Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Разлики между Yamaha YZ/WR 450

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Разлики между Yamaha YZ/WR 450

    Здравейте, имам три въпроса относно Yamaha YZ/WR 450:
    1.Собственика на мотора пише че е YZ, но с калници и маска на WR. Как може да се разбере? Четох във Форума че има някакво реле, но незнам какво представлява точно.
    2.Как може да се разбере годината на мотора? Имал съм YZ 125 там майстора ми показа цифри на каплите и каза че там се гледало.
    3.Коя година според вас може да е мотора на снимките.
    Благодаря на всички отзовали се!
    Прикачени файлове

  • #2
    До: Информация за Yamaha YZ/WR 450

    Правилно ти е написал собственика.Мотора е yz с калници wr
    [SIGPIC][/SIGPIC]

    Коментар


    • #3
      До: Информация за Yamaha YZ/WR 450

      Сравних го с още 6 обяви в mobile.bg и там моделите които са 2006г се различават от този. Собственика твърди че е 2006г, но рамките на другите в областта над скоростния лост са доста по дебели и квадратни. На този е тънка и кръгла. Аз ли нещо бъркам

      Коментар


      • #4
        До: Информация за Yamaha YZ/WR 450

        Незнам да не сбъркам,ама това си е WR 426, модел 2000-2002г,а не WR от 2006,разликите са големи!

        Коментар


        • #5
          До: Информация за Yamaha YZ/WR 450

          Това според мен е YZ 450(2003-2004)те са със 4 скорости.От 2005 почват със алуминиевите рамки.Провери на цилиндъра трябва да пише(отпред при кривката).Ако е WR 450 трябва да е със стартер.18цола(задна капла).YZ-е със 19-ка.Погледни табелката при кормилото

          Коментар


          • #6
            До: Информация за Yamaha YZ/WR 450

            НЕ е 426 защото съм имал такъв.Резервоара,рамката,седалка и много др.части са на yzf450 2003г.В момента карам wr450 2004 само фара и калниците са същите като този на снимката.A бе този мотор е някакъв катър.Ако ти харесва мотора вземай го
            [SIGPIC][/SIGPIC]

            Коментар


            • #7
              До: Информация за Yamaha YZ/WR 450

              Аз мога да кажа със сигурност че не е 426.Няма масло в рамата или поне щека.
              Мотора е 450 но не се вижда Дали е със стартер,което ще е основната разлика. Ако се покара от човек който знае ще каже на 100%.

              Коментар


              • #8
                До: Информация за Yamaha YZ/WR 450

                Така като загледам снимките тоя двигател е от WR/YZ 400-426.тая манивела,декомпресора,топлия смукачПравили са 2в1

                Коментар


                • #9
                  До: Информация за Yamaha YZ/WR 450

                  Първоначално публикуван от BOBI-WR Преглед на мнение
                  Така като загледам снимките тоя двигател е от WR/YZ 400-426.тая манивела,декомпресора,топлия смукачПравили са 2в1
                  Май наистина си прав,не може да има хем топъл смукач хем деком пресор на кормилото.Аз така си помислих обаче на 400 и 426 маслото е в рамата, а на този не се вижда щеката.Манивелата ми прилича точно на моята дето съм я свалял 100 пъти.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Информация за Yamaha YZ/WR 450

                    Просто са му сложили двигателя на по нова рамкаНа новите рамки(преди алуминиевите) щеката е от страни
                    Последно редактирано от BOBI-WR; 13-10-08, 22:17.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Информация за Yamaha YZ/WR 450

                      Много балгодаря за мненията! Спестихте ми 320км разхождане до София Явно е някаква самоделка, и все пак не е докаран до 2006г както казва продавача.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Разлики между Yamaha YZ/WR 450

                        напиши в bikepics вр или уз яамаха и ще ти излязат дори и оригинални снимки от яамаха,там можеш да сравняваш с рама,двигател,година на око но е полезно....
                        яамаха вр има доста отличителни белези и по рамата и по двигателя,разликата съм я оградил в червено само че е за 250 защото това имам,релето пресъщо за вр се вижва от ляво като си на мотора, и щеката за годините слиза малко надолу....скорости те са може 4 за по новите уз 5,но на вр 1 скорост е къса,а на уз е дълга заради старта в състезание...има какво да се говори ако искаш нещо конкретно питаи насреща съм
                        Прикачени файлове

                        Коментар


                        • #13
                          До: Разлики между Yamaha YZ/WR 450

                          А защо си мислите,че това червеното дето се вижда на една от снимките е топлия.Аз мисля че си е смукача а топлия се намира по-назад,близо до рамката и от тази позиция няма да може да се види.
                          [IMG]http://store.picbg.net/pubpic/B2/4C/dd3f0e843d6fb24c.gif[/IMG]

                          Коментар


                          • #14
                            До: Разлики между Yamaha YZ/WR 450

                            Ако си изтеглите декемврийския брой на мотокрос дигитала, ще видите какви са разликите между WR и YZF.
                            Има статия за това с какви мотори се кара на WEC и какви са модификациите на WR-a, както и какво е сменено по него или взето направо от YZF.
                            В една колонка на дясната страница го има написано всичко по мотора и дори да не знаете английски, човек който се занимава с мотори трябва да знае какво значи Engine, Valve, CDI, Camshaft и т.н.
                            Публикувани са още 2 мотора CRE и 300 EXC.

                            Вместо да спорите и да пишете простотии които после други хора ги четат, вземете вижте списанието.
                            Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

                            Коментар


                            • #15
                              До: Разлики между Yamaha YZ/WR 450

                              Краси, много е интересна въпросната статия. Забележи ли, че двигателите и скоростите са от кросовите, окачванията са почти стандартни обаче...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X