Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мотофреза за обработка на земеделски площи-моля за съвет

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Мотофреза за обработка на земеделски площи-моля за съвет

    Уважаеми колеги тъй като в този форум участват хора с различни професии и занимания а и съм видял да се обсъждат какви ли не теми си позволих да пусна това запитване и се надявам да има хора с опит които да дадът съвет .
    Трябва ми мотофреза за обработка на земеделски площи в домашни условия, тоест имаме две три градинки който нямат и един декар площ. Виждал съм такава дето се води от прав човек и мисля че ще ми върши работа за по едно пролетно и есенно прекопаване но не знам къде се продават и какви парметри да им гледам.Скоро видях в брошура на Метро такава машинка но незнам колко са надеждни.
    Благодаря ви предварител.

  • #2
    Колега миналата година си купих такава от метро,от по малките за около 500лв. За двор от около декар ми върши чудесна работа. Но ако ще сееш зеленчуци трябва поне на есен да се оре или копае с права лопата
    Николай Папазов

    Коментар


    • #3
      и аз си купи такава от метро и се оказа китайска. Учудващо е здрава въпреки натоварването което и направих за 1година. Само жилото излезна слабо ама в момента го поправям. Иначе за дребна работа и лека почва до 1 дка става. Съвет ако си вземеш я пробвай веднага на къра защото ако има нещо до 3дни можеш да я върнеш в метро и веднага ти я заменят. Ако подминеш 3-те дни береш ядове със капани рекламационни сервизи. Поздрави
      ВѢРНОСТЬ И ПОСТОЯНСТВО

      Коментар


      • #4
        и аз имах проблеми с жило ама има 2 г. гаранция и ми го смениха без проблем
        Николай Папазов

        Коментар


        • #5
          има едни с двигател - хонда, много успешен вариант,май "киров" ги сглобяват, но са около 1000 лева...., има и дизелови, но зa тях не знам дали са успешни

          Коментар


          • #6
            дядо ми си купи на хонда 6,5 конски сили за около400-500лева

            Коментар


            • #7
              Първоначално публикуван от георги велев(g1994pk)
              дядо ми си купи на хонда 6,5 конски сили за около400-500лева
              Силно се съмнявам.Тези които са от 5к.с. започват от 1100лв.. и са български.По-мощните са и по-скъпи.Има вече български производители които се справят доста добре,че даже имат и традиции
              Моята препоръка е колкото по-мощна толкова по-добре

              Коментар


              • #8
                Къде ги продават тези с двигател на Хонда

                Коментар


                • #9
                  доколкото зарбрах го(само двигателя,защото старият двигател са му са се счупили буталата и т.н.замо ремонта му струва 350 лева) е взел от някои специализиран магазин или нещо от тоя род

                  Коментар


                  • #10
                    мястото за купуване на такава техника в софия е фирма 'агромашина' ООД наследник на едноименното СО от едно време, там освен части за старите машини продават и нови такива, някои от които са от нашите заводи, които вече превят доста сериозна техника на нормални цени.

                    каквъвто и селскостопански инвентар да ви е необходим идете първо там. мястото е като тръгнете от под моста за летището в посока гара искър и казичене по трамвая, малко преди отбивката за софия мед в ляво, има табела, на която пише 'агромашина'

                    но аз лично не виждам смисъл да се купува такава техника за по - малко от декар защото цената и представлява надницата на циганина който го обръща на ръка за период от 10 години долната граница за такава машина е 3 дк. а максимума е 6 дк.

                    другото важно е за какви култури ще се използва тази земя защото това нещо обръща почвата на дълбочина максимум 15 см, което нестига почти за нищо, повечето култури изискват 20+см. като цяло не ви препоръчвам да купувате такъв култиватор освен ако няма да сеете трева
                    drive alive

                    Коментар


                    • #11
                      И тези който са в Метро нямат задна скорост, което според мен е голям недостатък

                      Коментар


                      • #12
                        за мен е голям недостатък-като се забутам в някои ъгъл до къщата само задната ме спасява

                        Коментар


                        • #13
                          От: Мотофреза за обработка на земеделски площи-моля за съвет

                          Имам един въпрос малко не е по темата,но не намерих по подходяща тема.
                          Каква компресия трябва да има мотофреза за обработване на земя. Става въпрос за двигател briggs & stratton 5.5 к.с.
                          Измерих компресията показва 4 бара ,като загря пак премерих 4.5 бара, налях малко масло в цилиндъра и стана 6.5 бара .
                          Мотофрезата е на 4 сезона и е работено 1,5 декара.
                          Малко е старичка темата ама дано някой отговори
                          Dimitar Dyakov

                          Коментар


                          • #14
                            От: Мотофреза за обработка на земеделски площи-моля за съвет

                            Ако е само мото фреза Хускварна си вземи

                            Коментар


                            • #15
                              От: Мотофреза за обработка на земеделски площи-моля за съвет

                              Първоначално публикуван от dyak Преглед на мнение
                              Имам един въпрос малко не е по темата,но не намерих по подходяща тема.
                              Каква компресия трябва да има мотофреза за обработване на земя. Става въпрос за двигател briggs & stratton 5.5 к.с.
                              Измерих компресията показва 4 бара ,като загря пак премерих 4.5 бара, налях малко масло в цилиндъра и стана 6.5 бара .
                              Мотофрезата е на 4 сезона и е работено 1,5 декара.
                              Малко е старичка темата ама дано някой отговори
                              Моята е със същия двигател предния модел с 5 к.с. и е от 2001г. само, че е обработила мнооого декари на сериозна експлоатация .Не съм мерил компресия, само веднъж я носих да и препаснат клапаните и пак си работи и пали идеално.Сменям и маслото понякога и по-често, но то е 600мл. и чист въздушен филтър.
                              FREELANDER 2000 TDI 1999 г.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X