Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мотофреза за обработка на земеделски площи-моля за съвет

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Мотофреза за обработка на земеделски площи-моля за съвет

    Първоначално публикуван от RODJER009 Преглед на мнение
    Моята е със същия двигател предния модел с 5 к.с. и е от 2001г. само, че е обработила мнооого декари на сериозна експлоатация .Не съм мерил компресия, само веднъж я носих да и препаснат клапаните и пак си работи и пали идеално.Сменям и маслото понякога и по-често, но то е 600мл. и чист въздушен филтър.
    Ще съм ти много благодарен ако премериш компресията и ме информираш за да знам какво да предприема. На мен тази компресия ми се вижда малка,но може да е така проектиран двигателя да работи с по ниско налягане за да е по дълготраен.
    И въпреки всичко ми се вижда малка????????
    Dimitar Dyakov

    Коментар


    • #17
      От: Мотофреза за обработка на земеделски площи-моля за съвет

      имай в предвид че тези двигатели са бавнооборотни. мах. са им 3600 и едва ли е необходима комприсия като на автомобил с двойно повече обороти ,освен това на тези двигателчета им трябва повече въртящ момент в ниските за да не гаснат при пускане в работен режим. при какви обороти мериш компресията и уреда с който я мериш сигурен ли си че е относително точен.
      Honda CR-V I 2000 г.
      0 осем 96 осем три 3 сто и 10

      Коментар


      • #18
        От: Мотофреза за обработка на земеделски площи-моля за съвет

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:ofr.jpg
Прегледи:1
Размер:178.8 КБ
ID:5216693
        Здравейте колеги
        миналото лято купихме този култиватор с блокирал двигател (2 тактов), бащата го преработи с един 4 тактов двигател на Briggs&Stratton 6 конски ( цената на двигателя беше ~ 500 лв) сили . Машината работи добре- за сега е тествана само като трактор за пренасяне на товари до 350 -400 кг в полеви условия не е тествана още =)
        По-слаби от 6 конски сили не взимай тормоз голям ще е ... и китайците на са за предпочитане

        Коментар


        • #19
          От: Мотофреза за обработка на земеделски площи-моля за съвет

          Първоначално публикуван от dyak Преглед на мнение
          Ще съм ти много благодарен ако премериш компресията и ме информираш за да знам какво да предприема. На мен тази компресия ми се вижда малка,но може да е така проектиран двигателя да работи с по ниско налягане за да е по дълготраен.
          И въпреки всичко ми се вижда малка????????
          Сега видях , че си ме питал , но вече няма да съм ти от полза едно , че е минало доста време и второ, че моята фреза ме предаде като загуби мошност и угасна и не иска да помръдне.Не съм я отварял, само я прибрах и толкова , сега не и е сезона и се надявам до пролет да я направя. Мисля, че от многото моточасове вече се амортизира, но като я отворя ще видя.
          FREELANDER 2000 TDI 1999 г.

          Коментар


          • #20
            От: Мотофреза за обработка на земеделски площи-моля за съвет

            Колега, аз купих преди 2год. мотофреза (ФОРТ) чесно незнам какво производство е но съм много доволен от нея, без скорости е, фрезата е 1.20м и за тези 2 год. е сцепена от фрезоване просто не е мръднала купих я от Mr.Bricolage за 850лв.

            Коментар


            • #21
              От: Мотофреза за обработка на земеделски площи-моля за съвет

              Преди няколко години си търсех мотофреза и след сериозно проучване си купих българска - ФОРТЕКО на фирма Призма. Взех една със задна скорост и съм супер доволен. За градини до 1, 5 дка са просто идеални. Имат няколко варианта:
              http://tiller-bg.com/
              Фрезата е произведена изцяло в България, с изключение на двигателите, които са китайски (но от качествените, по лиценз на Хонда), другият вариант е двигател внос от Германия, който е също доста добър. Фрезите са с 2 години гаранция, имат си сервизи из цялата страна, както и продават всякакви резервни части за тях.
              От както съм си взел фрезата не съм и правил никакъв ремонт. Следя маслото, филтрите и горивото и нямам никакви грижи. Силно препоръчвам ФОРТЕКО.

