Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мерцедесите за нашата армия - имат ли алтернатива?

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    Първоначално публикуван от davc
    Стефане, това което описваш е точно испанската кола, за която говоря UMM, или VMM. Опитваха се да ги внасят тези дето после внасяха турските Регати - Тофаш. Някакви от "орионите", Бетелгейзе ли Антарес ли, нещо такова
    Фирмата е UMM /Uniao Metalo Mecanica/ и не е испанска, а португалска.
    UMM има само три модела:

    UMM 4x4

    UMM Alter

    UMM Cournil
    99 WJ V8, 5" lift long arm, 35"...
    It's a Jeep thing - you wouldn't understand..!

    Коментар


    • #32
      Точно така но ми се струва, че трябва да има още модели, защото това което съм виждал /в България/ не беше нито едно от тези!
      Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

      Коментар


      • #33
        Повече по въпроса тук: http://forum1.offroad-bulgaria.com/v...&highlight=umm

        Само не разбрах сериозно ли смятате че UMM може да бъде избран като армейски автомобил?
        VPetrov.photography

        Коментар


        • #34
          Вече нищо не може да бъде избрано. Нито нещо да бъде върнато. Само някви хора със свински очички като мишките ща направят на дребни парченца някви шарени хартийки. Армията така и няма да има ни джипове ни камиони, а народа ще опъва ушите от глад, за да има в движение някви бройки, да возят други продажни задници. И ще плаща това безумие още десетилетия. Ангария само на тая фирма.
          Варианти имаше. Но те са се свършили още преди деня, в който за пръв път бръкнах с гаечните ключове в мойта кола. Разказвал съм предисторията и.
          В Германия преди десетина години приеха закон за забрана на подкупите в чужбина. Очевидно и там има закони, които не работят. Както във Франция, Италия, щатите, други места откъдето щедро купуваме буклуци.
          Прочее, къде е офсета за мерцедесите? 100%? Още ли рисуват шарени картинки в училището за инструктори в Сливен? Или вече са им взели моливчетата и са им благодарили за участието?
          И пак не разбирам защо това. Ламбурджини имат още по-скъпи коли, защо лишаваме армията от най-доброто? Тя има мисия ...

          Коментар


          • #35
            Аз лично мисля, че мерцедесите са добър вариант (здрави са, с мощни и сравнително икономични дизели)! Не мисля, че Хамър или някакво от тези грозотии, може да бъде достоен армейски автомобил! А относно цената - "В повечето случаи, евтиното, излиза по-скъпо "
            RB Patrol Team

            Коментар


            • #36
              Та той си е армейски Друг е въпроса да бъде избран пред Мерцедес
              Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

              Коментар


              • #37
                Стефане, понеже и аз искам всичко да става много бързо, би ли дал яснота по някои въпроси?
                Откога в България са се внасяли Москвичи и откога сме почнали да ги сглобяваме? А за да "освободим мощности" за Москвичите, какво безперспективни идеи сме изхвърлили? Откога в България са се внасяли ГАЗ-ки и кога сме почнали да ги сглобяваме и имало ли е по тях нещо българско, освен товарните каросерии? Откога в България се внасят Лади и кога почваме да правим елементи от ел. оборудването за тях? Може да продължим и с други!

                П. П. Първите нови "джипки" пристигнаха тук септември месец миналата година
                Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                Коментар


                • #38
                  О, да, нищо освен Омега и Ролекс не показва времето.
                  Ако ще се купува нещо декоративно - добре. Ама тогава и талашитени макети стигат. А колко трябва да е живота на тия неща когато са на работа? Снарядите трошат еднакво и тия за 10 и тия за 100 хиляди.
                  Москвичи, газки ... Бутилки за кока кола. Картинки за дъвки. Друго?
                  Ако това е пледоария на тема "бе кой ше ти го прави тва фъф нас" и особено гордото "в България няма такава технология!" ... Преди време тук публично заявих че за НАТО няма да правя безплатно нито разработки, нито бизнес планове. Първо ще прочета с любопитство извлечението от банковата си сметка, като ми се стори увлекателно - каквото знам, щом така сме се спазарили ... Ако ще има още умничене - не съм упълномощен да публикувам тематиката по НАТО, в която е заета секцията, в която работя. Но по сложност още малко и ще достигнем китайските детски велосипедчета. Това вече е заяждане. Естествено.

                  Коментар


                  • #39
                    Става въпрос за Сливенския кръжок
                    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                    Коментар


                    • #40
                      А по моему, в Сливен немците просто се изгавриха с ония бедни хора. Не виждам никаква тяхна вина. Нито пък може да им се измисли. На хората в Сливен,де.

                      Коментар


                      • #41
                        Ама ти наистина умееш да се правиш на "ударен"
                        Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                        Коментар


                        • #42
                          Е къв ти е въпроса?

                          Коментар


                          • #43
                            Имаше соц. ЛАГЕР. Една от бойните единици беше България. Тя беше оборудвана със съответната техника. Беше предложен и офсет. Той се реализираше.
                            Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                            Коментар


                            • #44
                              аз пак да кажа за френската кола. принципно французите имат много стрикта военна политика и не ползват в тяхната военна индустрия материали или заготовки, които са с произход извън страната. цялата кола е произведена в франция до последното болтче, до колко детаили са взаимствани от Г класата немога да кажа защото французите си го пазят в тайна, но визуално нито мостовете нито скоростите и раздатката са същите, шасито е подобно но пак не е същото, както и купето и интериора.

                              колата е доста по - лека от Г класата, тежи около 1.4т за тази на снимките и малко повече за дългата база, официалната цена е 18000 евро не оборудвана, освен франция такива се карат в полувин афкира и в някои зони с френско влияние в близкия изток в това число саудитска арабия.
                              drive alive

                              Коментар


                              • #45
                                Първоначално публикуван от davc
                                Стефане, понеже и аз искам всичко да става много бързо, би ли дал яснота по някои въпроси?
                                Откога в България са се внасяли Москвичи и откога сме почнали да ги сглобяваме? А за да "освободим мощности" за Москвичите, какво безперспективни идеи сме изхвърлили? Откога в България са се внасяли ГАЗ-ки и кога сме почнали да ги сглобяваме и имало ли е по тях нещо българско, освен товарните каросерии? Откога в България се внасят Лади и кога почваме да правим елементи от ел. оборудването за тях? Може да продължим и с други!

                                П. П. Първите нови "джипки" пристигнаха тук септември месец миналата година
                                2005 година като бях на 3 март на Шипка за първи път видях от новите воени мерцедеси

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X