Страница 1 от 2 12 ПоследенПоследен
Резултати 1 до 20 от 40

Тема: Мотофреза за обработка на земеделски площи-моля за съвет

Място
    sofia
    Публикации
    216
    Точки (при гласуване)
    10

По подразбиране Мотофреза за обработка на земеделски площи-моля за съвет

Уважаеми колеги тъй като в този форум участват хора с различни професии и занимания а и съм видял да се обсъждат какви ли не теми си позволих да пусна това запитване и се надявам да има хора с опит които да дадът съвет .
    Трябва ми мотофреза за обработка на земеделски площи в домашни условия, тоест имаме две три градинки който нямат и един декар площ. Виждал съм такава дето се води от прав човек и мисля че ще ми върши работа за по едно пролетно и есенно прекопаване но не знам къде се продават и какви парметри да им гледам.Скоро видях в брошура на Метро такава машинка но незнам колко са надеждни.
    Благодаря ви предварител.

Място
    Русе
    Публикации
    744
    Точки (при гласуване)
    9

По подразбиране

Колега миналата година си купих такава от метро,от по малките за около 500лв. За двор от около декар ми върши чудесна работа. Но ако ще сееш зеленчуци трябва поне на есен да се оре или копае с права лопата

Публикации
    1,169
    Точки (при гласуване)
    13

По подразбиране

и аз си купи такава от метро и се оказа китайска. Учудващо е здрава въпреки натоварването което и направих за 1година. Само жилото излезна слабо ама в момента го поправям. Иначе за дребна работа и лека почва до 1 дка става. Съвет ако си вземеш я пробвай веднага на къра защото ако има нещо до 3дни можеш да я върнеш в метро и веднага ти я заменят. Ако подминеш 3-те дни береш ядове със капани рекламационни сервизи. Поздрави

Място
    Русе
    Публикации
    744
    Точки (при гласуване)
    9

По подразбиране

и аз имах проблеми с жило ама има 2 г. гаранция и ми го смениха без проблем

Място
    област Монтана
    Публикации
    97
    Точки (при гласуване)
    9

По подразбиране

има едни с двигател - хонда, много успешен вариант,май "киров" ги сглобяват, но са около 1000 лева...., има и дизелови, но зa тях не знам дали са успешни

Място
    Пловдив
    Публикации
    547
    Точки (при гласуване)
    10

По подразбиране

дядо ми си купи на хонда 6,5 конски сили за около400-500лева

Място
    Карнобат
    Публикации
    1,079
    Точки (при гласуване)
    12

По подразбиране

Цитат Мнение на георги велев(g1994pk)
    дядо ми си купи на хонда 6,5 конски сили за около400-500лева
    Силно се съмнявам.Тези които са от 5к.с. започват от 1100лв.. и са български.По-мощните са и по-скъпи.Има вече български производители които се справят доста добре,че даже имат и традиции
    Моята препоръка е колкото по-мощна толкова по-добре

Място
    sofia
    Публикации
    216
    Точки (при гласуване)
    10

По подразбиране

Къде ги продават тези с двигател на Хонда

Място
    Пловдив
    Публикации
    547
    Точки (при гласуване)
    10

По подразбиране

доколкото зарбрах го(само двигателя,защото старият двигател са му са се счупили буталата и т.н.замо ремонта му струва 350 лева) е взел от някои специализиран магазин или нещо от тоя род

Публикации
    2,447
    Точки (при гласуване)
    12

По подразбиране

мястото за купуване на такава техника в софия е фирма 'агромашина' ООД наследник на едноименното СО от едно време, там освен части за старите машини продават и нови такива, някои от които са от нашите заводи, които вече превят доста сериозна техника на нормални цени.

каквъвто и селскостопански инвентар да ви е необходим идете първо там. мястото е като тръгнете от под моста за летището в посока гара искър и казичене по трамвая, малко преди отбивката за софия мед в ляво, има табела, на която пише 'агромашина'

но аз лично не виждам смисъл да се купува такава техника за по - малко от декар защото цената и представлява надницата на циганина който го обръща на ръка за период от 10 години долната граница за такава машина е 3 дк. а максимума е 6 дк.

другото важно е за какви култури ще се използва тази земя защото това нещо обръща почвата на дълбочина максимум 15 см, което нестига почти за нищо, повечето култури изискват 20+см. като цяло не ви препоръчвам да купувате такъв култиватор освен ако няма да сеете трева
    drive alive

Място
    Stara Zagora
    Публикации
    13
    Точки (при гласуване)
    0

По подразбиране

И тези който са в Метро нямат задна скорост, което според мен е голям недостатък

Място
    Пловдив
    Публикации
    547
    Точки (при гласуване)
    10

По подразбиране

за мен е голям недостатък-като се забутам в някои ъгъл до къщата само задната ме спасява

Място
    Ямбол
    Публикации
    195
    Точки (при гласуване)
    8

По подразбиране От: Мотофреза за обработка на земеделски площи-моля за съвет

Имам един въпрос малко не е по темата,но не намерих по подходяща тема.
    Каква компресия трябва да има мотофреза за обработване на земя. Става въпрос за двигател briggs & stratton 5.5 к.с.
    Измерих компресията показва 4 бара ,като загря пак премерих 4.5 бара, налях малко масло в цилиндъра и стана 6.5 бара .
    Мотофрезата е на 4 сезона и е работено 1,5 декара.
    Малко е старичка темата ама дано някой отговори

