Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Компресор

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Компресор

    Един лек въпрос за бърз отговор
    Имам компресор, но няма пресостат. Единствено има предпазен клапан, който отваря на 6 бара. Искам да взема пресостат, на колко трябва да е настроен и съответно предп. клапан.
    Бутилката е газова - 50-60л.
    Toyota Hilux '07 120 hp Double Cab
    Mercedes w212 E350 4matic
    Ducati Monster 600
    O888795575

    Коментар


    • От: Компресор

      Пресостата (които ги има в момента в магазините)е нагласен фабрично да изключва на 8 и да включва на 6атм.Ако искаш да променяш нещо вътре има болт чрез който може да се регулират тези параметри, но както и да ги пипаш разликата между тях все си остава 2атм.Аз съм си купил баланс вентил който се регулира ръчно и съм го направил да изпуска на 8,5атм. и съм го завил чрез преходник направо на пресостата(сега по магазините има всякакви размери преходници и става много лесно, а и не е скъпо)
      П.п ще ти трябва и възвратен клапан, за да може пресостата не само да изключи, но и да изпусне налягането между главата и бутилката.Има много писано в темата и подкрепено със снимков материал.
      "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

      Коментар


      • От: Компресор

        Колега,газ 71 е нещо подобно на мтлб ,но по малко.Руснаците масово се возят, един познат руснак има в гаража такъв компресор от двигател на газ71,отнего знам ,че на мтлб-тата е същия ,но маалко по голям , а един приятел го има компресора от АТЛ-а , преди пусках тука снимки да питам от къкво е и веднага казаха че е АТЛ-скr

        Коментар


        • От: Компресор

          Първоначално публикуван от dido uzunov Преглед на мнение
          Пресостата (които ги има в момента в магазините)е нагласен фабрично да изключва на 8 и да включва на 6атм.Ако искаш да променяш нещо вътре има болт чрез който може да се регулират тези параметри, но както и да ги пипаш разликата между тях все си остава 2атм.Аз съм си купил баланс вентил който се регулира ръчно и съм го направил да изпуска на 8,5атм. и съм го завил чрез преходник направо на пресостата(сега по магазините има всякакви размери преходници и става много лесно, а и не е скъпо)
          П.п ще ти трябва и възвратен клапан, за да може пресостата не само да изключи, но и да изпусне налягането между главата и бутилката.Има много писано в темата и подкрепено със снимков материал.
          Благодаря !
          Toyota Hilux '07 120 hp Double Cab
          Mercedes w212 E350 4matic
          Ducati Monster 600
          O888795575

          Коментар


          • От: Компресор

            Здравейте всички отдавна следя форума и реших и аз да кача снимки на моя компресор,компресор от зил, водно охлаждане на сгъстения въздух и компресора бутилка от АГУ.

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCF0003.jpg
Прегледи:1
Размер:259.2 КБ
ID:5279088Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCF0004.jpg
Прегледи:1
Размер:179.3 КБ
ID:5279089Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCF0005.jpg
Прегледи:1
Размер:258.5 КБ
ID:5279090Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCF0001.jpg
Прегледи:1
Размер:268.1 КБ
ID:5279086Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCF0002.jpg
Прегледи:1
Размер:250.1 КБ
ID:5279087Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCF0006.jpg
Прегледи:1
Размер:274.5 КБ
ID:5279091Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCF0007.jpg
Прегледи:1
Размер:225.7 КБ
ID:5279092

            Коментар


            • От: Компресор

              Поздравления за компресора. Имам няколко въпроса:
              Как по точно охлаждаш компресора?
              Колко оборота ел. двигателя?
              Онова с мръсно бялата капачка за маслото за смазване на коляновия вал ли е, като разширител ли го ползваш и прави ли мехурчета вътре?
              Компресора който направихме с дядото е нещо подобно, но с бутилка от влак и въртим самия компресор с 1100об./мин., а охлаждането още несме го измислили.

