Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Компресор

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Компресор

    Тоя компресор е български ,правен в разните тпк..Димаетъра на буталата мисла ,че беше 60мм. клапаните са пластини-лист от банциг или ламаринка инокс. Клапана е застъпен от една фрезована пластина и се държи по 2болта, единия е цял, а другия е на 2половини.
    Като го гледам, си го взел от някой вторични

    Коментар


    • От: Компресор

      Прав си и се опитвам да го пусна но пластинките или клапана връща въздуха и правя опит да го оправя.

      Коментар


      • От: Компресор

        Икарусовия сдоби окончателен вид . Вчера остана време да му навържа управлението вече си има всичко и работи пресостата е хладилен с регулируем хистерезис . Остана само да направя мост трите автоматични предпазителя да исключват заедно .
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:HPIM6656.jpg
Прегледи:1
Размер:153.3 КБ
ID:5294409Натиснете снимката за да я уголемите

Име:HPIM6654.jpg
Прегледи:1
Размер:93.0 КБ
ID:5294408
        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

        Коментар


        • От: Компресор

          Здравейте колеги. Отне ми почти една седмица да прочета тази интересна тема. Баща ми наскоро си взе Нисан Патрол и на него имаше монтирана система за въздушни спирачки. Понеже на него не му трябва ме помоли да я продам но аз много се замислиам понеже попрочетох малко и се оказа че е американска Piston Pump. Компресора е gast 3HBB-19-M322 . Ето тука може да се прочете за него http://www.gastmfg.com/piston.html. Ако някой колега има интерес да предложи цена че единствената която намерих из нета беше безбожна /1000$/ :-).
          Другото за което искам да питам е за един компресор който ще стане мой скоро. Немога да разбера от какво е компресора от Шкода или от Зил. можете ли също така да ми кажете какво масло да му сложа понеже както се вижда от снимките е в окаяно състояние.
          Благодария предварително.

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00028[1].jpg
Прегледи:1
Размер:197.9 КБ
ID:5300854Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00029[1].jpg
Прегледи:1
Размер:108.5 КБ
ID:5300855Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00035[1].jpg
Прегледи:1
Размер:105.7 КБ
ID:5300856Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 010.jpg
Прегледи:1
Размер:134.0 КБ
ID:5300857Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 011.jpg
Прегледи:1
Размер:154.3 КБ
ID:5300858Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 012.jpg
Прегледи:1
Размер:126.5 КБ
ID:5300860

          Коментар


          • От: Компресор

            От ЮМЗ е,не си струва да се занимаваш с него.
            Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

            Коментар


            • От: Компресор

              Здравейте колеги ... още докато имах студентски доходи се навих покрай вас да си правя компресор .... направих един с 50 литрова бутилка от ремарке на камаз .... с 2 агрегата от хладилник Мраз .... и пресостат, възвратен и авариен клапан, всичко както си е .... но един по един изгоряха и двата агрегата ... и ми попадна един компресор продаден ми за Ифов, но по мое съмнение още тогава си знаех, че не е, а е от Трактор Универсал...... компресора е поооооочтии като ифовия, но с малки разлики ..... клапаните са с по-голям диаметър от тези на ифите .... няма капак за картера, и цилиндъра не се маха ..... но както и да е ... направих всичко както си му е по ред на номерата .... разглобих го, измих го, изчистих всичко ... купих му нови сегменти, семеринга, направих картер, пробих биелата за по-добро смазване с 3мм бургия, гарнитури направих сглобих го ... днес го пробвах да го видя как е .... и го сложих на монофазен двигател 2.2 ... няма проблем тръгва ... обаче проблема вече дойде ..... прави хубав дебит за въздух, ама МНОГО масло хвърля с въздуха ..... направо видимо се вижда как излиза маслото ..... то като няма картер, аз му сложих масло и после го затапих от доло .... на какво ще се дължи това .... така ако продължава ще изхвърли всичкото масло .... дали съм сложил повече масло или оборотите са му в повече ... я дайте мнение.... Благодаря ви
              http://ger0nim0.snimka.bg/automobiles/kompresor.621928

              Коментар


              • От: Компресор

                Когато сглобявах моя компресор (главата е от ЗИЛ), имах същият проблем като теб. Първо сложих казанче като твоето, после сложих двойно и накрая взех казан от бояджийски пистолет (видях го в темата), сега си е ок., но ако го препълня с масло го изхвърля нищо , че казанчето е 600 милилитра. За твоя компресор вероятно двойно казанче ще ти свърши работа. Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2205.JPG
Прегледи:1
Размер:302.1 КБ
ID:5306419

                Коментар


                • От: Компресор

                  Казанчето трябва да е тип отворено с неплътна капачка ! То играе и ролята на одушник на картирното налягане което се създава при въртенето на коляновия вал освен това няма автомобилен компресор който да не връща по малко през сегментите. По назад в темата има и снимки и всичко .
                  Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                  Коментар


                  • От: Компресор

                    И трите казанчета бяха с тунинг 4 мм отвор, включително бояджийското. Проблемът при мен беше малкия обем + препълване с масло и когато качваше в разширителния съд масло, не му стигаше време да се стече, след което започваше да го изхвърля през отвора на капачката. Някой да не си помисли, че го е пълнело до ръба на казанчето, просто от налягането в картера го изхвърляше на капки през капачката.
                    Последно редактирано от kъrfo; 26-09-11, 16:55.

