Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Автоматик или Ръчни???

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Автоматик или Ръчни???

    Здравейте колеги. Предварително се извинявам ако съм объркал къде да поставя темата, но от търсачката не намерих конкретен отговор на моя въпрос и по точно Автоматик или Ръчни??? скорости е най добрия избор за Hyundai Galloper. Изборът ми се с спрял на бензиновия мотор, тъй като нещо нафтата, не ме влече (приемам всякакви съвети, ако някои сматя че греша с избора на мотор). Та избрал съм си няколко колички от нета, тя по скоро ще е подарък за баща ми, а това май е джипката, която на този етап е най-добра за него... Евтина поддръжка като видях от цената на частите тук, а и цената на този джип е приемлива. На този етап най-много за риба да отиде с нея (и някоя дупка да нацели по суперските ни магистрали)...
    Благодаря предварително за всяко мнение или насока къде да прочета от форума относно въпросът ми... Моля само за насока и може модераторите да изтрият темата...

  • #2
    До: Автоматик или Ръчни???

    http://forum.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=572
    Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
    Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

    Коментар


    • #3
      До: Автоматик или Ръчни???

      Благодаря още веднъж...

      Коментар


      • #4
        До: Автоматик или Ръчни???

        За мен пичове истинския шофер е този които си кара с ръчни скорости и не се лигави с автоматиците според мен

        Коментар


        • #5
          До: Автоматик или Ръчни???

          Първоначално публикуван от okoleca Преглед на мнение
          За мен пичове истинския шофер е този които си кара с ръчни скорости и не се лигави с автоматиците според мен

          Така е колега, ама като сме лигльовци кво да прайш!!
          יעבור
          «И това ще мине»

          Коментар


          • #6
            До: Автоматик или Ръчни???

            Колегата не е написал от къде е , но щом колата ще се ползва за градски условия особено ако става въпрос за по-големи градове със задръствания автоматика е много по-удобен според мен. Поздрави
            [SIZE=4][COLOR=#ff0000]ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА![/COLOR][/SIZE]

            Коментар


            • #7
              До: Автоматик или Ръчни???

              Първоначално публикуван от okoleca Преглед на мнение
              За мен пичове истинския шофер е този които си кара с ръчни скорости и не се лигави с автоматиците според мен
              Пиши ме и мен "лигльо" и "мек кардан" ......
              0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

              Коментар


              • #8
                До: Автоматик или Ръчни???

                Още един глас в подкрепа на лигльовците. Колега, върви и си наеми един автоматик за ден-два. Какъвто и да е, просто върви в една фирма за коли под наем и си вземи кола с един педал по малко. Покарай и решението ти е готово. За град само автомат. Не мога да си представя как има хора да им харесва да помпят съединител с часове по задръстванията. Колата трябва да е автоматик, да е поне 200 коня, поставка за чаша за кафе и да има подлакътник. Другото е компромис. Ако не ми вярвате на мене ще викна жената, и тя така мисли.

                PS За конкретната скоростна кутия не знам нищо, говоря по принцип
                https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                Коментар


                • #9
                  До: Автоматик или Ръчни???

                  Откак жена ми я обзаведоха с Ц класа ЦДИ автомат персонална и аз не наместих в нея че й била голяма (нашата е едно ярисче) установих няколко неща:
                  1. Шофирането можело и да доставя върховен кеф,независимо дали карам София - Волуяк или София-Виена.
                  2. Като седна в Яриса (а през седмицата се движим с него, че няма грижи за паркиране по центъра) почвам да псувам тоя, който е измислил ръчните скорости и се чудя как може 20 години все ръчни да съм карал и НИКОГА да не съм пробвал къв кеф е автомата.
                  3. Защо ли и в джипа и в Яриса все нещо ми пречи, не вървят и не ми е удобно...А и трябва да паля фаровете с копче, като ми изгори крушка просто не свети и не се включва заместител и т.н....

                  С две думи станах Лигльо, но човек лесно свиква на хубавото и после му пречи, че трябва да се връща.
                  Е коня ми е ръчка и си го карам с кеф НО по предназначение. Не съм пробвал галопер автомат, нямам мнение, но теоретично би следвало да е кеф, само да имаш късмет автомата да е читав, че не ги разбират много много кутиите у нас, а и е скъп ремонта...
                  Galoper Exceed V6 3.0 1998 къса база

                  Коментар


                  • #10
                    До: Автоматик или Ръчни???

                    Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
                    Още един глас в подкрепа на лигльовците. Колега, върви и си наеми един автоматик за ден-два. Какъвто и да е, просто върви в една фирма за коли под наем и си вземи кола с един педал по малко. Покарай и решението ти е готово. За град само автомат. Не мога да си представя как има хора да им харесва да помпят съединител с часове по задръстванията. Колата трябва да е автоматик, да е поне 200 коня, поставка за чаша за кафе и да има подлакътник. Другото е компромис. Ако не ми вярвате на мене ще викна жената, и тя така мисли.

                    PS За конкретната скоростна кутия не знам нищо, говоря по принцип
                    И аз съм на това мнение...

                    Коментар


                    • #11
                      До: Автоматик или Ръчни???

                      . Не мога да си представя как има хора да им харесва да помпят съединител с часове по задръстванията. Колата трябва да е автоматик, да е поне 200 коня, поставка за чаша за кафе и да има подлакътник. Другото е компромис. Ако не ми вярвате на мене ще викна жената, и тя така мисли.

                      Ами приеми го като малко безплатен бодибилдинг. Фритюрник за картофките къде слагаш?

                      Коментар


                      • #12
                        До: Автоматик или Ръчни???

                        Колеги ако някой знае какво масло да сменя на автоматичната кутия моля да помогне 3,0 автоматик. В книжката на колата пише DIAQUEEN ATF SP II , но такова масло не се продава,ако някои е сменял да каже каво е налял и как става.
                        Благодаря предварително.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Автоматик или Ръчни???

                          Първоначално публикуван от ARSON Преглед на мнение
                          Колеги ако някой знае какво масло да сменя на автоматичната кутия моля да помогне 3,0 автоматик. В книжката на колата пише DIAQUEEN ATF SP II ,
                          Не си писал годината, марка, модел на колата, Криза имало боба поскъпна та няма да хвърлям.
                          Ако не ти се ходи до "ИНД - комерс да ги питаш, приемаме по подразбиране че е "галопър" примерно от началото на 90-те и слагаме нещо със спецификация "ATF - DEXRON ІІ" (Лично аз без всякакъв мотив бягам от "Шел" и "Лукоил" -ските масла, освен аварийно и за евтини коли)
                          0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                          Коментар


                          • #14
                            До: Автоматик или Ръчни???

                            Като нов участник и аз допускам грешки ,колата е хюндай Галопер 3,0 автоматик 1998г. къса база, бензин.
                            В инд-комерс ми показаха ATF320Mobil и казаха това слагаме на всички автоматици е как да им имам доверие,за това се обръщам към форума за помощ.
                            Приемам и съвети за самата смяна на маслото ако някой със същия джип е сменял да сподели опита си и ако мойе да каже какво е налял.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Автоматик или Ръчни???

                              ARSON,
                              няма смисъл да постваш един и същ въпрос в три теми! Ако не намериш отговор на въпроса с търсачката, постни една нова тема и чакай отговори, щото иначе си е спам
                              Galloper II Exceed, 2001, 2.5 TDI, къса база

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X