              Коментар


              • #22
                От: Мотофреза за обработка на земеделски площи-моля за съвет

                Сега видях темата,та да я посъбудим малко!Прави ми впечатление,че до сега не е ставал въпрос за мотофреза с дизелов двигател.Притежава ли някои от вас такава,с какъв двигател е,доволен ли е като цяло,и т.н.......Моята е дизел,с БГ механика и японски двигател 'субару'(поне на хартия).4,2 кс. и две скорости - 1 напред,и 1 назад.Купих я в началото на 2006г,като до тогава беше нещо много интересно за БГ - мотофреза дизелак!През годините претърпя и 'подобрения'-вече няма задна,но пък е с две предни скорости.Ползвам я,както за транспорт с автомобилно ремарке(на царевица,пшеница,ечемик...битови отпадъци,животински 'отпадъци' и др.),така и за обработка на 1 декар лозе(обработвам го на 'кръст'),две местенца х 0,6декара,и малка овощна градина у дома.Като не отказвам(ако имам време!)и на познати,там където няма възможност да влезе малогабаритно тракторче.Тази година,като че ли взе нещо да се 'задъхва',но ще я избута със сигурност!Повече от доволен съм от машинката-изкара си парйте многократно!!!За догодина,съм и намислил един двигател 9к.с.(тогава с такава мощност не се предлагаха!) - ако,не ме предаде механиката,ще я джиткам още ехеееее......


                Преди няколко години си търсех мотофреза и след сериозно проучване си купих българска - ФОРТЕКО на фирма Призма. Взех една със задна скорост и съм супер доволен...Имат няколко варианта:
                http://tiller-bg.com...
                Фрезата е произведена изцяло в България, с изключение на двигателите, които са китайски (но от качествените, по лиценз на Хонда)...Фрезите са с 2 години гаранция, имат си сервизи из цялата страна, както и продават всякакви резервни части за тях...
                Силно препоръчвам ФОРТЕКО...

                Твоята,малко на реклама ми прилича,ама нейсе......то,които трябва да гледа

                Коментар


                • #23
                  От: Мотофреза за обработка на земеделски площи-моля за съвет

                  Тези фрези са хубави за много малки площи. Имаме мотоблок с фреза. Преди 3 години фрезата изрони пиньона и короната и нови струваха 200лв. Един познат ни каза че се продава фреза фортеко на призма с двигател 5,5к.с за 300лв работила едва няколко часа. Взехме я и учудването ни беше че върши много хубава работа, но се остава без чъце и крака след нея. Където е орано много дълбоко не иска да върви и требва да се бута, а където е много твърдо трябва да се контрира и натиска. Така след 2-3 дена работа решихме да си купин пиньон и корона за фрезата на мотоблока. Е просто нема такъв кеф. Мото блока се бута леко само където требва да се завие. 10дкара съм фрезовал за един ден с него, а с тая фрезичка като мина половин декар и съм по уморен.
                  П.П. http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi...338&f1=details Това е подобен мотоблок за който споменава. Нема такъв кеф и го препоръчвам за всеки който иска да работи градинка по-голяма от половин декар. Аз обработвам 3-4 дкара с това. Отделно може да оре и да коси. При оранта е голяма хамалогия, но за трудни места за трактор ора с това.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Мотофреза за обработка на земеделски площи-моля за съвет

                    Голям виц каза (с това за оранта с мотоблока). Не се заблуждавайте, по добре обръщайте на ръка. Казвам го това, за да не се заблуди някой и да си купи мотоблок с мисълта, че ще може да оре с него.
                    Кольо Динев

                    Коментар


                    • #25
                      От: Мотофреза за обработка на земеделски площи-моля за съвет

                      Първоначално публикуван от racer92 Преглед на мнение
                      Голям виц каза (с това за оранта с мотоблока). Не се заблуждавайте, по добре обръщайте на ръка. Казвам го това, за да не се заблуди някой и да си купи мотоблок с мисълта, че ще може да оре с него.
                      Точно с такъв мотоблок ора 15-20см сълбочина. Въпрос на настройване. Имам 10 оранжерии по около 200кв.м. всяка. Една оранжерия изоравам за около 30мин. На ръка преди 10-тина години обръщах, но отнемаше цял ден. Бащами го е правил плуга от конски и първите години не можеше да оре хубаво. Все дърпаше на дясно. Аз преди 7-8 годнини започнах да вадя картофи с него и започнах да преработвам. Сега оре достатъчно прилично. Ако някой не вярва, може да заповяда и ще му демонстрирам.
                      П.П Ето това е клип с руски мотоблок аналог на този който постнах в предния си пост и притежавам подобен http://www.youtube.com/watch?v=yF5YN...eature=related
                      Оранта при мене е по същия начин.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Мотофреза за обработка на земеделски площи-моля за съвет

                        Лебедката на джипа ...