                    Коментар


                    • От: Компресор

                      Днес ми пристигна колета с клапаните и новата плочка ..... обаче се оказа, че плочката е със същите отвори за клапани като моята .... един вид някой и друг лев на вятъра ... а и четирите дупки отстрани за шпилките са малко по големи..... един вид не става плочката ... Но както и да е и моята си става ... но не знам защо в Бургас магазинерите ми казаха че за моята плочка клапани нямат и че била от не знам си какво ..... Хубави си знаех аз приказката "доверявай но и проверявай", ама ето заради нехайство на продавачи отидоха 24лв. на вятъра .... Това да му е кусура ... та сложих новите клапани .... включих компресора и звука му се смени ..... Вече си смуче по-хубаво и дебита му се покачи .... ще видя с маслото как ще е като го свържа с възвратния клапан, вече всичко както го пишат в дебелите книги ...

                      Коментар


                      • От: Компресор

                        Първоначално публикуван от kъrfo Преглед на мнение
                        Когато сглобявах моя компресор (главата е от ЗИЛ), имах същият проблем като теб. Първо сложих казанче като твоето, после сложих двойно и накрая взех казан от бояджийски пистолет (видях го в темата), сега си е ок., но ако го препълня с масло го изхвърля нищо , че казанчето е 600 милилитра. За твоя компресор вероятно двойно казанче ще ти свърши работа. [ATTACH=CONFIG]365332[/ATTACH]
                        Здраврй колега. мога ли да те помоля да ми помогнеш с малко ъкъл или части. Скоро си намерих зилов компресор както и 2.2 еднофазен двигател имам и 80л бутилка от газова. Гледам че и ти си направил твоя компресор от същите части :-). Та по същество. Интересува ме дали може да ми намериш или направиш капака за картера на компресора и този сифонен разширител. Аз не съм майстор и ще си го сглобявам любителски и за това немога да си ги направя сам тези неща. Благодаря Предварително

                        П.С Ако някой друг има желане да ми помогне няма да откажа :-)

                        Коментар


                        • От: Компресор

                          Колеги, като искате помощ а и на останалите пишещи в темите, вземете си сложете едно инфо в профла от кой град сте, няма да хвърляме боб и да гадаем
                          Последно редактирано от PACH - Иван Тодоров; 17-10-11, 19:50.
                          DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
                          Skype: pach_bs

                          Коментар


                          • От: Компресор

                            Колега, мога да ти помогна с идеи, защото и аз не съм много можещ . Компресорът си го сглобявах аз, но заваряването по сифона и бутилката не бяха мое дело. Компресорът (главата) си имаше картер, а сифонът е направен от тръба с диаметър 115 мм (от вторичните), от там е и плочата върху бутилката (4 мм). Качвам тези снимки (има ги някъде в темата), дано са ти от полза, едната е на компресор без картер (просто парче дебела ламарина и гарнитура и без това оригиналния картер не е особено дълбок), а другата е сифон (моя сифон така го направих).Натиснете снимката за да я уголемите

Име:компресор 059.jpg
Прегледи:2
Размер:136.9 КБ
ID:5312051Натиснете снимката за да я уголемите

Име:4a89d6d53f02.gif
Прегледи:2
Размер:3.0 КБ
ID:5312052

                            Коментар


                            • От: Компресор

                              Първоначално публикуван от kъrfo Преглед на мнение
                              Колега, мога да ти помогна с идеи, защото и аз не съм много можещ . Компресорът си го сглобявах аз, но заваряването по сифона и бутилката не бяха мое дело. Компресорът (главата) си имаше картер, а сифонът е направен от тръба с диаметър 115 мм (от вторичните), от там е и плочата върху бутилката (4 мм). Качвам тези снимки (има ги някъде в темата), дано са ти от полза, едната е на компресор без картер (просто парче дебела ламарина и гарнитура и без това оригиналния картер не е особено дълбок), а другата е сифон (моя сифон така го направих).[ATTACH=CONFIG]373356[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]373357[/ATTACH]
                              До колкото разбирам, въпросният "сифон" е между бутилката и компресора. Ако е така , защо се му тези "шайби"?
                              898450701

                              Коментар


                              • От: Компресор

                                Първоначално публикуван от svi Преглед на мнение
                                До колкото разбирам, въпросният "сифон" е между бутилката и компресора. Ако е така , защо се му тези "шайби"?
                                Играе ролята на първичен кондензоуловител.
                                Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X