Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Компресор

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Компресор

    Двигателя е 3850 оборота шайбата на двигателя е 120 мм и компресора няма нищо нито пресостат нито клапан човека е автобояджия като почне да пръска не го спира пръска си спокойно една кола и щом мотора не е изгорял вече 4 - 5 години значи няма проблем със загряването . Балансьра избива на 8 атмосфери и си ги качва с лекота . Човека си е купил всичко и вече една година ме чака да отида някой ден да му го навържа . Тая шайба за него я правих .
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:HPIM5758.jpg
Прегледи:2
Размер:81.4 КБ
ID:5273681
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

    Коментар


    • От: Компресор

      От каталога на харманлийските двигатели 3 кв е 2890 оборота и мислех да му слагам шайба около 90мм, за да може да тръгва разтоварен спокойно при около 500 оборота на компресора, утре ще премеря шайбите и ще дам по точни данни за оборотите които мисля да му направя с този двигател.

      Коментар


      • От: Компресор

        Това е компресора Натиснете снимката за да я уголемите

Име:S5032731.jpg
Прегледи:1
Размер:133.8 КБ
ID:5273819Натиснете снимката за да я уголемите

Име:S5032725.jpg
Прегледи:1
Размер:101.0 КБ
ID:5273820Натиснете снимката за да я уголемите

Име:S5032722.jpg
Прегледи:1
Размер:135.4 КБ
ID:5273821 голямата шайба е 410мм, а малката е 135 като се сметне с обротите на двигателя се получават 950 об/мин. Аз мисля да му сложа на мотора /монофазен 3 кв/ 90 мм шайба и оборотите да станат около 640, не мога да преценя колко ще падне дебита, но ако дебита зависи пропорционално от обротите следва да падне с около една трета. Някой ако знае в София магазин за медни тръби и снадки с поносими цени да помага, щото трябва да мисля как да подвържа компресора към възвратен клапан.

        Коментар


        • От: Компресор

          С 3kW ще тръгва, но ще ти трябва разширител само с тръба няма да стане имах го този проблем-писах скоро за него.
          "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

          Коментар


          • От: Компресор

            Да се похваля (то дали е за хвалба вие ще кажете) какво си напазарувах вчера от един тукашен завод.Ако някой сподели информация за компресора ще съм му благодарен.Двигателя е български(неоригиналния) 5,5kW на 2910об. и незнам дали трябва това да са му параметрите.Много неща не му харесвам и ще се преправят и като цяло ще се отремонтира и освежи.
            Прикачени файлове
            Последно редактирано от dido uzunov; 30-04-11, 18:19.
            "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

            Коментар


            • От: Компресор

              Стабилна работа!Само тия 5.5 кВт мотор за домашна употреба дали не са множко!Иначе покупката радва и дано ти служи дълго!Честито!
              TLC 120 Prado
              Yamaha Wolverine 450 4x4 SE

              Коментар


              • От: Компресор

                Перфектен е с тоя голям ресивер няма да се включва често .
                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                Коментар


                • От: Компресор

                  Супер е ,ако не е тайна откъде и за колко го купи и има ли още нещо за продаване -машини ,компресори и т.н.

                  Коментар


                  • От: Компресор

                    Първоначално публикуван от sparow Преглед на мнение
                    Супер е ,ако не е тайна откъде и за колко го купи и има ли още нещо за продаване -машини ,компресори и т.н.
                    Съвсем случайно стана.От 6г стои в един цех бракуван.Беше обявен за доста пари, поради липса на купувачи цената на долу, и още няколко пъти така докато разбрах аз за него и го повлякох.За състоянието в което е, е направо без пари(като знам моя на какви пари ми излезе).Незнам за други машини,както казах разбрах случайно, но ако има нещо изгодно някога обещавам да съобщя.
                    П.п. там го натовариха с мотокар,ама после как съм го разтоварвал.......голям кютюк.Сега все едно имам кола в гаража.
                    "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

                    Коментар


                    • От: Компресор

                      На това чудо ще трябва да му правиш някъде отвън навес много са шумни тия пущини ще полудееш ако работиш покрай него .
                      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                      Коментар


                      • От: Компресор

                        Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                        На това чудо ще трябва да му правиш някъде отвън навес много са шумни тия пущини ще полудееш ако работиш покрай него .
                        Аз незнам ама комшиите със сигурност.Незнам дали е удачно да му правя някакви оси с колела за да може да се мести поне сега докато го отремонтирам и боядисам.Няма местене иначе.
                        "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

                        Коментар


                        • От: Компресор

                          Може от едната страна твърда ос от другата двойка въртящи се като от боклуджийска кофа колела за да можеш да го управляваш моя икарусовия така съм го направил да не се напъвам да му дигам едната страна като го местя . Може да му направиш и 4 пети на винт стационираш и повдигаш на тях колелата да увиснат във въздуха като ти трябва да го местиш после е лесно .
                          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                          Коментар


                          • От: Компресор

                            http://asobezh.ru/
                            Това е линк към един руски завод който проидвежда интересни компресори и коректно са дадени ТТ данните на машините.Един от моделите много ми прилича на нашите УК-100?

                            Коментар


                            • От: Компресор

                              Или нашия прилича на техния..:-)
                              TLC 120 Prado
                              Yamaha Wolverine 450 4x4 SE

                              Коментар


                              • От: Компресор

                                То топлата вода е открита одавна и няма как да се различават много независимо от държавата производител .
                                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 4 потребители онлайн. 0 потребители и 4 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X