                        Коментар


                        • #27
                          От: Мотофреза за обработка на земеделски площи-моля за съвет

                          Първоначално публикуван от dimich87 Преглед на мнение
                          Точно с такъв мотоблок ора 15-20см сълбочина. Въпрос на настройване. Имам 10 оранжерии по около 200кв.м. всяка. Една оранжерия изоравам за около 30мин. На ръка преди 10-тина години обръщах, но отнемаше цял ден. Бащами го е правил плуга от конски и първите години не можеше да оре хубаво. Все дърпаше на дясно. Аз преди 7-8 годнини започнах да вадя картофи с него и започнах да преработвам. Сега оре достатъчно прилично. Ако някой не вярва, може да заповяда и ще му демонстрирам.
                          П.П Ето това е клип с руски мотоблок аналог на този който постнах в предния си пост и притежавам подобен http://www.youtube.com/watch?v=yF5YN...eature=related
                          Оранта при мене е по същия начин.
                          Искате да ми кажете че успявате да си изорете, дори и пътеките в оранжериите. Това е възможна на някаква адски лека почва... Като знам, че при нас болгара боксува ,когато оре в двор (т.е. дълбоко), а тежи около 3 тона, я вярно с 4 трупици е но... Успявам единственно с ЮМЗ да ора, или с Болгар 4х4.
                          Поздрави, и доходен сезон!
                          Кольо Динев

                          Коментар


                          • #28
                            От: Мотофреза за обработка на земеделски площи-моля за съвет

                            Първоначално публикуван от racer92 Преглед на мнение
                            Искате да ми кажете че успявате да си изорете, дори и пътеките в оранжериите. Това е възможна на някаква адски лека почва... Като знам, че при нас болгара боксува ,когато оре в двор (т.е. дълбоко), а тежи около 3 тона, я вярно с 4 трупици е но... Успявам единственно с ЮМЗ да ора, или с Болгар 4х4.
                            Поздрави, и доходен сезон!
                            Колега, искам да ти кажа че оре преспокойно на такава дълбочина. Двигателя е 9к.с и съм му направил конски плуг. Така съм си го настроил че да граби по 10-тина см. Първите един два тигела са плитки, но веднъж като влезе в дълбока брезна си кърти дълбоко. Почвата при нас е също тежка и е необходимо да има оптимална влажност. Ако е много набита и е сухо не мога да набия плуга за първи тигел и съответно не мога да направя оран, но и с владимировец с единичка не мога да ора при толкова суха почва. Ако искаш да се обедиш ела да видиш как се оре. Разхода на бензин обаче е доста висок, около 4л бензин на декар ми изгаря, но не мога да вляза с владимировеца в оранжериите. За това и не гледам толкова разхода, а свършената работа.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Мотофреза за обработка на земеделски площи-моля за съвет

                              Идеално, тогава щом ти върши работа, но това е кофти че трябва да дебнеш точната влага (ако си в оранжерия не е толкова трудно).
                              Кольо Динев

                              Коментар


                              • #30
                                От: Мотофреза за обработка на земеделски площи-моля за съвет

                                Първоначално публикуван от agro_fen Преглед на мнение
                                Преди няколко години си търсех мотофреза и след сериозно проучване си купих българска - ФОРТЕКО на фирма Призма. Взех една със задна скорост и съм супер доволен. За градини до 1, 5 дка са просто идеални. Имат няколко варианта:
                                http://tiller-bg.com/
                                Фрезата е произведена изцяло в България, с изключение на двигателите, които са китайски (но от качествените, по лиценз на Хонда), другият вариант е двигател внос от Германия, който е също доста добър. Фрезите са с 2 години гаранция, имат си сервизи из цялата страна, както и продават всякакви резервни части за тях.
                                От както съм си взел фрезата не съм и правил никакъв ремонт. Следя маслото, филтрите и горивото и нямам никакви грижи. Силно препоръчвам ФОРТЕКО.
                                За: vekota
                                Колега, исках да ти отговоря на съобщението, но ми дава „превишил лимита си от лични съобщения и не може да приема нови докато не изтрие някои от старите”, затова пускам отговора тук:
                                „Маслото, което ти трябва е обикновено моторно масло с вискозитет 15W40. От сезон на сезон е препоръчително да се източват масло и гориво. Прати ми мейл, на който да ти изпратя частта от инструкцията, която ти липсва.”

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X