Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Компресор

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Компресор

    Ако осигуриш изпразване на главата след изключването, може и да тръгне, но иначе(под товар) - не. Освен това предавателното отношение е добре да бъде около 3 към 1(ако двигателя е на 3 000об. то компресора да се върти най-много с 1200).
    Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
    Из "Златния телец"

    Коментар


    • От: Компресор

      Здравейте,
      не бях го планувал, но съвсем случайно, се сдобих с глава на компресор Зил 130... още същия ден я разглобих, изчистих я грубо... след още ден-два си поръчах комплект гарнитури, клапанчета, пружинки и сегменти... изчетох всичко написано тук и мисля че ми стана ясно с какво се захващам. Все още съм на етап да събера повечето от необходимите неща преди да започна сглобяването. Въпроса ми е следния: може ли вместо пресостат да използвам електро-контактен манометър? Предимства.. Недостатъци.. Евентуални проблеми...

      Коментар


      • От: Компресор

        Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
        Намерих му снимките от разглобен вид до готово изделие . Вчера на битака най после намерих и идеалния въздушен филтър за компресор . Спортен филтър за скутер с присъединителен размер 25 мм за 5 лева . Нещо с качването на тия снимки пак се обърка не мога да ги направя в цял размер .
        В момента зглобявам един подобен компресор и ми трябват сигменти на 70мм.
        Някой да знае от къде може да си купя.

        Пп Нещо не излязаха снимките. Става въпрос за 1308 пост.
        JEEP GRAND CHEROKEE 2.7crd 088-570-53-52

        Коментар


        • От: Компресор

          Здравейте
          Да попитам къде бъркам .Направил съм това връзване Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Изображение1011.jpg
Прегледи:1
Размер:122.3 КБ
ID:5424863 по тази схема Натиснете снимката за да я уголемите

Име:att-4cf493a49d2013F.gif
Прегледи:1
Размер:9.5 КБ
ID:5424864 имам два двигателя трифазни(2,2Кв. на 1430об. и 0,75Кв. на 685об.-Троянски ) малкия двигател го задвижвам по тази схема ама по големия (2,2Кв. на 1430об. ) само завърта леко шайбата (на празен ход) и бучи, като свърването е едно и също и за двата двигателя.Единствено са съмнявам ,че пусковия кондензатор е малък Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Изображение1006.jpg
Прегледи:1
Размер:125.6 КБ
ID:5424865Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Изображение1008.jpg
Прегледи:1
Размер:70.4 КБ
ID:5424866 и прилагам и снимка на самия моторНатиснете снимката за да я уголемите

Име:Изображение1010.jpg
Прегледи:1
Размер:98.4 КБ
ID:5424867Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Изображение1004.jpg
Прегледи:1
Размер:97.7 КБ
ID:5424868Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Изображение1003.jpg
Прегледи:1
Размер:115.2 КБ
ID:5424869.


          п.п.Идеята е да се пусне на 220в.(да си го пусна в гаража ) и когато ми трябва на трифазен ток (на вилата ) да го пусна директно без да преправям нещо.

          Коментар


          • От: Компресор

            Колега, какви са тези схеми? Нищо не ти разбирам. Така като гледам на 220В не ти е затворена веригата и не виждам как да стане. А от 380В имаш взети само 2 фази. Ами третата къде е?
            Аз за първи път виждам подобни схеми. Нека някой по-компетентен от мене да ти даде насока, но според мене си вържи трифазния кабел директно към мотора. Съответно да има контактор преди мототора. За 220В си направи хема и тяда се пуска с контактор. Имая предвид че на 220В мощността е 1/3 от трифазната. Ако ти е 2,2КВт трифазен, монофазен става 0,73КВт.

            Коментар


            • От: Компресор

              Погледни си схемата. След отпускане на ключ пуск, остава ли работния кондензатор под напрежение?
              „Хората са два вида - едните вярват в невероятното, а другите правят невъзможното. Оскар Уайлд.“

              Коментар


              • От: Компресор

                Здравейте на всички. Някой може ли да ми каже този компресор Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Photo-0003.jpg
Прегледи:2
Размер:54.2 КБ
ID:5427535Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Photo-0004.jpg
Прегледи:2
Размер:52.8 КБ
ID:5427536Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Photo-0005.jpg
Прегледи:2
Размер:52.2 КБ
ID:5427537Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Photo-0006.jpg
Прегледи:2
Размер:40.7 КБ
ID:5427538от какво е.Нужно ли е да му правя нещо относно мазането. Някой му е сложил картер.

                Коментар


                • От: Компресор

                  Здравей те и от мен.Отдавна следя темата и аз реших да се включа.Искам да попитам някой знае ли този компресор Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Photo-0003.jpg
Прегледи:2
Размер:54.2 КБ
ID:5427707Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Photo-0004.jpg
Прегледи:2
Размер:52.8 КБ
ID:5427708Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Photo-0005.jpg
Прегледи:2
Размер:52.2 КБ
ID:5427709Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Photo-0006.jpg
Прегледи:2
Размер:40.7 КБ
ID:5427710от каква машина е защото и човека от когото го купих и той не знае от какво е.Какви характеристики има.Гледам чеса му сложили и картер ще му е нужен ли удушник.Благодаря за помоща предварително.

