Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Компресор

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Компресор

    Mного бързо трябва да развиеш тапата, която е на дъното на картера и да видиш какво ще изтече от там, защото вероятно е пълен с пресечено масло. Ако си от София, драсни едно ЛС и ще му се пулим заедно.
    Последно редактирано от коко келеша; 19-05-14, 08:39.
    Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
    Из "Златния телец"

    Коментар


    • От: Компресор

      Благодаря за предложението, но съм от Пловдив. Ако има някой пловдивчанин желание да погледне ще съм му много благодарен и ще почерпя. На бутилката имам едно кранче, което на една от снимките съм показал и съм го развил. От там напълних бялото бурканче с боза. Това беше след първата проба. След втората го отвих и нищо не изтече, а го ползвах час или може би два. Това ограденото на снимката мисля, че е пробка за масло, но ако го източа от нея не знам от къде да го напълня после, както и колко масло ще побере. Прочетох, че е хубаво да има водно охлаждане, но нямам идея къде се свързва. Искам да му сложа пресостат и възвратен клапън, но и това не знам къде да сложа.
      Моля дайте идеи

      Коментар


      • От: Компресор

        Колега ,компресора ти е ,,зилов,, възвратен клапан се слага на тръбата от компресора до бутилката.Пресостата също се свързва към бутилката.Водно охлаждане ти е необходимо само при професионално ползване. На моят съм присадил перка на ремъчната шайба и нямам проблеми.Лично мнение.

        Коментар


        • От: Компресор

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20140517_093322.jpg
Прегледи:1
Размер:107.2 КБ
ID:5588553 Червена стрелка - мястото на възвратния клапан. Сините стрелки - водното охлаждане. Зелената стрелка - мястото, където може да се свърже пресостата. Електрическата верига е отделна тема. Маслоуловителя, нещото в което влиза тръбичката със зелената стрелка, също трябва да има пробка за източване.
          Прикачени файлове
          Последно редактирано от коко келеша; 19-05-14, 21:05.
          Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
          Из "Златния телец"

          Коментар


          • От: Компресор

            С тези стрелки и пояснения вече познанията ми се обогатиха, за което имаш голямо БЛАГОДАРЯ! Маслоуловителят също има пробка, но като я отвих почти нищо не изтече от нея. Само няколко капки, за разлика от бутилката, която напълни цяло бурканче. Като развия пробката за да източа и сменя маслото после от там ли да го напълня или от другата страна до маслоуловителя има едно като чашка с перчата гайка (стрелка едно)? Имаш ли представа колко и какво масло се сипва? Това цилиндричнот със стрелка 2 имаш ли представа какво е?
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2.jpg
Прегледи:1
Размер:174.9 КБ
ID:5588754

            Коментар


            • От: Компресор

              Чашата с перчатата гайка трябва да е някакъв филтър за засмуквания въздух. Цилиндричното ти е баланс-вентил. Оттам изпуска като дигне налягането. Компресорът ти е с оригинален картер. На дъното му трябва да има пробка. От нея ще източиш а после през това страничното ще пълниш. Ще гледаш нивото да е на долния ръб на страничната пробка. Аз едно време си носех М-10Д от завода, където с него работеха доста по-истински компресори, например "АЛУП".
              Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
              Из "Златния телец"

              Коментар


              • От: Компресор

                Цилиндърчето(2)е разтоварващ клапан,след достигане на определено налягане задейства буталца,които посредством щифтове отварят всмукателните клапани и разтоварват компресора.
                Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                Коментар


                • От: Компресор

                  Откъде да си взема ремонтен комплект за компресора на ЗИЛ-а?

                  Коментар


                  • От: Компресор

                    След митницата посока Куклен ,фирма Маджинекс .

                    Коментар


                    • От: Компресор

                      Не съм от София. Мислех за нещо от нета по куриер. Намерих в един сайт, но ги били свършили.

                      Коментар


                      • От: Компресор

                        Здравейте колеги, изчетох почти цялата тема и се зарибих да си събера компресор. Намерих изгодно Зилов компресор с ресивър 40лт. сложих 1.5KW монофазен мотор, сложих и пресостат и взе че тръгна. Без да барам пресостата, изключва на 7 атмосфери и включва на 4, все още нямам разтоварващ клапан, но мотора не се товари при тръгване. Като го взех имаше монтирано нещо което ми казаха, че е балансьор от камион, т.е. предпазен клапан нали? Все още не знам на колко атмосфери сработва. За момента остана да измисля междинен съд за охлаждане на въздуха м/у главата и ресивъра, защото в момента е с маркуч който много загрява и прави много конденз. Чудя се дали медна тръба навита на серпентина или някакъв съд.
                        При тестовете днеска установих, че от едната голяма гайка отгоре на главата (на главата има 2 големи гайки) съска и изпуска въздух, може ли да ми кажете каква гарнитура да търся? От Пловдив съм и знам че тук има 1-2 магазина където продават ремонтни комплекти за такъв компресор, но не знам какво да търся. Другия въпрос ми е от какво да направя филтъра за смукателната тръба, понеже не ми се ще да стои отворено.
                        Ще съм много благодарен ако някой даде съвет. Тези дни ще се опитам да го снимам и да кача снимки.

                        Коментар


                        • От: Компресор

                          Аз съм купувал на няколко пъти клапанчета, пружинки, сегменти, от "Савов и син". Ще ги намериш в търсачката

                          Коментар


                          • От: Компресор

                            Пак да вдигна въпроса за рем. комплект и да покажа до къде стигнахме. Утре вземам ремъка има малко за заваряване и го пускаме за проба. Най-вероятно резултати след 2 седмици. Перката е от БМВ 525 перфектно легна на шайбата
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:150620141064.jpg
Прегледи:1
Размер:78.2 КБ
ID:5593631

                            Коментар


                            • От: Компресор

                              Аз си поръчах комплекта за зилов компресор от един човек, ето пощата му: avtoplus2001@mail.ru
                              Клапани и гарнитури - 12лв
                              Гарнитури, клапани, сегменти, семеринги и лагери - 25лв
                              Гарнитури, клапани, сегменти, бутала, семеринги и лагери - 35лв

                              Коментар


                              • От: Компресор

                                Българин ли е, защото не говоря руски?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X