Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Гуми за Hyundai Galloper

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Гуми за Hyundai Galloper

    Здр. на всички. От скоро се сдобих с Хюндай Галопер дълга база. Доиде време за смяна на гуми. На вратата на джипа са дадени размери 265/70/15. Харесал сам едни гуми с размер 235/70/15. Възможно ли е да се сложи такъв размер гуми и дали ще даде някакъв проблем с придвижването на джипа (дали ще стане по нестабилен или нещо подобно ?). Става въпрос за зимни гуми. Предварително благодаря за помоща.

  • #2
    До: малко помощ за гуми

    Първоначално публикуван от краси83 Преглед на мнение
    ... На вратата на джипа са дадени размери 265/70/15. Харесал сам едни гуми с размер 235/70/15. Възможно ли е да се сложи такъв размер гуми и дали ще даде някакъв проблем с придвижването на джипа ...
    Проблеми не би трябвало да има, защото този размер е по-голям от най-малкия, който е посочен в наръчника - 215/75/15. Само скоростомерът ще те лъже (ако сега гумите са 265/70/15, с по-алкия размер ще показва с 5-6 км/ч повече).

    Ама, ако питаш мене, с такива търкаленца ще изглежда отвратително!
    Ние не сме неутрални!

    Коментар


    • #3
      До: малко помощ за гуми

      Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
      Проблеми не би трябвало да има, защото този размер е по-голям от най-малкия, който е посочен в наръчника - 215/75/15. Само скоростомерът ще те лъже (ако сега гумите са 265/70/15, с по-алкия размер ще показва с 5-6 км/ч повече).

      Ама, ако питаш мене, с такива търкаленца ще изглежда отвратително!

      по принцип на ме ми трябват гуми за в гора(не е някакъв тежак off-road) и за нормален път в зимни условия, та не знам точно какви гуми да му сложа.
      тия дето са 235/70/15 са за около 150лв. гумата

      Коментар


      • #4
        До: Гуми за Hyundai Galloper

        Първоначално публикуван от краси83 Преглед на мнение
        Здр. на всички. От скоро се сдобих с Хюндай Галопер дълга база. Доиде време за смяна на гуми. На вратата на джипа са дадени размери 265/70/15. Харесал сам едни гуми с размер 235/70/15. Възможно ли е да се сложи такъв размер гуми и дали ще даде някакъв проблем с придвижването на джипа (дали ще стане по нестабилен или нещо подобно ?). Става въпрос за зимни гуми. Предварително благодаря за помоща.
        ЗДРАВЕЙ КРАСИ моите гуми са 235/70/15 карам цяла зима по лов и нямам проблеми ,за другия зимен сезон мисля да взема даже 225/80/16 защто го мъчи малко калта ,понеже го взех с тези гуми и са малко износени.Аза този размер 265 за калта са големи

        Коментар


        • #5
          До: Гуми за Hyundai Galloper

          И аз съм с 235/70/15 и нито изглежда зле, нито пък се движи зле.
          Hyundai Galloper 2.5 /щар Х щар, турбо катерач спринцовка/

          Коментар


          • #6
            До: Гуми за Hyundai Galloper

            Първоначално публикуван от GODzillata Преглед на мнение
            И аз съм с 235/70/15 и нито изглежда зле, нито пък се движи зле.
            това щото не си го видял с 31х11.5х15 какъм звяр става /и не опират никъде!/



            помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

            Коментар


            • #7
              До: Гуми за Hyundai Galloper

              Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
              това щото не си го видял с 31х11.5х15 какъм звяр става /и не опират никъде!/
              Toва на какъв размер отговаря?
              Hyundai Galloper 2.5 /щар Х щар, турбо катерач спринцовка/

              Коментар


              • #8
                До: Гуми за Hyundai Galloper

                BF goodrich с размер 235/75/15 са доста добри на сняг.

                Коментар


                • #9
                  До: Гуми за Hyundai Galloper

                  Първоначално публикуван от valentinov93 Преглед на мнение
                  BF goodrich с размер 235/75/15 са доста добри на сняг.
                  МТ? АТ? Някакви други? Уточни се........
                  Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
                  Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

                  Коментар


                  • #10
                    До: Гуми за Hyundai Galloper

                    Мисля че гумите са AT и са всезонни.За модела не се сещам.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Гуми за Hyundai Galloper

                      Колеги да си кажа и аз мнението сложете гуми вазможно най тесни аз си мисля че 225/70/15 кумхо е добър избор имам бусове с предно предаване и ги карам с такива гуми нямам проблем никаде сняг,кал,асфалт,мокра настилка и не скъпи!!!!!

                      Коментар


                      • #12
                        До: Гуми за Hyundai Galloper

                        Здравейте да питам......в момента съм с чисто нови гуми Ranger 235/75/15 така го купих....предишния собственик ги беше сложил седмица преди да ми го продаде......нямам оплаквания но ми изглеждат нещо мънички......пък и не ме кефят нещо.....
                        От поста на колегата Тедо /LJ73/ разбрах че влизат 31х11.5х15......а по високи с оригиналното окачване дали ще влязат......за мощноста не ме притеснява.....аз не се състезавам с него на скоростни отсечки но катеренето по стръмни наклони ме притеснява......вчера например на бавни на първа видях бая зор около 35-40 градуса катерене и дълго над половин километър....за първи път видях стрелката за темп. да мърда над двете точки.......съединителя мириса цял ден......но тако нещо няма да ми се случва често.........по често газя в дълбоки коловози .....в момента с ролетката гумата ми е висока 72-73 см....Bfgoodrich АТ 31х11.5х15 някой дали ги е мерил с ролетката и това на какъв размер съответствува.....
                        Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                        Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                        Анатолий Пейчинов o8875о9815
                        https://dvrbg.com/

                        Коментар


                        • #13
                          До: Гуми за Hyundai Galloper

                          31 x 10.50 R15 си стоят идеално. Не мисля, че има смисъл от по-големи гуми.

                          П.П. Това съответства на 265/75 15
                          Ние не сме неутрални!

                          Коментар


                          • #14
                            До: Гуми за Hyundai Galloper

                            Мерси ...а това 31х11.5х15 с колко променя широчината........аз го сметнах на 275 ама......

                            п.с Да не забравиш да ми пратиш карето когато имаш възможност...
                            Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                            Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                            Анатолий Пейчинов o8875о9815
                            https://dvrbg.com/

                            Коментар


                            • #15
                              До: Гуми за Hyundai Galloper

                              Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                              Мерси ...а това 31х11.5х15 с колко променя широчината........аз го сметнах на 275 ама......
                              По-скоро 285
                              Ние не сме неутрални!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X