Публикации
    154
    Точки (при гласуване)
    6

Ако е само мото фреза Хускварна си вземи

Място
    Раднево
    Публикации
    194
    Точки (при гласуване)
    6

Цитат Мнение на dyak Преглед на публикациите
    Имам един въпрос малко не е по темата,но не намерих по подходяща тема.
    Каква компресия трябва да има мотофреза за обработване на земя. Става въпрос за двигател briggs & stratton 5.5 к.с.
    Измерих компресията показва 4 бара ,като загря пак премерих 4.5 бара, налях малко масло в цилиндъра и стана 6.5 бара .
    Мотофрезата е на 4 сезона и е работено 1,5 декара.
    Малко е старичка темата ама дано някой отговори
    Моята е със същия двигател предния модел с 5 к.с. и е от 2001г. само, че е обработила мнооого декари на сериозна експлоатация .Не съм мерил компресия, само веднъж я носих да и препаснат клапаните и пак си работи и пали идеално.Сменям и маслото понякога и по-често, но то е 600мл. и чист въздушен филтър.
    FREELANDER 2000 TDI 1999 г.

Място
    Ямбол
    Публикации
    195
    Точки (при гласуване)
    8

Цитат Мнение на RODJER009 Преглед на публикациите
    Моята е със същия двигател предния модел с 5 к.с. и е от 2001г. само, че е обработила мнооого декари на сериозна експлоатация .Не съм мерил компресия, само веднъж я носих да и препаснат клапаните и пак си работи и пали идеално.Сменям и маслото понякога и по-често, но то е 600мл. и чист въздушен филтър.
    Ще съм ти много благодарен ако премериш компресията и ме информираш за да знам какво да предприема. На мен тази компресия ми се вижда малка,но може да е така проектиран двигателя да работи с по ниско налягане за да е по дълготраен.
    И въпреки всичко ми се вижда малка????????

Място
    ловеч
    Публикации
    400
    Точки (при гласуване)
    6

имай в предвид че тези двигатели са бавнооборотни. мах. са им 3600 и едва ли е необходима комприсия като на автомобил с двойно повече обороти ,освен това на тези двигателчета им трябва повече въртящ момент в ниските за да не гаснат при пускане в работен режим. при какви обороти мериш компресията и уреда с който я мериш сигурен ли си че е относително точен.

Публикации
    13
    Точки (при гласуване)
    0

ofr.jpg
    Здравейте колеги
    миналото лято купихме този култиватор с блокирал двигател (2 тактов), бащата го преработи с един 4 тактов двигател на Briggs&Stratton 6 конски ( цената на двигателя беше ~ 500 лв) сили . Машината работи добре- за сега е тествана само като трактор за пренасяне на товари до 350 -400 кг в полеви условия не е тествана още =)
    По-слаби от 6 конски сили не взимай тормоз голям ще е ... и китайците на са за предпочитане

Място
    Раднево
    Публикации
    194
    Точки (при гласуване)
    6

Цитат Мнение на dyak Преглед на публикациите
    Ще съм ти много благодарен ако премериш компресията и ме информираш за да знам какво да предприема. На мен тази компресия ми се вижда малка,но може да е така проектиран двигателя да работи с по ниско налягане за да е по дълготраен.
    И въпреки всичко ми се вижда малка????????
    Сега видях , че си ме питал , но вече няма да съм ти от полза едно , че е минало доста време и второ, че моята фреза ме предаде като загуби мошност и угасна и не иска да помръдне.Не съм я отварял, само я прибрах и толкова , сега не и е сезона и се надявам до пролет да я направя. Мисля, че от многото моточасове вече се амортизира, но като я отворя ще видя.
    FREELANDER 2000 TDI 1999 г.

hristo kocev е офлайн
    Контейнери за строителни отпад
    Утвърден участник
    Място
    София
    Публикации
    50
    Точки (при гласуване)
    5

Колега, аз купих преди 2год. мотофреза (ФОРТ) чесно незнам какво производство е но съм много доволен от нея, без скорости е, фрезата е 1.20м и за тези 2 год. е сцепена от фрезоване просто не е мръднала купих я от Mr.Bricolage за 850лв.

Страница 1 от 2 12 ПоследенПоследен

Сходни теми

1. Моля за съвет G класа
    От haki във форум MERCEDES
    Отговори: 19
    Последно мнение: 10-09-07, 21:39
  2. Моля за съвет-двигател Patrol 2,8 td gr
    От bojinzaikov във форум NISSAN
    Отговори: 24
    Последно мнение: 27-07-07, 07:52
  3. моля за съвет!!
    От didibrezovo във форум 4-Тактови
    Отговори: 1
    Последно мнение: 31-01-07, 23:17
  4. СПЕШНО моля за съвет за VistaC
    От disem във форум GPS-и, разработка на карти, средства за ориентиране.
    Отговори: 6
    Последно мнение: 15-11-06, 15:39
  5. Отговори: 24
    Последно мнение: 26-07-06, 09:56

Правила за публикация

• Вие не можете да публикувате нови теми
  • Вие не мжоете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да добавяте прикачени файлове
  • Вие не можете да редактирате собствените публикации
  •