Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Компресор

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Компресор

    Първоначално публикуван от lineikata Преглед на мнение
    Колегата (maistor-Sm) се оказа прав. Днес с един мой приятел разгледахме цялата схема и накрая се оказа,че наистина центробежният прекъсвач е за смяна.Също така имам и още 2 въпроса с риск да стана нахален,но за съжаление не разбирам нищо от електродвигатели и контактори,та въпросите ми са следните-1 вият е кабелът на щепсела,който минава през контакторът,масата съм е пуснал от щепсела направо към корпуса на електродвигателя,без масата да минава през контакторът.Това проблем ли ще е?Вторият ми въпрос е-пресостатът е на принцип една пружинка,която от създалото се в бутилката налягане отваря и затваря една пластинка,която при паднало положение включва веригата и при вдигнато е изключва.От нея излизат 2 жици,дефакто играе ролята на прекъсвач,та тези 2 жици според мен трябва да прекъсват фазата,така ли е или се бъркам?Предварително благодаря на колегата (maistor-Sm) и на всички отзовали се!
    1.По добре прекараи и двете (фаза и нула)през контактора.Както си го свързал в момента ,ако включиш щепсела на обратно през контактора ще се прекъсва "нулата" а "фазата"ще ходи директно в клемната кутия.
    2.За персостата-той също трябва да мине през контактор(друг)за да му се разтоварят контактите ,понеже няма да издържи дълго да комутира товар от 1,1кв.

    Коментар


    • От: Компресор

      Първоначално публикуван от maistor-Sm Преглед на мнение
      1.По добре прекараи и двете (фаза и нула)през контактора.Както си го свързал в момента ,ако включиш щепсела на обратно през контактора ще се прекъсва "нулата" а "фазата"ще ходи директно в клемната кутия.
      2.За персостата-той също трябва да мине през контактор(друг)за да му се разтоварят контактите ,понеже няма да издържи дълго да комутира товар от 1,1кв.
      То си има контактори с такова управление. Веднъж сатартира и след това от другаде взема информация за включване и изключване. Аз на мойте компресори имам сложен баланс от камион с който се контролира налягането без да изключва компресора. Но не ми се случва да работи на 8 атм или е рядкост да стигне. Ако ще се ползва цял ден е добре да има пресостат.

      Коментар


      • От: Компресор

        lineikata, използвай трижилен проводник (3х1 или 3х1,5 квадратни мм), проводникът с жълта и зелена разцветка ти е заземяващ (зануляващ). Свържи го на щепсела на зануляващата пластина, контактът също трябва да е занулен (предполагам, че не си с 3-проводна инсталация). Зануляващият проводник не го прекъсвай през контактора, а го вържи директно на корпуса на двигателя!!! Пресостатът го използвай за управление на бобината на контактора, ако е еднополюсен само фазата, ако е двуполюсен и нулата, за по-сигурно можеш да си бележиш контакта и щепсела (фаза-фаза).Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Untitled.png
Прегледи:1
Размер:22.7 КБ
ID:5380682
        Не прекалявайте със смеха относно схемата, смехът е здраве, но в умерени количества .

        Коментар


        • От: Компресор

          Мерси на всички за съветите и за схемата,която сте ми дали!

          Коментар


          • От: Компресор

            Първоначално публикуван от Ivanko Преглед на мнение
            Я да попитам... дайте идея от какво може да се сложи малка ел.помпа която да върти масления кръг на компресорите. Защото май най-добре ще е ако си има такъв кръг... но идеята ми е да не е нещо голямо за това питам за помпа... мисля че бензинова помпа за пълен инжекцион няма да стане, понеже маслото е много гъсто, но ако някой се сеща за някаква подобна на размери помпа за масло да каже. Понеже мисля да връзвам 2 2цилиндрови компресорчета (Polmo) от фадрома и незнам как точно да им направя мазането, че съвсем се обърках тук със всичките тези различни мнения. Както и някой знае ли от каде в България мога да закупя нови сегменти, лагери и клапани за такива компресори, понеже търсих в Гугъла и нищо не намерих...
            Подобна на размери маслена помпа като бензинова аз поне не се сещам но изрових ето тази, е по голямшка е но и сигурно ще върши тази работа за която се интересуваш. Това е трифазна Руска маслена помпа от мазането на голям плосък шлаиф. Данните и са:Тип 12-12 Т Р 15 кгс/см2 6 л/мин 1000 об/м. Като имай предвид че там мазането е доста обилно а в твоят случай ако маслото минава и през един малък маслен радиатор даже ще служи тази система и за охлаждане до голяма степен. Забравих да спомена че е чисто нова и не е пускана въобще.
            Прикачени файлове
            При липса на прецизна техника, се надделява с майсторлък! И обратното!

            Коментар


            • От: Компресор

              Колеги,появи се нов проблем смених центробежният прекъсвач,но уви вече работи по тихо електродвигателят,но пак загрява леко.Забелязах,че кондензаторът които е на електродвигателят също загрява,а за капак на всичко и пуши от клемната кутия. Имам още един въпрос по бутилката на места има язви от по около 1мм да е ползвам ли или да си правя от автогазова? Дано вече да не прекалявам с въпросите си.Благодаря предварително за отговорите и съветите ви.

