Обява

Свий
Няма добавени обяви.

VOLVO XC90-ПЛЮСОВЕ И МИНУСИ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • VOLVO XC90-ПЛЮСОВЕ И МИНУСИ

    Интересна тема, а?

  • #2
    Прекрасна кола и ужасен джип. Даже не е истинси 4Х4, а е на практика с предно. При пробуксуване прехвърля (чрез вискомуфта, абсурд за такъв голям и тежък автомобил) част от въртящия момент назад... Един познат си взе чисто ново и след седмица го върна обратно в Мото Пфое. Резулататът - минус 10 бона и купуване на чисто ново Гранд Чероки от Балкан стар. Сега си го кара и се радва. Това НЕ Е ДЖИП, това е ВИСОКО КОМБИ С ФОРМА НА ДЖИП! Запомнете го това.
    Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

    Коментар


    • #3
      Всеки ден гледам един как се бори с тротоара Обикновено тротоара надвива Същия кара и един Смарт, Смарт-чето се справя доста по-добре
      Според мен Волво в момента е само стара слава, след модела 244 от средата на 70-те. То не беше Рено, то не беше Даф, имаха някакви проблясъци откъм двигател/с WV/, сега е... Опел
      Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

      Коментар


      • #4
        С времето всяка кола става Опел.
        Московска народна мъдрост.

        Ако е тоя, дето го гледам и аз - гледката верно е мъчителна. А то кво било, все си мислех че проблемът е главно от шофьора. Не че при това положение оня тип става шефиор де)
        Не го знам колко струва, ама за просто комби май па се е утепало.

        Коментар


        • #5
          Същия е разбира се! Що се правиш на "Петко Димо"! И заедно сме му се радвали
          Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

          Коментар


          • #6
            Първоначално публикуван от davc
            Според мен Волво в момента е само стара слава, след модела 244 от средата на 70-те. То не беше Рено, то не беше Даф, имаха някакви проблясъци откъм двигател/с WV/, сега е... Опел
            що бе, имат един нов Д5 - не е лош...
            а пък за 850 комби с Т5, ако кажеш, че е лоша

            един познат ще получи скоро ХС90 за служебна кола /никой не твърди, че е специално за офроуд!/

            сега кара ТЛК95 бензин авт. - направо грехота 20-25/100 разход, а повече от бордюр не е качвано с нея... човека е мениджър, шефовете му са преценили, че е ценен кадър и затова се вози с джип - за по-сигурно...
            помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

            Коментар


            • #7
              Какво е, какво е? Дай и ние да станеме некви ценни кадри бе, и да се грижат за безопастността ни))
              Може и да им измениджментиме нещо.
              Тука сега има още едно синьо, две мазни ТЛК-та и още некви, дето за сега не съм наясно. Всичко става все по-смрадливо.

              Коментар


              • #8
                Тедо, Волво в никакъв случай не е лоша кола, особено докато е нова. Просто вече не е нищо по различно от всяка друга, една от многото. А е имало време, по което "Волво" е значело много! Престижа на твоя човек би произтекъл от това, че се воэи в "джип", а не от това, че той е Волво
                Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                Коментар


                • #9
                  карал съм такава кола на тест драйв, с 8 цилиндровия двигател и с дизела. дизела е отвратително маломощен, трябва да му се молиш да върви, спирачките са доста слаби за това огромно купе и окачването е по - скоро като за лимузина, но с този висок център на тежестта става интересно в завоите.

                  8 цилиндровия двигател е достатъчно мощен, но поради факта че това е можеби единствената кола на пазара с напречно разположен 8мак не е останало място за нормални скорости и съответно това е колата с най - малката скоростна кутия, дълга само 17см , която съответно веднага се превръща в слабо място.

                  иначе комфорта е на ниво цената е сравнително добра за класа. за джип изобщо и дума неможе да става, това е лека кола комби с доста по - големи гуми.

                  изобщо според мен волво в момента е една посредствена марка с неоправдано високи експлоатационни разходи.
                  drive alive

                  Коментар


                  • #10
                    Първоначално публикуван от go go go

                    8 цилиндровия двигател е достатъчно мощен, но поради факта че това е можеби единствената кола на пазара с напречно разположен 8мак
                    Забравяш Кадилак, открай време слагат напречно онзи знаменит Нордстар
                    Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                    Коментар


                    • #11
                      И що за СК е това? Ще излезе че тая кола освен недоразумение е и интересна. Ама тоя е много смо..., странен, честно казано, не смея да му поискам да вдигне капака.

                      Коментар


                      • #12
                        Седя си в къщи, пия си кафето. По дискавъри върви някаква смешка, чета си тук и оценявам колко хубава кола имам /4х4/. Е, не е джип, обаче като за лека кола, ауди с торсена по средата за мен си остава №1. Особено като е комби и с шестака под капака Иначе Волво си е хубава кола, особено комбито! Аз лично /ако имах възможност/ бих си купил някой по-нов модел на гореописаната от мен

                        Коментар


                        • #13
                          Що по средата? Не е ли отзад?

                          Коментар


                          • #14
                            По средата е! Отзад диференциала прилича на съвсем обикновен, но с повишено триене /поне така му викат руснаците/ . Задния има ръчна блокировка, пълна, с муфа, която ако не изключиш, се отблокира сама като стигнеш някъде 15тина км/ч. Изключването е със система с вакум. Дурако-устойчив е /задния/.

                            Коментар


                            • #15
                              момчета,ние имаме такъв и бих казал че е доста добра машина,никой не е казал , че е направен за офф-роуд , но сам го пробвал и по лоши терени,зимно време също е доста стабилен и достатъчно проходим.Също така и по завоите е доста стабилен нали затова е рачния режим

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X