                  Коментар


                  • От: Компресор

                    Първоначално публикуван от nfilipov Преглед на мнение
                    С тази шайба -не , ама с подходящи шайби предпологам ,че би трябвало мотор да разварти зиловския компресор
                    Колега на трифазен ток на малката шайба на двигателя ще върти компресора, но само ако го направиш на "Балансьор", т.е. да работи в определен диапазон 4-6 атм без да спира щото, ако спре на 5 атм няма да тръгне с тия шайби. На монофазен ток просто няма да стане най-много да изгориш мотора при опитите.

                    Коментар


                    • От: Компресор

                      Задължително ти трябва пресостат за да можеш да разтовариш компресора когато спре. Иначе под товар няма тръгване. Не видях дали си сложил и обратен клапан на въздуха след компресора преди балона.
                      Черната кутия с червеното копче е пресостат, ама не ти виждам маркучето за разтоварване.
                      АИГ-Заваряване ООД
                      Производител на заваръчни апарати "DEL"
                      http://www.aigwelding.com
                      0889 522 036

                      Коментар


                      • От: Компресор

                        Първоначално публикуван от nfilipov Преглед на мнение
                        Здравейте
                        Да попитам къде бъркам .Направил съм това връзване [ATTACH=CONFIG]513173[/ATTACH] по тази схема [ATTACH=CONFIG]513174[/ATTACH] имам два двигателя трифазни(2,2Кв. на 1430об. и 0,75Кв. на 685об.-Троянски ) малкия двигател го задвижвам по тази схема ама по големия (2,2Кв. на 1430об. ) само завърта леко шайбата (на празен ход) и бучи, като свърването е едно и също и за двата двигателя.Единствено са съмнявам ,че пусковия кондензатор е малък [ATTACH=CONFIG]513175[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]513176[/ATTACH] и прилагам и снимка на самия мотор[ATTACH=CONFIG]513177[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]513178[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]513179[/ATTACH].


                        п.п.Идеята е да се пусне на 220в.(да си го пусна в гаража ) и когато ми трябва на трифазен ток (на вилата ) да го пусна директно без да преправям нещо.
                        Малко извън темата...,ама ако искаш сложи охлаждане на мотора и махни част от колелетата,че кат го натръгнеш и ще бягаш след него из гаража
                        Тука трябваше да стои една умност, ама по-насетне ще спиша някоя.

                        0034 605 82 41 87, 0897 34 28 58

                        Коментар


                        • От: Компресор

                          Здравейте колеги и Весела Коледа на всички

                          Значи след Нова Година съм решил да си правя компресор, но не мога да си избера и се колебая между два
                          Единия е чисто нов на фирмата Lacme LB30 http://www.profi.bg/show_product.php?pr_num=151
                          Другия който ми предлагат е УК-50 на доста добри пари

                          Според вас кой е по надеждния компресор и кой бихте ме посъветвали да взема

                          Компресора ще го ползвам за Гайковерт, Пясъкоструй и Бояджийски пистолет в домашни условия където на месец ако му се събира по 1-2 часа да работи ще е добре

                          Коментар


                          • От: Компресор

                            Новия е по лек и като цяло за твоите нужди е повече от добър . Лошото на новите компресори е че не се ремонтират замине ли буталната група цената на новата е повече от за цял компресор . Но с твоето натоварване ще работят с него и внуците ти . Ако не те притеснява цената взимай новия . http://www.argo-market.com/Products/Details/575 Тая оферта за мен е по добра . Драгозов отговаря за продажбите в Арго Маркет и на всеки който му се е обадил е дал прилична отстъпка така че може и по мощна глава да си вземеш .
                            Последно редактирано от sek.1; 27-12-12, 05:19.
                            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                            Коментар


                            • От: Компресор

                              АБАК-а и Лацме-то ако се въртят на по 1400 оборота Лацме-то май дава повече въздух, защото на АБАК-а са писали 470л.мин дебих вход а на изхода трябва да е поне 380-390л.мин - ако греша ме поправете

                              И сега дилемата е между ABAC и Lacme LB30 - цените като гледам са еднакви но поне за мен АБАК е по известната фирма

                              Коментар


                              • От: Компресор

                                Здравейте ! Тръгнал съм и аз да правя компресор с цел помпане на гуми и чат пат боядисване , за момента имам електродвигател и си търся компресор . Някои ако има някои зилов или какъвто и да е камионджииски компресор в повече може и без шаиба да е само да си има всичко (бутало сегементи и т.н. ) , нека ми пише ако има някои в повече и иска да се раздели с него срещу някои лев Весели празници

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X