Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Компресор

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Компресор

    Здравейте майстори! Начинаещият да пита нещо, относно новото му пректче? Имам чисто нов компресор за Шкода, бутилка от стара газова уретба(неизпускаща), балансьор марка PAL за шкода май, но не съм сигурен Какъв трефазен ел двигател ще ми препоръчате изчетох доста от темата, какви са отзивите от тези компресори , размер на шайбата ме интересува? и нещо по специфично по направата ако има! ще приложа и снимки на компресорчето!

    Коментар


    • От: Компресор

      До тук ясно каво имаш.Дай първо избери двигател, за да му видиме характеристиките пък тогава ще смятаме диаметрите.Само не разбрах защо си решил да е трифазен(ако имаш такъв ясно защо), но нека да бъде поне 1,5kW.Тоя балансьор на колко сработва, може ли да се променя границата на работата му.Давай пък ще помагаме по нататък.
      "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

      Коментар


      • От: Компресор

        Не знам дали е удачно да натоварвам сървъра с големи снимки, но другите ще са другаде!

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_5243.jpg
Прегледи:1
Размер:168.6 КБ
ID:5281734Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_5245.jpg
Прегледи:1
Размер:159.2 КБ
ID:5281735Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_5247.jpg
Прегледи:1
Размер:147.3 КБ
ID:5281736Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_5246.jpg
Прегледи:1
Размер:150.9 КБ
ID:5281739Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_5250.jpg
Прегледи:1
Размер:119.9 КБ
ID:5281737Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_5248.jpg
Прегледи:1
Размер:139.9 КБ
ID:5281738

        Коментар


        • От: Компресор

          Много се чудя по какъв начин да се захване този шкодин компресор!
          Възнамерявам вентилацията на картера да е отстрани тъй тъй ще има капачка, намерих един 1,5KW 2800 оборотен, трифазен дзвер да върти това чудо, но още не съм решил окончателно дали ще е той, може и по евтино да се обзаведа пресостат съм намерил за 27лв чисто нов, остана да обиколя вторичните за проверка и скоро започвам сглобяването!

          Коментар


          • От: Компресор

            Здравейте и от мен. На вторични суровини намерих един компресор и се запалих да го върна към живота отново. До сега не съм се занимавал с подобни техники, но доста прочетох из темата и интернет. Имам няколко въпроса: 1. Някой може ли да ми каже това чудо от какво е? 2. Трябва ли му охлаждане, защото при работа около 5 мин. започва да грее, около 60 храдуса му е външната температура? 3. Къде във Варна мога да открия части за компресори ( бутала, сегменти, лагери, манометри, фитинги и резбови прехоници), за да мога да да си прекача някакви инструменти към него?

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_01551.jpg
Прегледи:1
Размер:114.3 КБ
ID:5282352 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_01582.jpg
Прегледи:1
Размер:118.2 КБ
ID:5282353 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_01593.jpg
Прегледи:1
Размер:147.7 КБ
ID:5282354Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_01604.jpg
Прегледи:1
Размер:110.4 КБ
ID:5282355

            Коментар


            • От: Компресор

              Това е хладилен компресор,не очаквай чудеса от него,може да го използваш за помпане на гуми примерно на кратки интервали,няма как да спреш греенето,охлаждането му се осъществява от хладилният агент когато е във херметична инсталация.
              Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

              Коментар


              • От: Компресор

                Koliaaaa,пиши ми на ЛС,ще ти кажа каде какво има,щом си решил да си го направиш,но на твое мсто бих помислил да заменя компресора!
                TLC 120 Prado
                Yamaha Wolverine 450 4x4 SE

                Коментар


                • От: Компресор

                  Първоначално публикуван от jouzzin Преглед на мнение
                  Koliaaaa,пиши ми на ЛС,ще ти кажа каде какво има,щом си решил да си го направиш,но на твое мсто бих помислил да заменя компресора!
                  Ами нямам права за ЛС...
                  Иначе имам и един , който ми прилича на ЗИЛ-ов, но ми изглежда доста по-сложен и мислая, че е в по-лошо състояние(поне външно, така ми изглежда). Мислех да започна с този, който Ви снимах, ама щом смятате,че няма смисъл ще се захвана с ЗИЛ-овския. От къде мога да намеря ремонтен комплект за него?
                  Jouzzin, моля те прати ми на ЛС скаип или ICQ, на което мога да те намеря.

