Обява

Свий
Няма добавени обяви.

АНТЕНА БУЛСАТКОМ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • АНТЕНА БУЛСАТКОМ

    От 1 седмица се опитавам да подкарам антената,но нищо не става.
    Изчетох всичко във форумите за сателитни телевизий,но нямам никакъв напредак.Има ли някой който е наясно с тези работи и може да ми я настрои.Разбирасе срещу заплащане.
    Защото техниците от БУЛСАТКОМ дават срок за монтаж месец и половина.

    Благодаря предварително.

    п:п несъм обеден ,че мястото на темата е точно тук,но предполагам че ще разбера
    WWW.FBRALLYRAID.COM

  • #2
    До: АНТЕНА БУЛСАТКОМ

    Първоначално публикуван от Dandi Преглед на мнение
    От 1 седмица се опитавам да подкарам антената,но нищо не става.
    Изчетох всичко във форумите за сателитни телевизий,но нямам никакъв напредак.Има ли някой който е наясно с тези работи и може да ми я настрои.Разбирасе срещу заплащане.
    Защото техниците от БУЛСАТКОМ дават срок за монтаж месец и половина.

    Благодаря предварително.

    п:п несъм обеден ,че мястото на темата е точно тук,но предполагам че ще разбера
    Звънни на : 0887711749 търси Васил. С това се занимават по принцип и ще те оправят ако не днес - утре със сигурност.

    Коментар


    • #3
      До: АНТЕНА БУЛСАТКОМ

      Първоначално публикуван от Dandi Преглед на мнение
      От 1 седмица се опитавам да подкарам антената,но нищо не става.
      Изчетох всичко във форумите за сателитни телевизий,но нямам никакъв напредак.Има ли някой който е наясно с тези работи и може да ми я настрои.Разбирасе срещу заплащане.
      Защото техниците от БУЛСАТКОМ дават срок за монтаж месец и половина.

      Благодаря предварително.

      п:п несъм обеден ,че мястото на темата е точно тук,но предполагам че ще разбера
      Колега, като цяло е играчка и без опит не става.
      Трябва ти финдер - устройство което ти засича спътника, с вертикална и хоризонтална поляризация...
      Най -евтино може да си купиш от Илиенци за 15лв
      Закачаш го на коакс. кабел и въртиш антената леко, на горе на долу и на ляво на дясно, ..гледай на къде са насочени другите Булсатски антени...Когато урутката почне да пищи най - интензивно...там е най-силинят сигнал..стягай със ключ болтовете и включвай кабела в ТВ.
      Това е най-опростеното което мога да ти обясня на достъпан език..
      Може и без това устройство, но си е играчка и ще ти скъса нервите..
      Трябва ти Хелассат спътник, там е качен пакета на Булсат..
      Успех в начинанието..
      СИЛНИТЕ КРАДАТ ОТ ЧУЖДИ ДЪРЖАВИ, СЛАБИТЕ - ОТ СВОЯТ НАРОД !

      Коментар


      • #4
        До: АНТЕНА БУЛСАТКОМ

        Първоначално публикуван от Kalinkata Преглед на мнение
        Звънни на : 0887711749 търси Васил. С това се занимават по принцип и ще те оправят ако не днес - утре със сигурност.
        Благодаря много!!!
        Този човек е от София,нали?
        WWW.FBRALLYRAID.COM

        Коментар


        • #5
          До: АНТЕНА БУЛСАТКОМ

          Първоначално публикуван от Dandi Преглед на мнение
          Благодаря много!!!
          Този човек е от София,нали?

          Да

          Коментар


          • #6
            До: АНТЕНА БУЛСАТКОМ

            най лесният начин е да видиш от саседа,на самата стойка на антената по вертикала,има градуси.направи твоята на същите градуси,сложи си я на отвесирана траба и само я завъртай леко на ляво и на дясно докато се покаже картината.и другото важно нещо е конвертора(това е нещото в което влиза кабела на антената)да бъде завъртян леко надясно като стоиш пред антената.това също можеш да го видиш от комшията.а след като хванеш сигнала ще си я нагласиш прецизно,на най-добрия сигнал.ако неможеш да видиш от никоя антена,до 15мин и сам можеш да си я настроиш като я мърдаш антената по малко примерно нагоре и вартиш наляво и дясно,и така докато се появи сигнала.ако си от стара загора веднага бих ти помогнал без заплащане.успех

            Коментар


            • #7
              До: АНТЕНА БУЛСАТКОМ

              Въртене му е майката
              Аз миналата година 3 дни отвисях на терасата

              Ето един полезен сайт
              http://www.dishpointer.com/

              Намираш къде ти е антената и избираш кой сателит искаш,
              после "целиш" по картинката и леко нагоре и надолу.

