, а определено не съм за цял ремонтен комплект.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X