Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Компресор

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Компресор

    Аз си намерих в Надин, до тец Земляне (близко ти е), наистина търсих в продължение на 3-4 месеца, но накрая намерих, от там си взех и газова бутилка 80 литра. Тогава ги плащах на 60 стотинки килограма, но сега не знам колко е. За ресивър от бойлер е коментирано в темата и повечето мнения са негативни. По-добрият вариянт (евтин и удачен) за боядисване е да добавяш втора бутилка, тогава ще имаш повече обем и по-малко конденз във втората бутилка, която ще ти е на изхода. Аз съм го замислил 80л основен съд + 50л допълнителна бутилка (от газова на автомобил) + кондензоуловител с филтър и редуцир (марка Райдър, дано изкара някоя година в хоби начинанието ).
    sek.1 беше писал някъде назад в темата, че ги купува от вторични на Симеоновско шосе преди или след околовръстното в ляво (може и да е дясно, зависи от къде идваш).

    Коментар


    • От: Компресор

      Миналата седмица в тези вторични имаше един двуцилиндров неизвестен за мен модел заедно с ресивер 40 литра от камион но понеже не го разпознах от къкво е не проявих интерес към него .
      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

      Коментар


      • От: Компресор

        Интересно, но щом и на теб ти е неизвестен значи едва ли ще е лесен/евтин за ремонт.
        А и дебита сигурно не го пише.

        Коментар


        • От: Компресор

          Утре ще намина от там ако още е наличен ще го огледам по подробно .
          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

          Коментар


          • От: Компресор

            Нещо явно съм доста кьорав и неориентиран-вчера обиколих Симеоновско още от студентски град до около 2км след околовръстното,разпитах всичко живо в района-никой нищо не знае за вторични.Викам айде да видим на Бистришко(намерих го по-назад в темата) и пак от студ.град(Климент Охридски),през околовръстното и около 3-4 километра нагоре(до в.з.Бункера стигнах)-нищо.Някаква Икеа на самото околовръстно строят,автокъща,офродски сервиз с 2-джипки отпред имаше и това е.На самия Климент Охридски имаше едни(на около 2км от околвръстното и в дясно със зелени врати),но там казаха,че не са им връщали компресори.Ходих и в Надин до теца и имаше 1,но бил запазен,та и там ще се ослушвам.[IMG]file:///C:/DOCUME%7E1/zzuzi/LOCALS%7E1/Temp/moz-screenshot.png[/IMG]

            Коментар


            • От: Компресор

              Някой знае ли нещо за тоз звер?
              Интересува ме дебита и налягане-трябва да държи до 4кубика/мин. и 10бара.Малко ме съмнява тая бутална двойка и тоя скопен мотор да дадат такива стойности ,но все пак.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Изображение032 (4).jpg
Прегледи:2
Размер:162.1 КБ
ID:5253476

              Коментар


              • От: Компресор

                Първоначално публикуван от zzuzi Преглед на мнение
                Нещо явно съм доста кьорав и неориентиран-вчера обиколих Симеоновско още от студентски град до около 2км след околовръстното,разпитах всичко живо в района-никой нищо не знае за вторични.Викам айде да видим на Бистришко(намерих го по-назад в темата) и пак от студ.град(Климент Охридски),през околовръстното и около 3-4 километра нагоре(до в.з.Бункера стигнах)-нищо.Някаква Икеа на самото околовръстно строят,автокъща,офродски сервиз с 2-джипки отпред имаше и това е.На самия Климент Охридски имаше едни(на около 2км от околвръстното и в дясно със зелени врати),но там казаха,че не са им връщали компресори.Ходих и в Надин до теца и имаше 1,но бил запазен,та и там ще се ослушвам.[IMG]file:///C:/DOCUME%7E1/zzuzi/LOCALS%7E1/Temp/moz-screenshot.png[/IMG]
                Този за който аз говоря е на бистришко шосе сега булевард Климент охридски като караш посока околовръстното след бетоновия възел от ляво . То ако не знаеш точно къде е първия път със сигурност ще го подминеш. Въобще не питай нищо работещите на пункта те НЕ ЗНАЯТ къкво са им докарали влизаш и ровиш . Много пъти ми се е случвало като отида да са заделили нещо което според тях е интересно и ме питат къкво е . От тоя пункт съм взел поне 5-6 зилови компресори моя икарусовия и един цял стар български компресор заедно с мотор и ресивера само ремък нямаше. Миналата седмица един колега домъкна от там американски бензинов двигател Брикс на който само бубинката му беше изгоряла. Втория пункт е като тръгнеш от дървеница посока младост преди светофара в дясно по един баир.
                Последно редактирано от sek.1; 16-02-11, 05:15.
                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                Коментар


                • От: Компресор

                  zzuzi, извинявай, че съм те подвел със Симеоновско шосе, объркал съм се!

                  Коментар


                  • От: Компресор

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P2030054.jpg
Прегледи:1
Размер:143.8 КБ
ID:5253891 Колеги, намерих тази пневмогрупа на тавана, има основен кран и и други врътки, макс 16бара, ако някой прояви интерес мога да се разделя с нея

                    Коментар


                    • От: Компресор

                      Къкви пари?

                      Коментар


                      • От: Компресор

                        И аз това щях да попитам...
                        Моите снимки...
                        https://www.facebook.com/Photography.by.Ivanko
                        https://500px.com/ivankoo

                        Коментар


                        • От: Компресор

                          предложете някаква цена, примерно 1/2 от цената на една по проста пневногрупа

                          Коментар


                          • От: Компресор

                            И къкво и е сложното на тази ? Най обикновенна пневмогрупа състояща се от редуктор/кондензоуловител и омаслител. Има кран отгоре защото е доста стара от преди времето на бързите връзки.
                            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                            Коментар


                            • От: Компресор

                              40лв някой ако даде му я пращам, може и да иде пак на тавана

                              Коментар


                              • От: Компресор

                                Аз се въздържам от ценови предложения,тъй като купувам възможно наааай-тънко
                                Наскоро купувах български на хидравлика с 2чашки и редуцир , за 10лв.
                                Но за 40лв . и то от време оно,по добре го дръж,нов е от порядъка на 40-60лв. и си има комплект бързи връзки ,всичко.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X