Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Компресор

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Компресор

    Здравейте колеги.Имам едно въпросче
    относно следното устройство:

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1030439.jpg
Прегледи:1
Размер:157.6 КБ
ID:5277634Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1030428.jpg
Прегледи:1
Размер:125.5 КБ
ID:5277637Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1030431.jpg
Прегледи:1
Размер:132.3 КБ
ID:5277635Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1030429.jpg
Прегледи:1
Размер:124.6 КБ
ID:5277636Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1030432.jpg
Прегледи:1
Размер:133.7 КБ
ID:5277638

    бутала:100мм, ход:80мм, шайба:337мм.Става ли за компресор,макар и с 1 цилиндър и с колко киловата може да се подкара евентуално ,или да го откарам в най близкото депо за вторични сурвини.Благодаря предварително

    Коментар


    • От: Компресор

      Предлагам ти тоя за такъв който по може да стане в замяна давам ифов компресор и такъв от роман ,също слаган на старите икаруси-1цилиндрови са и двата.
      Ако те интересува ,дори мога да го откупя. Потърси ме на л.с да не спамим тук или на скайп-nasa_worldwind3890

      Коментар


      • От: Компресор

        Тоя компресор като го гледам е бил 4 цилиндров но два цилиндъра просто са премахнати и отворите са затапени с ръждясалите планки .
        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

        Коментар


        • От: Компресор

          И аз така мисля!Един бйрз поглед на коляновия вал да видим дали сме прави........
          TLC 120 Prado
          Yamaha Wolverine 450 4x4 SE

          Коментар


          • От: Компресор

            Прави сме имахме навремето един такъв в работата който беше изхвърлил биела и беше счупил коляновия вал и всичко това още като нов . От него вадех резервни части за двуцилиндровите УК 100.
            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

            Коментар


            • От: Компресор

              Sek 1, знаеш ли нещо за камазовите компресори!Преди 2 3 дни в едни вторични гледах един такъв,но шайбата му ми се стори много малка!Някакв челен опит?Имаше и една Ц 11 и Ц 5 мисля!Даже в тоя ред на мисли,си мислях да съзадам една тема-кой каде какво е видял,ако на някой друг му върши работа...Съжелявам за оффтопика!
              TLC 120 Prado
              Yamaha Wolverine 450 4x4 SE

              Коментар


              • От: Компресор

                Камазовите компресори не са с шайба а със зъбно колело върти ги ангренажа . Има два модела единя е двуцилиндров зилов ; мазов ; камазов който руснаците то слагат от едни 50 години на всичко тяхно много корави компресори изцяло чугунени . Имат и един нов модел едноцилиндрови с бутало от ГАЗ 92мм с тях нямам опит само съм ги виждал тях ги монтират от едни 10 - 15 години .
                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                Коментар


                • От: Компресор

                  Ясно!Значи просто момчето в пункта не е знаелот какво е!Благодаря....
                  TLC 120 Prado
                  Yamaha Wolverine 450 4x4 SE

                  Коментар


                  • От: Компресор

                    Както се вижда колеги темата за компресорите е необятна, и за да стане още по необятна, без да съм имал време и възможност да прочета всички постове, и да съм сигурен дали някъде не е споменато и за тях, ви предлагам да споделите нещо и за винтовите/шнекови/ компресори за високо налягане. Ще бъде интересно мисля за много от нас този вид като консрукция и приложение, ако има и снимков материал ще е още по добре.
                    При липса на прецизна техника, се надделява с майсторлък! И обратното!

                    Коментар


                    • От: Компресор

                      Военните имат винтов компресор с двигател Д-144 /монтира се и на тракторите Т-40/. Някога съм го учил, ще се разровя за ТТД.

                      Коментар


                      • От: Компресор

                        В АТЛ- също има винтов компресор,преди го проучвах ,но искат бая пари за него и в момента немога да го направя как аз искам.
                        Като работи на сухо- неможе да искараш много въздух и налягане ,защото бяга по винтовата двойка.Като пуснеш обаче масло, става друга работа-но за там трябва маслен сепаратор и някой дребни,но важни компоненти.Не пренебрегвай и мотора-7.5-10киловата. Консумативите на винтовия компресор за доста скъпи-филтри,масло-не работи с какво да е .
                        И не на последно място -заслужава ли си за едно пускане в месеца ,да се прави винт? ако примерно имаш производство свързано с консумация на въздух, ще ти е практически безпари,сравнено с бутален.Но за дребни и единични неща-пръскане, песъкоструй, един УК 100 ни покрива напълно нуждите.

                        Коментар


                        • От: Компресор

                          На АТЛ-ла това нещо за което пишеш е предназначено да нагнетява в ДВГ въздух необходим за горивния процес. ДВГ е двутактов дизел.

                          Коментар


                          • От: Компресор

                            Точно то.Подобно ,да не казвам същото ,но несъм сигурен е на мтлб и газ71

                            Коментар


                            • От: Компресор

                              ГАЗ 71 не ми говори нищо, но МТЛБ е ЯМЗ 238/КрАЗ/ с две обикновени турбини.
                              Ето го нагнетателя на АТЛ:
                              Прикачени файлове

                              Коментар


                              • От: Компресор

                                Този вид компресори вече не се използва в ДВГ тата!В обратна схема много чесо се ползват като разходомери!А колкото до двутактовите дизели-те без надув не могат да работят,и ТКА / турбо-компресорен агрегат / е най-разпростраения / да не кажа единствен / начин да се постигне това!
                                TLC 120 Prado
                                Yamaha Wolverine 450 4x4 SE

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X