              Коментар


              • От: Компресор

                Интересно, обаче е бая голям двигателя... самата помпа като помпа е с добри размери... Аз потърсих и иаз нета и за сега най ми хареса ето такава помпа
                http://www.ebay.com/itm/Drill-Powere...item519fb57815
                Мисля, че ще стига колкото да завърта маслото, само един мотор й трябва...
                Иначе тази помпа продаваш ли я... ако да, дай на Л.С. да се разберем
                Моите снимки...
                https://www.facebook.com/Photography.by.Ivanko
                https://500px.com/ivankoo

                Коментар


                • От: Компресор

                  Първоначално публикуван от lineikata Преглед на мнение
                  Колеги,появи се нов проблем смених центробежният прекъсвач,но уви вече работи по тихо електродвигателят,но пак загрява леко.Забелязах,че кондензаторът които е на електродвигателят също загрява,а за капак на всичко и пуши от клемната кутия. Имам още един въпрос по бутилката на места има язви от по около 1мм да е ползвам ли или да си правя от автогазова? Дано вече да не прекалявам с въпросите си.Благодаря предварително за отговорите и съветите ви.
                  С какви параметри ти е кондензатора?Правилно ли е свързано всичко?Ако е правилно -кондензаторът реално работи само няколко секунди(докато се развърти ротора)и неби трябвало изобщо да грее.Кондензатора се свързва последователно в пусковата намотка!Ето ти и схемаНатиснете снимката за да я уголемите

Име:монофазен двг.jpg
Прегледи:2
Размер:14.1 КБ
ID:5382151
                  За бутилката-малко си е рисковано ,защото може да е прогнила.Ако имаш възможност я смени!

                  Коментар


                  • От: Компресор

                    Сменяй я бутилката щом имаш някакви съмнения това е съд под налягане и там компромиси няма .
                    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                    Коментар


                    • От: Компресор

                      Здравейте, успях да отрежа фризерния компресор, оказа се, че нагнетателния клапан е повреден. Това е модела на компресора: http://media.snimka.bg/s1/0320/026884491.jpg?r=0

                      За да му направя профилактика и да отремонтирам повредения нагнетателен клапан, трябва да отпоя една тръба. Пробвах с поялник, ама нещо не се получи. Иска си по-сериозно нагряване. Ацетиленова горелка или нещо подобно нямам. Как мога да я отпоя, без да режа тръбата с ъглошлайф?
                      Тръбата, която трябва да се отпои: http://media.snimka.bg/s1/0627/027498973.jpg
                      Повредения клапан:
                      http://media.snimka.bg/s1/0627/027498982.jpg
                      http://media.snimka.bg/s1/0627/027498993.jpg

                      Коментар


                      • От: Компресор

                        Запоява се с оксижен, но ползват газ пропан-бутан. Става и с обикновенна газова горелка, ни тя има по-широк обхват на нагряваната зона. Нагряваш хубаво и с клещи дърпаш тръбичката докато излезе.

                        Коментар


                        • От: Компресор

                          Първоначално публикуван от Ivanko Преглед на мнение
                          Я да попитам... дайте идея от какво може да се сложи малка ел.помпа която да върти масления кръг на компресорите. Защото май най-добре ще е ако си има такъв кръг... но идеята ми е да не е нещо голямо за това питам за помпа... мисля че бензинова помпа за пълен инжекцион няма да стане, понеже маслото е много гъсто, но ако някой се сеща за някаква подобна на размери помпа за масло да каже. Понеже мисля да връзвам 2 2цилиндрови компресорчета (Polmo) от фадрома и незнам как точно да им направя мазането, че съвсем се обърках тук със всичките тези различни мнения. Както и някой знае ли от каде в България мога да закупя нови сегменти, лагери и клапани за такива компресори, понеже търсих в Гугъла и нищо не намерих...
                          Колега, на 26 страница имше снимков материал на зилов компресор със маслена помпа вързана към компресорната шайба.

                          Коментар


                          • От: Компресор

                            Здравейте, тази тема ми беше много полезна при направата на компресор ,искам да благодаря на всички.

                            Коментар


                            • От: Компресор

                              Здравейте,
                              за 2-3 дена изчетох цялата тема. Пътьом поръчах компресорна глава на АБАК 4hp и едно 3кв. монофазно моторче, които пристигнаха днес. За това имам за момента само една 80л. бутилка, но издирвам и други. Благодаря на всички за полезната безплатна информация и снимков материал.
                              В началото на темата имаше едни снимки на "заглушаващ" филтър за входящия въздух. Продават ли се готови такива модули или какво бих могъл да купя, което с най-малко преработки бих могъл да използвам. Имам съседи, които не държат да им се шуми и търся всякакви начини за обезшумяване на бъдещия ми сглобен компресор.

                              Коментар


                              • От: Компресор

                                Какво мислите ако се сложи маслен филтър на входа на компресора? При оръжията има резултат:
                                http://www.youtube.com/watch?v=haiqF...watch_response
                                Предполагам, че удачен избор би бил филтър с вътрешен отвор близък до този за входящия въздух на компресора и колкото се може по-дълъг.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X