Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Компресор

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Компресор

    [QUOTE=dovizioso;2695090]Ето какво сътворих през седмицата.............

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1.jpg
Прегледи:1
Размер:99.6 КБ
ID:5640463/QUOTE]



    Как се държи с тези обороти компресора, че и аз искам да слагам такива но се чудя на какви обороти да ги подкарам.

    Искам да заменят тези
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC09724.JPG
Прегледи:1
Размер:224.4 КБ
ID:5646650

    Имам два компресора Зилов и ИФА мисля които няма да ползвам, не съм ги ползвал, не се наложи бяха за резерва, но няма да ги слагам.
    Ето ги и тях
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20140821_113024.jpg
Прегледи:1
Размер:77.0 КБ
ID:5646651
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20150214_100917.jpg
Прегледи:1
Размер:138.4 КБ
ID:5646652
    Взети са от вторични, трябва да се отворят и да се види ако имат нещо за смяна преди да се качат. Някой ако има интерес на ЛС.
    Случайни хора УАЗ не карат

    Коментар


    • От: Компресор

      Хайде и аз да покажа 450л. самоделка,която вярно служи вече 8г. Стахотна двуцилиндрова глава изчислена от "братушките" за непрекъснат режим на работа.
      Настроил съм я да подържа между 6 и 13 ат.. Има си "жабка" за теглича и "иновативен" обтегач!!!
      -Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1020819.jpg
Прегледи:1
Размер:141.3 КБ
ID:5646699Компресора не се е научил само, сам да се "почиства",но търпеливо чакам този момент.

      Коментар


      • От: Компресор

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2015-03-11 21.38.37.jpg
Прегледи:1
Размер:134.9 КБ
ID:5648347Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2015-03-11 21.38.55.jpg
Прегледи:1
Размер:117.9 КБ
ID:5648348Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2015-03-11 21.40.13.jpg
Прегледи:1
Размер:130.9 КБ
ID:5648349[QUOT[Понеже ви завидях за хубавите и ефтини компресори се сдобих с ето това новичко компресорче от челен товарач Л300. Някой правил ли е компресор от него. хубаво ли е? С централно мазане е , да му пробивам ли биелите или ще кара и така. Предварително благодаея за помощта./QUOTE]

        Коментар


        • От: Компресор

          Няма да е лошо да ги пробиеш и да дадеш наклон на отворите за да може да загребва масло при въртене.Посоката на въртене трябва да е срещу наклона на отворите за да може маслото да се загребва.

          Коментар


          • От: Компресор

            Ще ги пробия с 1,5 мм , притеснява ме че са тънички тези биели. Хубаво е , ако имаше една малка маслена помпичка, ама немога да я измисля каква ще да е .

            Коментар


            • От: Компресор

              Здравейте имам 2 компресора от зил решил съм да ги ползвам и двата на бутилка 200 л с общ мотор 2,2 кв трифазен свързани изходящо от единия към другия и следователно към бутилката та въпроса ми е колко милиметра трябва да я тръбичката между тях и към бутилката фабричната е 12 мм по външен размер от инсталацията на зила но все си мисля че сечението и е малко какво ще ме посъветвате и също от къде мога да си купя въпросната медна тръбичка гайки и лещи
              Поздрави

              Коментар


              • От: Компресор

                Защо последователно?
                Какво налягане ти трябва?
                "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                Коментар


                • От: Компресор

                  Последователно компресори с еднакъв обем ?
                  0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                  Коментар


                  • От: Компресор

                    Ами принципно 10 атмосфери максимум а за връзването просто така ми хрумна да го направя но за това не знам дали е добре или трябва всеки самостоятелно да вкарва към бутилката мислих с 1 тръба да го вкараНатиснете снимката за да я уголемите

Име:160320152551.jpg
Прегледи:1
Размер:162.2 КБ
ID:5648832м към разтоварващия клапан защото иначе трябва да купувам 2 за всяка глава по един

                    Коментар


                    • От: Компресор

                      Здравейте свързването просто така ми хрумна за да го направя с 1 тръба към възвратния клапан и да не купувам 2 клапана или трябва всеки индивидуално да вкарва в бутилката защото гледам има компресорни глави който от едната в другата и след това бутилка мисля че на юмз-то и шкодата ли бяха тъка

                      Коментар


                      • От: Компресор

                        Не се натоварвай с излишни проблеми,според мен само с едната зилова глава ще е напънеш бутилката но малко по-бавно ще стане пълненето.
                        сложи си някакво охлаждане на главата,по добре ще работи машината.
                        Успех с проекта

                        Коментар


                        • От: Компресор

                          Туй моторче дето си го нагласил, ако наистина е 2,2kW като почне да се качва налягането ще вижда зор, че и преди това.
                          "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

                          Коментар


                          • От: Компресор

                            Въпрос на шайби, относно зора. Аз въртя един такъв с 2,2 монофазен и се справя до 9 at безгрижно. Ако двигателят е трифазен съвсем няма драма. Добре е да е на 3000 синхронни об/мин, за да може и при по-малки шайби да получиш около 1000 оборота на валовете на компресорите, та да се получи смислен дебит.
                            Сложи, поне 1/2 тръба от главите до клапана.
                            "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                            Коментар


                            • От: Компресор

                              Моторчето е 2,2 трифазно 2850 об мисля че няма да имам проблем шайбата на мотора ще е 80-90 мм за да се получиат желаните обороти, а от къде могат да се купят тръби с леши и гайки или да слагам с каквито имам съшо за изходящия въздух свързването последователно няма да имам проблем нали

                              Коментар


                              • От: Компресор

                                Това, което си нарисувал не е последователно свързване, добре е да се изясни, дали искаш да е последователно, или просто искаш да обединиш изходите на двата компресора в една тръба .
                                0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X