Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Компресор

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Компресор

    Не знам колко е дебела стената на ресивера(бутилката)и какво му е общото състояние, но бих ти препоръчал да му направиш хидравличен тест. Не струва скъпо(ако имаш познат в пожарната може и безплатно). Безпокоят ме заварките.
    Препоръчвам и монтирането на баластен клапан.

    Гърмяли сме компресор с образователна цел.
    Може да убие.
    Последно редактирано от Ясен; 18-10-08, 22:01. Причина: Буквата Ч е много важна.
    I get High by going Down

    Коментар


    • #17
      До: Компресор

      Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
      Не си забелязал, че е двойна Има и малко Фи.
      И аз не видях.
      За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

      Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

      Коментар


      • #18
        До: Компресор

        А аз първо не видях, а сега видях
        Значи е двускоростен.
        Ресивера не може без предпазен клапан, и без пробка отдолу за изливане на водата.

        Коментар


        • #19
          До: Компресор

          За да не се слага 3квт мотор, просто трябва да се сложи пресостат, който изпуска въздуха под налягане между обратния клапан и компресора, така че двигателя да не се товари при развъртане. Освен това пресостата си поддържа налягането в ресивера, а не струва кой знае колко пари.
          ВѢРНОСТЬ И ПОСТОЯНСТВО

          Коментар


          • #20
            До: Компресор

            Ето го и моето компресорче
            За два дни го сглобих,цената на същия в готово състояние е около 1300 лв. на мен ми излезе 850 лв.Бутилка 90 лт. от старата ми газова уредба на буса, глава ОМА с дебит 310 лт/м, двигател 3 квт. 3000 об/м , предавателното число на шайбите е 2х1 , компресора работи на 1500 об/м.Пресостата съм го настроил да изключва на 10.5 атм. и сработва на 7 атм.Аварийния клапан сработва на 12 атм.Най-голям проблем имах с тръбата от главата към бутилката.Опитах няколко варианта, и се спрях на дебелостенен армиран маркуч за хидравлики, който е и термоустойчив.В един магазин за хидравлични маркучи и др. ми го сглобиха направо с накрайниците.За момента нямам забележки към компресора, единствено много конденз се събира.Някакъв съвет как да се избегне конденза ?





            DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
            Skype: pach_bs

            Коментар


            • #21
              До: Компресор

              Има си изсушители. Първичните са сифонни разширители. След тях е поносимо, но още не става за боядисване. Има вторични каменни, всякакви. Сложен и скъп проблем.

              Коментар


              • #22
                До: Компресор

                Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
                Има си изсушители. Първичните са сифонни разширители. След тях е поносимо, но още не става за боядисване. Има вторични каменни, всякакви. Сложен и скъп проблем.
                Ще се поогледам какво има из магазините в Бургас, при нас проблема е още по-сложен поради влажния климат
                Колеги, ако някой има ефикасна система за справяне с конденза, нека да качи снимки и инфо по въпроса.
                DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
                Skype: pach_bs

                Коментар


                • #23
                  До: Компресор

                  Имам въпрос-как се прави картера на компресора да не държи налягане демек да има пробка през която да минава въздуха свободно ако е както аз съм го направил хвърля масло на 1метър.
                  Утре ще пусна схема на маслоотедлител и има ли някой представа колко струва пресостата някой-казват,че е 300лв.?

                  Коментар


                  • #24
                    До: Компресор

                    Първоначално публикуван от sparow Преглед на мнение
                    Имам въпрос-как се прави картера на компресора да не държи налягане демек да има пробка през която да минава въздуха свободно ако е както аз съм го направил хвърля масло на 1метър.
                    Утре ще пусна схема на маслоотедлител и има ли някой представа колко струва пресостата някой-казват,че е 300лв.?
                    Монофазен пресостат е около 30-40 лв. разтоварващият клапан е межу 15-25 лв. според размера.
                    DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
                    Skype: pach_bs

                    Коментар


                    • #25
                      До: Компресор

                      Говоря за трифазен,а сегашното изпълнение на компресора е с тръба за парно такава алуминиева пише,че е температуро и т.н устойчева та въпроса ми е дали ще издържа на 6-7атм. и имам питане към колегата PACH ще е възможно ли да дадеш малко инфо за твоя компресор за какви пари може да се намери? тук или на ЛС.

