Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Компресор

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Компресор

    Eто я и серпентината . Направена е от една навивка безшевна тънкостенна тръба и имам чувството че е заварявана на място . Като я отвиеш се свива/разпъва и после сглобяването е мъка особено на място и ако не е откачена от междинния разширител . По някога се налага да се охлабят болтовете на целия компресор и с една щанга да се намества . На времето един колега казваше в такива ситуаций що е родно все е негодно. Натиснете снимката за да я уголемите

Име:HPIM6751.jpg
Прегледи:1
Размер:106.1 КБ
ID:5317143Натиснете снимката за да я уголемите

Име:HPIM6753.jpg
Прегледи:1
Размер:97.3 КБ
ID:5317144
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

    Коментар


    • От: Компресор

      Днес благодарение на колегата taran осигури серпентината и разширителя.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:100_5083.jpg
Прегледи:1
Размер:198.1 КБ
ID:5317232Натиснете снимката за да я уголемите

Име:100_5086.jpg
Прегледи:1
Размер:130.3 КБ
ID:5317233И тук следват няколко въпроса към колегата sek.1 дали правилно се ориентирам . Отгоре на разширителя стой магнит вентил,продава ли се(или с какво да се замени),това вътре на 2та снимка според мен е еднопосочен клапан,дали е така.
      Няма невъзможни работи.Тел.0888344659

      Коментар


      • От: Компресор

        Правилно си се ориентирал . Вътре е еднопосочния клапан който е просто преработен водопроводен кран. Магнит вентили се продават по магазините за пневматика . Търси такъв който работи на над 10 атмосфери .
        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

        Коментар


        • От: Компресор

          Днес намерих шайба във вторични Надин,диаметър 340мм.Фабрично при компресора е 470мм към 160мм.Правих някакви сметки и се получи 340мм към 120мм.Дали съм прав. Магнит вентила как се управлява.
          Няма невъзможни работи.Тел.0888344659

          Коментар


          • От: Компресор

            Ами взимаш съотношението на 470/160 и получаваш 2.9
            което при шайба 340 трябва другата да е 116... по-добре да е 115 а не 120 както си го написал (ако има избор някакъв де или се прави нова)... за да не товари толкова мотора като цяло.
            А иначе магнет вентила мисля се връзва към двигателя... т.е. когато работи да се подава ток за да е затворен а когато не се подава ток се спира тока и към магнет вентила и се отваря и освобождава налягането в главата. Поне на компресора в работата е така. На този в нас няма такъв вентил даже, но не му и пречи
            Моите снимки...
            https://www.facebook.com/Photography.by.Ivanko
            https://500px.com/ivankoo

            Коментар


            • От: Компресор

              Колеги проблем с пробката на разширителя.Болтовете който пробвам да навия не стават,с различна стъпка пробвам и не става.
              Няма невъзможни работи.Тел.0888344659

              Коментар


              • От: Компресор

                Най-вероятно е цолова резба... 3/8"... 1/4" или по-малка... зависи колко мм. е дупката
                Моите снимки...
                https://www.facebook.com/Photography.by.Ivanko
                https://500px.com/ivankoo

                Коментар


                • От: Компресор

                  Май е 7/16 цолов размер.
                  Няма невъзможни работи.Тел.0888344659

                  Коментар


                  • От: Компресор

                    Здравейте колеги, случайно ми попадна тази глава, някой виждал ли е такава и дали си заслужава да се занимавам с нея, че преди време правих един компресор и сега ми се вижда слабичак. БлагодаряНатиснете снимката за да я уголемите

Име:15112011616.jpg
Прегледи:1
Размер:215.9 КБ
ID:5318020Натиснете снимката за да я уголемите

Име:15112011615.jpg
Прегледи:1
Размер:211.0 КБ
ID:5318021

                    Коментар


                    • От: Компресор

                      Първоначално публикуван от Lyudmil_Mitkov Преглед на мнение
                      Здравейте колеги, случайно ми попадна тази глава, някой виждал ли е такава и дали си заслужава да се занимавам с нея, че преди време правих един компресор и сега ми се вижда слабичак. Благодаря

                      Брях,тия УК-та зеха да никнат като гъби .Мисля,че това е УК-100,та си струва да му се обърне внимание.Ако случайно някъде околонего се търкаля голям ресивер (400 и повече литра) на разумна цена,имам интерес.
                      Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

                      Коментар


                      • От: Компресор

                        Това не е точно наше УК . Като го гледам е руски двустъпален компресор .
                        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                        Коментар


                        • От: Компресор

                          Доколкото разбрах е бил в някакъв дърводелски цех, чудя се още дали го вземам, че зима идва и нямам работа поне да се занимавам с него

                          Коментар


                          • От: Компресор

                            Първоначално публикуван от Lyudmil_Mitkov Преглед на мнение
                            Доколкото разбрах е бил в някакъв дърводелски цех, чудя се още дали го вземам, че зима идва и нямам работа поне да се занимавам с него
                            За колко пари ти го дават ?
                            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                            Коментар


                            • От: Компресор

                              130лв, има и още един същия

                              Коментар


                              • От: Компресор

                                Това в София ли е ?
                                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X