              Коментар


              • От: Компресор

                На снимките нещата се виждат, радятор парно от москвич водна помпа от перла 05 като сгъстения въздух от компресора първо минава през медна серпентина ф10 външно, потопена в съд с вода ,в случея антифриз след това сгъстения въздух вече охладен влиза в разширител където частично се разширява и се отделя конденза,маслото прахта и всички боклуци, който има във въздуха . Трябва да подчертая по този начин въздуха е абсолютно чист
                компресора не загрява повече 45-50 при което цилиндрите не се деформират и разхода на масло е нищожен.Мръсно бялата капачка затапва разширителен съд (от бояджийски пистолет) за маслото като се ползва и за отдушник на картера.Компресора се върти с 1420 об/мин и му трябва водно охлаждане не че не работи и без но прегрява зверски и се топят лагерите и почва да трака. Мотора е 1,1кв трифазен на 1420 об и тези обороти са максимума за тази мощност компресора тръгва на 8атм без никакъв проблем без възвратен клапан но ако работи 1ч на 7 атм без да спира мотора е горещ .В форума доста е изписано за мощноста на двигателите монофазен 1.1 кв изобщо не става, нищо че е с два пъти по малка шайба (не може да се развърти на празен ход) пробвал съм с два мотора.Бях доста обстоятелствен за да бъда полезен на заинтересованите, направил съм няколко компресора като първия правен от баща ми работи повече от 20 г (разбира се без охлаждане) като последните правени от мен задължително и с водно охлаждане на вуздуха.

                Коментар


                • От: Компресор

                  Забравих да кажа,че ел. мотора е 2.2kW трифазен също на 1420об./мин. а на самия компресор са 1100об./мин.
                  А охлаждането и аз си мислех да е с помпичка от Перла, но за радиатор се чудех.

                  Коментар


                  • От: Компресор

                    Браво колега,много се кефя на така добре изпипани неща!
                    TLC 120 Prado
                    Yamaha Wolverine 450 4x4 SE

                    Коментар


                    • От: Компресор

                      Имам следния въпрос .Защо на компресорите клапаните се правят от пластини .Защо не се правят на принципа на ДВГ .Освен че е по лесно за изработка има ли някакви други причини.

                      Коментар


                      • От: Компресор

                        Първоначално публикуван от iv75 Преглед на мнение
                        Имам следния въпрос .Защо на компресорите клапаните се правят от пластини .Защо не се правят на принципа на ДВГ .Освен че е по лесно за изработка има ли някакви други причини.
                        МНОГО по-лесно и МНОГО по-евтино. А в компресора твърдо газоразпределение не ти трябва. Трябват ти само 2 еднопосочни клапана за всеки цилиндър.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • От: Компресор

                          Първоначално публикуван от iv75 Преглед на мнение
                          Имам следния въпрос .Защо на компресорите клапаните се правят от пластини .Защо не се правят на принципа на ДВГ .Освен че е по лесно за изработка има ли някакви други причини.
                          Спарки ти е отговорил до някъде в компресорите няма нужда от скъпоструващи ГРМ а за да работи оптимално един ГРМ който има разпределителен вал и ангренаж трябва и принудително мазане а в буталните компресори няма дори и елементарна маслена помпа .
                          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                          Коментар


                          • От: Компресор

                            Имам намерение да заменя пластинчатите клапани с такива подобни на ДВГ без разпределителен вал и другите части от ГРМ .Само ще са на същия принцип с по слаби пружини разбира се.Причината е че оригиналните не издържат .Не ми е мн. приятно но се налага.

                            Коментар


                            • От: Компресор

                              Оригиналните поне на УК 100 са от дебела 1мм и широка 10мм стоманена лента 65Г . До преди 5-6 години още имах такава доставена някога от завода в Главиница сега при нужда ползвам лента от дърводелски банциг . Пак при серията УК има една тънкост за да не се чупят клапанчетата при монтажа като натиснеш пластинката по работния и ход двата и края не трябва да искачат от плочата ако искачат пластинките се взимат на шмиргела в краищата .
                              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                              Коментар


                              • От: Компресор

                                Точно за УК100 е проблема.Много глупаво е направено.Направих го както ме посъветва преди време .От тогава до сега нямаше проблем ,но вчера изби едната гарнитура и като свалих главата единият клапан счупен , а другия спукан.Ще ми се да го променя.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X