              Коментар


              • #8
                До: АНТЕНА БУЛСАТКОМ

                Колегите са ти подсказали, но не са казали нищо конкретно.
                Първо влизаш в менюто, отиваш на други, след това на сигнал индикатор, и трябва сигнала да е над 50% и коректора на грешката да е 7/8. Това се постига с въртене на антената по хоризонтала и вертикала като въртенето става с милиметър.
                "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

                Коментар


                • #9
                  До: АНТЕНА БУЛСАТКОМ

                  И след като сигнала стане над 50% , даже по-скоро 60 , на долния ред трябва да се появят децибели , те трябва да са над 10 , най-добре 12-13. Ако имаш високи проценти , а няма децибели , значи си уцелил друг спътник. Сат-файндер не ти трябва , по сигнал-индикатора ще се ориентираш достатъчно добре. Ако процентите са 0 , значи си сбъркал дупката - кабелът от антената влиза в LNB , а не в ANT IN.

                  Коментар


                  • #10
                    От: АНТЕНА БУЛСАТКОМ

                    Привет колеги, за да не отварям нова тема реших да пиша тук, абонат съм на Булсата от доста време, ползвам един единствен приемник ZHD 200, от един месец започна много често да прекъсва по около 5 секунди сигнала и да излиза черен екран, писах към форума на Булсата и от там ми казаха да ходя директно към техен офис и да ми сменят приемника, от там ми казаха че нямали приемници, и за толкова години разбрах че все още имат дефицит на приемници и нямало никъде другаде..., потърсих и в други офиси и същата работа, направих заявка но като техен стар абонат съм наясно че може да минат месеци докато ми дадат друг приемник и то при положение че ми е един единствен и основен приемник.

                    Случайно някой от вас колеги да може да ми съдейства в по-кратки срокове за нов приемник, или в краен случай да ми кажете сервиз където биха могли да поправят моя си приемник, че не можем да гледаме нормално тв от постоянните прекъсвания?

                    п.с. Как може, Булсата за толкова години да не можаха веднъж завинаги да решат проблема с дефицита на приемниците им, от злато и платина ли са направени
                    Последно редактирано от Еделвайс; 30-10-16, 15:39. Причина: Пояснение

                    Коментар


                    • #11
                      От: АНТЕНА БУЛСАТКОМ

                      Я погледни в ОЛХ, там продават работещи.

                      Коментар


                      • #12
                        От: АНТЕНА БУЛСАТКОМ

                        Я му издухай праха с един компресор и пак пробвай?

                        Коментар


                        • #13
                          От: АНТЕНА БУЛСАТКОМ

                          ZHD 200 прави тези номера като поизсъхнат електролитните кондензатори в захранването.

                          Коментар


                          • #14
                            От: АНТЕНА БУЛСАТКОМ

                            Първоначално публикуван от piron45 Преглед на мнение
                            Я погледни в ОЛХ, там продават работещи.
                            Ако не се е променило нещо във времето - примник и карта са сдвоени („женени“) и друг приемник няма да му свърши никаква работа.

                            Коментар


                            • #15
                              От: АНТЕНА БУЛСАТКОМ

                              Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
                              Привет колеги, за да не отварям нова тема реших да пиша тук, абонат съм на Булсата от доста време, ползвам един единствен приемник ZHD 200, от един месец започна много често да прекъсва по около 5 секунди сигнала и да излиза черен екран, писах към форума на Булсата и от там ми казаха да ходя директно към техен офис и да ми сменят приемника, от там ми казаха че нямали приемници, и за толкова години разбрах че все още имат дефицит на приемници и нямало никъде другаде..., потърсих и в други офиси и същата работа, направих заявка но като техен стар абонат съм наясно че може да минат месеци докато ми дадат друг приемник и то при положение че ми е един единствен и основен приемник.
                              Случайно някой от вас колеги да може да ми съдейства в по-кратки срокове за нов приемник, или в краен случай да ми кажете сервиз където биха могли да поправят моя си приемник, че не можем да гледаме нормално тв от постоянните прекъсвания?

                              п.с. Как може, Булсата за толкова години да не можаха веднъж завинаги да решат проблема с дефицита на приемниците им, от злато и платина ли са направени
                              Павка, преди година имах проблеми с Булсат. Чаках да ми подновят приемника над месец. Отделно за повече от 2 месеца нямах 50% от програмите, а плащам най-високия пакет. В крайна сметка отворих жалката им бъгава страница, извадих мейлите на всички ръководни кадри и написах отвратителен мейл за това колко не проклиентски са настроени. Вярвай ми, подейства. 3 дни по-късно получих обаждане, че приемника ми ме чака пред вратата. За изгубените ползи от липсата на 50% от каналите се спазарих на един месец безплатно ползване, отново чрез мейл към всички управници.
                              Пробвай така.
                              Николай Савов
                              Опел Фронтера А КБ, 2.0
                              +359885 07 00 92

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X