                  Коментар


                  • От: Компресор

                    Skayp-а ми е същия - Jouzzin!
                    TLC 120 Prado
                    Yamaha Wolverine 450 4x4 SE

                    Коментар


                    • От: Компресор

                      Колеги от доста време имам компресор двуцилиндров български. Баща ми го беше купувал от разпродажба на държавно предприятие навремето и понеже беше с трифазен мотор го сменихме с монофазен май от пералня не съм сигурен. Пускаше се с 2 бутона първия за стартиране и после другия като се развърти се натискаше.
                      За съжаление трябваше да му помогна да го развъртя на ръка с дръжката на чука през ремъчната шайба. Ето и снимки съжалявам, че не са добри, но е затрупан..
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0053.jpg
Прегледи:1
Размер:64.5 КБ
ID:5282960Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0054.jpg
Прегледи:1
Размер:57.2 КБ
ID:5282961Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0055.jpg
Прегледи:1
Размер:66.3 КБ
ID:5282962Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0056.jpg
Прегледи:1
Размер:84.5 КБ
ID:5282968Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0057.jpg
Прегледи:1
Размер:94.1 КБ
ID:5282963Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0060.jpg
Прегледи:1
Размер:84.1 КБ
ID:5282964Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0063.jpg
Прегледи:1
Размер:64.5 КБ
ID:5282965Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0064.jpg
Прегледи:1
Размер:65.2 КБ
ID:5282966
                      Първият ми въпрос е: Може ли да кажете моделът му?
                      Какъв мотор ще е подходящ за него монофазен 2,2КВ доколкото разбрах ги пропоръчване като мощност в предните страници на темата?
                      И понеже му хлопат основните лагери бих искал да му направя основен ремнонт лагери, бутала, сегменти има ли резервни части за модела и къде в София?
                      Предварително Ви благодаря за отговорите.
                      Чуквам първа, чуквам втора, а на трета палиме мотора: http://bit.ly/1Y4WCAk

                      Коментар


                      • От: Компресор

                        Здравейте колеги, от доста време разглеждам форума и в резултат от несполучлив опит с компресор от ЮМЗ реших да си търся готов вариант.
                        Попаднах на следните компресори, аз лично си харесах УК-то, въпроса ми е има ли някаква литература за обслужване, резервни части и възможно ли е да се смени двигателя с монофазен такъв.
                        Благодаря предварително.

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:21062011(001).jpg
Прегледи:1
Размер:139.3 КБ
ID:5286857 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:21062011.jpg
Прегледи:1
Размер:118.1 КБ
ID:5286858 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:21062011(002).jpg
Прегледи:1
Размер:132.1 КБ
ID:5286859

                        Коментар


                        • От: Компресор

                          Какви пари е УК-а ,а и другия.За монофазен мотор се писа доста,но май още няма такъв дето да е писано,че работи .Трябва поне 4-5.5киловата моно мотор.

                          Коментар


                          • От: Компресор

                            Първоначално публикуван от sparow Преглед на мнение
                            Какви пари е УК-а ,а и другия.За монофазен мотор се писа доста,но май още няма такъв дето да е писано,че работи .Трябва поне 4-5.5киловата моно мотор.
                            Не са ми обявили крайна цена все още, само съм подал заявка за УК-то, пробвах да звъня на публикувания телефон, но безуспешно.

                            Коментар


                            • От: Компресор

                              Аз имам същия но така и не разбрах нищо за него а и трябва да му правя ремонт.

                              Коментар


                              • От: Компресор

                                Имам следната машина някои може ли да ми каже нещо по подробно за нея като марка модел и откъде да намеря сегменти ,клапани и други части за ремонт за нея и струва ли си.
                                Прикачени файлове
                                Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 18-07-11, 08:21.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X