Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Компресор

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Компресор

    Първоначално публикуван от taran Преглед на мнение
    Играе ролята на първичен кондензоуловител.
    Благодаря
    898450701

    Коментар


    • От: Компресор

      Ако може да попитам: компресора ми е Иков443614-412500,възд.охл.,двубутален,диам.=60мм.,ход=40мм.,обособен картер+принуд.мазане,фабр.пробити биели с чопове за плискане на маслото-прилича на шкодов.Разглобен цялостно,профилактиран,работещ.Някъде бях чел,че трябва да работи с 1800об./мин. номинално и 2200об./мин.макс.Опита ми показва,че ако има достатъчно мазане и охлаждане за предпочитане са високите обороти,което кореспондира с увода и общата част на темата и не толкова с цялата останала.Какво ще кажат колегите?
      А тези простотии се правят от името на всички ни.
      Даника
      Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

      Коментар


      • От: Компресор

        1 Во искам да ви поздравя за прекрасната тема която сте направили,от вас получих доста полезна информация за това как да си сглобя компресор, материалите с които разполагам са 2 зилови компресора пресостат манометър и фабрична компресорна бутилка имам и доста електромотори но за съжаление са трифазни. Остава ми само да си намеря монофазен електромотор и още една шаиба за единият агрегат замисълът ми е да е с два агрегата от зил. По назад в темата видях че е възможно. А също така имам въпрос към вас, ще е проблем ли ако монтирам пресостата и манометърът върху разширителният съд.

        Коментар


        • От: Компресор

          Вероятно е много тъп въпрос,но искам да променя посоката на въртене на компресора ми-Иков 443(малко по-горе е подробно описан),знае ли някой буталния му болт дали е в центъра-не ми се разглобява тотално пак.Извинения и благодарности.
          А тези простотии се правят от името на всички ни.
          Даника
          Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

          Коментар


          • От: Компресор

            Защо искаш да го промениш? И неразбрах какво общо има буталния болт.Ако искаш просто да върти обратно обърни посоката на въртене на мотора.
            П.п. аз ли неразбрах нещо.......
            "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

            Коментар


            • От: Компресор

              Аз вече го обърнах-заради корекната посока на движение на охлаждащата му перка,която посока е обратна на фабрично зададената на компресора,не че другите не работят и сега така.А за буталния болт(в този случай) единствено заради теоретично по-голямото износване в буталната група,но то със сигурност няма да се отрази на ресурса като цяло на фона на останалите дивотии.Благодаря,имам и други неща,но нека да ги систематизирам малко.
              А тези простотии се правят от името на всички ни.
              Даника
              Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

              Коментар


              • От: Компресор

                Здравейте колеги, може ли да ми кажете от къде мога да си купя ролка/шайба за електромотора. Правя си компресор но електромотора ми е чисто нов и няма шайбата. На някой ако му се намира 1 в повече ще съм благодарен ако ми я продаде. Мисля че ми трябва 10см понеже на компресора ми е 30см.
                поздрави.

                Коментар


                • От: Компресор

                  Първоначално публикуван от debilite Преглед на мнение
                  Здравейте колеги, може ли да ми кажете от къде мога да си купя ролка/шайба за електромотора. Правя си компресор но електромотора ми е чисто нов и няма шайбата. На някой ако му се намира 1 в повече ще съм благодарен ако ми я продаде. Мисля че ми трябва 10см понеже на компресора ми е 30см.
                  поздрави.
                  Колко оборота е мотора ? Колко милиметра е оста на ел. мотора ? Колко милиметра е ремъчния канал на шайбата на компресора ? От какво е компресора ? Все въпроси на които трябва да си отговориш преди да почнеш да търсиш ремъчна шайба . Вече продават и готови шайби по магазините но по принцип шайбата се прави на струг .
                  Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                  Коментар


                  • От: Компресор

                    Колеги на някои намира ли му се излишна шаиба от зилов компресор за продаване,също така и ако някои има електромотор 2.2 кв монофазен за продаване да казва, защото имам много трифазни които не ми вършат работа също така съм съгласен и за бартер.Извинявам се ако постът ми прозвучи като обява.

                    Коментар


                    • От: Компресор

                      А защо не вържеш трифазния за монофазен режим... губиш някакви проценти от мощността но все пак няма да търсиш нов
                      Моите снимки...
                      https://www.facebook.com/Photography.by.Ivanko
                      https://500px.com/ivankoo

                      Коментар


                      • От: Компресор

                        Ами и аз това мислих да направя, но след като се консултирах с един електричар и ми каза че мощността и въртящият момент падат на половина и няма да има мощност да върти два агрегата от зил и се отказах.Затова сега си търся монофазен,и имам въпрос към по компетентните колеги от мен имам трифазен ел мотор 7,5кв ако го подкарам на монофазен ток дали ще е достатъчен да върти 2 агрегата от зил.

                        Коментар


                        • От: Компресор

                          Мощността пада на повече от половината при преправяне от трифазен-монофазен.7.5kW ще стане под 3kW.Една компресорна глава ще върти за 2 незнам(ама не мислиш ли че този 7,5Kw кютюк ще е удобен за такъв компресор).Купи си нов 2,2 монофазен около 220лв излиза зависи как ще го спазариш(ДДС-то имам впредвид)
                          "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

                          Коментар


                          • От: Компресор

                            Първоначално публикуван от debilite Преглед на мнение
                            Здравейте колеги, може ли да ми кажете от къде мога да си купя ролка/шайба за електромотора. Правя си компресор но електромотора ми е чисто нов и няма шайбата. На някой ако му се намира 1 в повече ще съм благодарен ако ми я продаде. Мисля че ми трябва 10см понеже на компресора ми е 30см.
                            поздрави.
                            Както ти е казал sek.1 дай малко информация(най добре снимки) за мотора и компресорната глава,че може 100мм шайба да не ти върши работа(или си го сметнал вече).
                            "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

                            Коментар


                            • От: Компресор

                              Първоначално публикуван от lineikata Преглед на мнение
                              Ами и аз това мислих да направя, но след като се консултирах с един електричар и ми каза че мощността и въртящият момент падат на половина и няма да има мощност да върти два агрегата от зил и се отказах.Затова сега си търся монофазен,и имам въпрос към по компетентните колеги от мен имам трифазен ел мотор 7,5кв ако го подкарам на монофазен ток дали ще е достатъчен да върти 2 агрегата от зил.
                              7.5 киловата мотор тежи едни 60 - 70 и нагоре килограма зависи къде и кога е произведен . Мощноста реално пада с 30 до 40% но пак си загрява . Не се занимавай с глупости купи си един харманлийски монофазен 3 кв и всичко си идва на мястото .
                              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                              Коментар


                              • От: Компресор

                                Точно вашите мнения очаквах колеги, защото виждам ,че сте доста технически грамотни,най-вероятно продължавам да си търся монофазен харманлийски електромотор.Тези дни набавих необходимите ми материали и в най-скоро време започвам работа по компресора. Бихте ли ми отговорили на един въпрос:Може ли стругар да ми изработи компресорната шайба? Защото не мога да открия такава за вторият агрегат.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X