Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Компресор

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Компресор

    Това е моя компресор вече 20г. го ползвам.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:100_5080.jpg
Прегледи:1
Размер:165.3 КБ
ID:5316365Натиснете снимката за да я уголемите

Име:100_5081.jpg
Прегледи:1
Размер:154.6 КБ
ID:5316366Натиснете снимката за да я уголемите

Име:100_5082.jpg
Прегледи:1
Размер:165.8 КБ
ID:5316367Трябва да го пооправя че до момента има само един клапан възвратен и пускам спирам ръчно, шайбата на компресора липсваше и сложих една 20см. най вероятно е доста малка,колеги колко трябва да е шайбата.Данните на компресора са,тип УК 50,год.производство 1982 зав. 494,произв.0825m3/min MAC 350, мощност на ДВ.7.5kw. Бутилката е дълга 1,50м, диаметър е 60см.Колко събира.В момента е с по малък двигател 3kw,но го имам и фабричния 7.5kw. Двама човека едвам го дигаме.Колеги какво трябва да купя да стане като хората.
    Няма невъзможни работи.Тел.0888344659

    Коментар


    • От: Компресор

      Първоначално публикуван от krasivl Преглед на мнение
      Това е моя компресор вече 20г. го ползвам.Трябва да го пооправя че до момента има само един клапан възвратен и пускам спирам ръчно, шайбата на компресора липсваше и сложих една 20см. най вероятно е доста малка,колеги колко трябва да е шайбата.Данните на компресора са,тип УК 50,год.производство 1982 зав. 494,произв.0825m3/min MAC 350, мощност на ДВ.7.5kw. Бутилката е дълга 1,50м, диаметър е 60см.Колко събира.В момента е с по малък двигател 3kw,но го имам и фабричния 7.5kw. Двама човека едвам го дигаме.Колеги какво трябва да купя да стане като хората.
      Сек 1 е твоя човек,такива ги разглабя и сглабя по три пъти на ден .Иначе шайбата определено е малка,при теблипсва и една серпентина и един разширител,които се монтират след главата.
      Виж тази тема има снимки на УК100 ще се ориентираш за размера на шайбата.За да работи както трябва,му трябват пресостат и възвратен клапан.
      Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

      Коментар


      • От: Компресор

        На 21стр. има една снимка на УК 100.Ако колегата sek.1 има и други снимки да сложи,ще черпя.Задължително ли трябва да има разшерител и серпентина.
        Няма невъзможни работи.Тел.0888344659

        Коментар


        • От: Компресор

          Първоначално публикуван от krasivl Преглед на мнение
          На 21стр. има една снимка на УК 100.Ако колегата sek.1 има и други снимки да сложи,ще черпя.Задължително ли трябва да има разшерител и серпентина.
          Предполагам не.Но е хубаво да си вземеш пресостат и възвратен клапан,така можеш да автоматизираш системата.
          Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

          Коментар


          • От: Компресор

            Първоначално публикуван от krasivl Преглед на мнение
            На 21стр. има една снимка на УК 100.Ако колегата sek.1 има и други снимки да сложи,ще черпя.Задължително ли трябва да има разшерител и серпентина.
            Не е задължително но е силно препоръчително . В тази тема има снимки на един УК на който му правих ремонт наскоро http://www.offroad-bulgaria.com/show...=126824&page=3 Тия компресори са с 500 литра заводски ресивер и като гледам при тебе всичко е истърбушено няма междинен разширител ; серпентина и система за растоварване .
            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

            Коментар


            • От: Компресор

              Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
              Не е задължително но е силно препоръчително . В тази тема има снимки на един УК на който му правих ремонт наскоро http://www.offroad-bulgaria.com/show...=126824&page=3 Тия компресори са с 500 литра заводски ресивер и като гледам при тебе всичко е истърбушено няма междинен разширител ; серпентина и система за растоварване .
              Ще го възстановявам, а какво масло да му сложа.
              Няма невъзможни работи.Тел.0888344659

