Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Компресор

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Компресор

    Извинете ме, че нЕАм нерви да прочета 102 страници, но от къде да си купя, какъв модел и с какъв дебит компресор за напълно любителска работа с маломощен винтоверт и за издухване на прах. Трябва ли да купувам система за омасляване? Какъв пневматичен инструмент да си купя?
    Това ще се ползва много, много рядко и съвсем любителски.
    Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

    "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

    Коментар


    • От: Компресор

      Първоначално публикуван от travelling Преглед на мнение
      Това, което си нарисувал не е последователно свързване, добре е да се изясни, дали искаш да е последователно, или просто искаш да обединиш изходите на двата компресора в една тръба .
      Да искам да обединя изходите в една тръба аз пък мислих че това е последователно свързване

      Коментар


      • От: Компресор

        Първоначално публикуван от petrol c20xe Преглед на мнение
        Да искам да обединя изходите в една тръба аз пък мислих че това е последователно свързване
        Това НЕ Е последователно свързване. Последователно е, когато от гъза на единя, захраниш устата на втория и получаваш двустъпален компресор.
        "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

        Коментар


        • От: Компресор

          Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
          Извинете ме, че нЕАм нерви да прочета 102 страници, но от къде да си купя, какъв модел и с какъв дебит компресор за напълно любителска работа с маломощен винтоверт и за издухване на прах. Трябва ли да купувам система за омасляване? Какъв пневматичен инструмент да си купя?
          Това ще се ползва много, много рядко и съвсем любителски.
          Не се вкарвай в сложни филми,колега.
          -Купете си едно монофазно компресорче около-200л, на цена 200-300лв. и ще си вършите работа. Омасляването във Вашия случай може да става с масльонка, да капвате по няколко капки в бързата връзка на инструмента. При недостиг на "дебит",най -евтино е да ползвате допълнителна бутилка (от спирачните системи при товарните автомобили или от газови бутилки) за помощен обем.

          Коментар


          • От: Компресор

            Първоначално публикуван от petkov_bb Преглед на мнение
            Не се вкарвай в сложни филми,колега.
            -Купете си едно монофазно компресорче около-200л, на цена 200-300лв. и ще си вършите работа. Омасляването във Вашия случай може да става с масльонка, да капвате по няколко капки в бързата връзка на инструмента. При недостиг на "дебит",най -евтино е да ползвате допълнителна бутилка (от спирачните системи при товарните автомобили или от газови бутилки) за помощен обем.
            Може ли да ми подскажете каква марка, модел и от къде да го купя?
            200-300 литра мисля, че ще ми е предостатъчно за малък пневматичен инструмент.
            Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

            "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

            Коментар


            • От: Компресор

              Това е компресора за теб Metabo Basic 250- 24W .
              0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

              Коментар


              • От: Компресор

                Колеги,решил сЪм да си правя компресор изчетОх доста от темата близо 80 страниЦи. Преди няколко дни купих компресор от ифа с бутилка за доработка.
                Но четейки темата се оказа че имам компресор от зил ( който си мислех че е някаква стара водна помпа).
                Та вЪпроса на който, се надявам да ми отговорите колеги е кой,от двата компресора да ползвам.
                Кой е по добрият и кой е по надежден.
                Компресора ще го ползвам за всичко но любителски.

                Коментар


                • От: Компресор

                  Ако не можеш да различиш компресор от водна помпа, едва ще направиш нещо смислено.
                  "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                  Коментар


                  • От: Компресор

                    Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                    Може ли да ми подскажете каква марка, модел и от къде да го купя?
                    200-300 литра мисля, че ще ми е предостатъчно за малък пневматичен инструмент.
                    Търсите в "нета" и по магазините и каквото ВИ "хване окото" все ще върши работа. Гледайте да е с възможно по голама бутилка и по мощен ел.двигател. Нещо такова-
                    http://www.pazaruvaj.com/kompresori-...4037/#opisanie

                    Коментар


                    • От: Компресор

                      Колега не се оправдавам но все пак съм на 25 години тези компресори като са създавани и като са били в употрева аз даже не сум бил в проект. На края ще се види дали ще стане нещо или не , не мисля че е правилно да даваш осенка на човек който не познаваш, не те нападам и не искам да те(ви) обидя но вие сте се пак с години по големи и се занимавате половината професионално с подобни работи. Няма как да се раждаме научени евала на научените по рождение. Ще загубя втреме и пари да ги правя и двата за да видя кой работи по добре за това се надявах да подскажете.

                      Коментар


                      • От: Компресор

                        Определено моето предпочитание е за зиловия. Имах такъв и нямах проблем с експлоатацията му. Една препоръка ако все пак се заемеш с този компресор направи му водно охлаждане. Мазането е проблем,но и той е решим.
                        Успех!

                        Коментар


                        • От: Компресор

                          И така колеги компресора е факт вече(ще пробвам да кача сномки) реших да довърша вече започнатия ифов. Закупих трифазен пресостат вузвратен клапан и някой други работи на стойност 20 лв с клапана. 3-ри фазния пресостат в комплект с барометара предпазен клапан 58 лв. Мотора е 1.5 трифазен който си имах. За два дни всичко е сабрано и днес го пробвах надух го на 8 бара и нямаше никакви проблеми мотора си работи без да се затормозявя про каквито и да било обстоятелства. Сложих разширително казанче за масло от голф,като сяло остава да изнамеря или закупя колелса че това е количката на електрожена,по малко казанче за маслото ,медна траба от главата до бутилката че тоя маркуч не се знае до кога и като за финал боя с самия него. Благодаря са препоруките на колегата , но за сега ще е този докато не намеря по големичка бутилка за зиловия. А и малко свободно време. За колегите които тепурва им предстои подобна гимнастика калчищата не са най одачния вариант. Scrapheap ! Май не е от значение дали различавам компресор от водна помпа след като имам технически познания. А и аз помолих за съвет а не осенка какво мога и какво не. Не се заяждам а просто искам да докажа че,не е правилно да се дава оценка без да се познава човека.

                          Коментар


                          • От: Компресор

                            Колега може ли да качиш снимка на този пресостат пък и на другите части?

                            Коментар


                            • От: Компресор

                              До Samurai-bo

                              И азсъм на 25г. и ще правя същата гимнастика. Купих 70 литрова бутилка от пропан-бутан, компресор от КСС-100 двуцилиндров. Сменях му сегменти че имаше запечени. Имам мотор 2,2кв 2850 оборота шайбите на мотора и на главата са 2:1 дали ще са му много 1300-1400 оборота.
                              Трябва и аз да купувам пресостат, ама мисля за първо време само с предпазен клапан да му сложа 6-8атм. Пусни снимки да видим как е станало.

                              Коментар


                              • От: Компресор

                                Сажелявам колеги но нещо, нито ми се качват постовете нито снимките не знам каде е проблема но е актоален.
                                Прикачени файлове
                                Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 01-04-15, 10:29.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X