                      Коментар


                      • #26
                        До: Компресор

                        Първоначално публикуван от sparow Преглед на мнение
                        Говоря за трифазен,а сегашното изпълнение на компресора е с тръба за парно такава алуминиева пише,че е температуро и т.н устойчева та въпроса ми е дали ще издържа на 6-7атм. и имам питане към колегата PACH ще е възможно ли да дадеш малко инфо за твоя компресор за какви пари може да се намери? тук или на ЛС.
                        Би трябвало тръбата за парно да устиска, ако не то ще се чуе
                        Компресорната глава я купих от Бургас, продажна цена около 400 лв. с отстъпката ми излезе към 370 лв.
                        Трифазните пресостати са по скъпи с 10-20 лв. цената се определя от мощноста на двигателя който ще включва/изключва.
                        DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
                        Skype: pach_bs

                        Коментар


                        • #27
                          До: Компресор

                          Преди,около година,си купих трифазен пресостат за компресора,около 40 лв. ог Емвеко в София.Клапана,май го купих от Бриколаж.
                          За конденза-ежедневно източване,преди боядисване също.Освен кондензо уловителите от магазините,си направих и коксов филтър-в подходящ съд,със възможност да се отваря пълниш кокс (ползва се щото е с много пореста структура),въздуха се вкарва на дъното на съда,а се взима от най-високата точка-при преминаване през кокса влагата и маслените пари се филтрират.
                          Има и по-добро решение,но е доста скъпо-изсушител-представлява хладилен агрегат който практически замразява влагата от преминаващия през него въздух.Най-евтиния който съм срещал беше около 1000 лв.
                          Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

                          Коментар


                          • #28
                            До: Компресор

                            Първоначално публикуван от sparow Преглед на мнение
                            Говоря за трифазен,а сегашното изпълнение на компресора е с тръба за парно такава алуминиева пише,че е температуро и т.н устойчева та въпроса ми е дали ще издържа на 6-7атм. и имам питане към колегата PACH ще е възможно ли да дадеш малко инфо за твоя компресор за какви пари може да се намери? тук или на ЛС.
                            И монофазен върши работа,през него минава оперативната верига на пускателя(контактора).
                            [LEFT]JEEP CHEROKEE 2.1 TD
                            [/LEFT]
                            [LEFT] HONDA MTX 200R Хубавата жена и хубавата кола трябва да могат да си въртят гъза.[/LEFT]

                            Коментар


                            • #29
                              До: Компресор

                              Конденз се образува от нагорещения въздух, който влиза в студената бутилка ... В случая на Пач, мисля, че един охладител, през който да преминава нагнетения въздух и още там да се обира конденза, ще намали значително събирания конденз в бутилката. Виждал съм го това на много компресори решено като навита тръба около оста на голямата шайба, която представлява и вентилатор, когато се върти. Ама това май е неефективно решение, по-скоро трябва по-ефективен охладител. Сещате се, че той трябва да издържа на налягането на въздуха, излизащ от компресорната глава. След охладителя - устройство за обиране на водата.
                              Друг вариант е въздухът да се изсушава още преди да влезе в компресора. Ама това май е по-трудно ...

                              Коментар


                              • #30
                                До: Компресор

                                Правих си компресор и боядисах две коли с него (ей така, да видя дали го мога) Конденза го източвах с кранче отдолу на бутилката, но в интерес на истината почти нямаше, беше лято... Обаче повече беше маслото, то май е по-голям проблем. Особено когато го обърнах да произвежда вакуум за доилен апарат за крави. Изхвърляше яко масло - наложи се да правя допълнителна бутилка от пожарогасител за да улавя маслото. После установих, че и при връщането към налягане бутилката е полезна като заглушител на шума, иначе беше... уморително да стоиш около него

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X