              Коментар


              • От: Компресор

                Първоначално публикуван от krasivl Преглед на мнение
                Ще го възстановявам, а какво масло да му сложа.
                Компресорно или хубаво двигателно 15W40 . Събира точно 2 литра до максимума . Заводски шайбата на компресора е 470 мм а на мотора 160 мм. Мотора е 7.5 киловата на 1430 оборота .Задължително му трябва растоварване защото над 6 атмосфери трудно пуска. Ето го моя в работата десетина години вече си чака реда да му направя един ремонт. Днес се обаждах в завода в Главиница да питам за части имат всичко но цените са страшни Натиснете снимката за да я уголемите

Име:HPIM6750.jpg
Прегледи:1
Размер:118.2 КБ
ID:5316765
                Последно редактирано от sek.1; 07-11-11, 18:37.
                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                Коментар


                • От: Компресор

                  А какво представлява, серпентина и система за растоварване.Възможно ли е да се направи.Мерси предварително.
                  Няма невъзможни работи.Тел.0888344659

                  Коментар


                  • От: Компресор

                    Серпентината е две навивки най обикновенна тънкостенна безшевна тръба която се намира зад шайбата. Шайбата освен да предава движението служи и за вентилатор за охлаждане. Растоварващата система представлява един еднопосочен клапан между ресивера и междинния разширител който не позволява на нагнетения въздух в ресивера да се движи в обратна посока . На капака на междинния разширител има магнит вентил който се задейства от някой от нормално отворените контакти на контактора и при достигане на зададеното налягане магнит вентила отваря и испуска въздуха който е между главата и ресивера което осигурява последващото леко пускане тъй като буталата и цялата система е растоварена и има достатъчен празен обем за лекото развъртане.
                    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                    Коментар


                    • От: Компресор

                      Мисля,че имам оргинална серпентина и разширител за УК 50,ако не ги е отнесъл оня юнак с неговия компресор...Ако те интересува ще проверя.
                      Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

                      Коментар


                      • От: Компресор

                        До момента как съм го ползвал не знам като почти всичко ми липсва.1 Шайбата на компресора до момента ми е 220мм.а трябва 470мм.къде могат да ми направят шайба.2 Липсва серпентина и разширител.3 Еднопосочен клапан.4 Магнит вентил на разширителя.5 Пресостан и възвратен клапан.Ще го възстановя
                        Няма невъзможни работи.Тел.0888344659

                        Коментар


                        • От: Компресор

                          Шайба търси по вторичните може и да се отлее ама е по сложно и скъпо . При мен закриха леенето на чугун и стомана остана само алуминия . Гледай размера да е приблизително същия дори и да нее вентилаторна винаги може да се сложи една перка на фланец.
                          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                          Коментар


                          • От: Компресор

                            Не е ли по-лесно, да се направи нова шайба на двигателя стига да се спази отношението спрямо оригиналните (ремъка да позволи, да не стане много остър ъгъла спрямо ширината му). Възвратен и еднопосочен клапан са едно и също. Повечето пресостати са с разтоварване (вградено е в тях), имат извод, който се връзва чрез тръбичка към възвратния клапан, но щом от завода излиза с електромагнитен клапан може и да има защо. За ел. магнитен клапан дали не може да се ползва такъв от АГУ, стига да му се направи захранване на 12 волта. krasivl, ако ти е на път мини през фирма Варум, продават части за пневматика и хидравлика, намират се м-у Симеон и Пиротска, успоредна улица на К. Величков, май се казва Зайчар.

                            lineikata, четох из темата, че шайба от компресор на ИФА става на ЗиЛ, но външният диаметър май не е същия, но все пак е решение и може да се коригира от шайбата на мотора, нали ще бъде двойна.
                            Последно редактирано от kъrfo; 08-11-11, 19:21.

                            Коментар


                            • От: Компресор

                              Непременно ще мина,днес разглобих почти всичко,без компресора.
                              Няма невъзможни работи.Тел.0888344659

                              Коментар


                              • От: Компресор

                                Първоначално публикуван от taran Преглед на мнение
                                Мисля,че имам оргинална серпентина и разширител за УК 50,ако не ги е отнесъл оня юнак с неговия компресор...Ако те интересува ще проверя.
                                Интересува ме колега,утре ще ти звънна.
                                Няма невъзможни работи.Тел.0888344659

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X