Обява

Свий
Няма добавени обяви.

1400km/h?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • 1400km/h?

    Днес много гадно ме изостави навигацията и то точно в едно гадно задръстване някъде в центъра на Букурещ.
    За пръв път ми се случва подобно нещо...по пътя натам на няколко пъти чувах "Няма GPS сигнал", но докато погледна екрана и пак беше хванал. Учуди ме, все пак карах през голо поле...
    Но най-големия проблем стана, когато изведнъж в града започна да показва умопомрачителни скорости на движение - от 600 до 1400km/h !!! и височина към 15 километра!
    Спирам Igo и пускам Гармина - пак същата скорост ?!?!?
    Рестартирах телефона и след това над 20 минути не можа да ме позиционира
    Seat Leon FR 2017 1.8 TSI
    Seat Leon 2007 1.9 TDI

  • #2
    До: 1400km/h?

    Щом и двата са го показвали значи е така !
    Добре , че някой полицай нете е засякъл
    Човек първо е изобретил колелото а после премазаните животни !

    Коментар


    • #3
      До: 1400km/h?

      За огромно мое съжаление напоследък това е често срещано явление, спътниците (доколкото ги има) се нареждат в редичка и ГПС-а дава фира, днес както си се разхождахме, ме "обърна" и пое бодро на някъде си, и така 2-3 минути - напълно достатъчно да се изгубиш в непознато място, не знам дали е нарочно или пък системата е калпава напоследък, но зачестиха тези случай

      Коментар


      • #4
        До: 1400km/h?

        Това не е добре...
        Надявах се в моя телефон да е проблема, а не в самата система или спътниците...
        Ми то сега с тази криза отвъд океана, остава и да стане неизполваем GPS-а...
        Seat Leon FR 2017 1.8 TSI
        Seat Leon 2007 1.9 TDI

        Коментар


        • #5
          До: 1400km/h?

          Да не ти пука. Виж архивите на форума. Има стотици мнения че жипиеса е вечен, абсолютен, съвършен и винаги и навсякъде работи. Това е съвършената навигация. А аз съм глупак.
          Не вярвай че на екрана пише глупости, мисли позитивно!

          Коментар


          • #6
            До: 1400km/h?

            Аз съвсем позитивно мисля. Докато няма конкуренция ще е така.

            Ще взема да пратя чифт кубинки на Путин или Медведев да ритат задниците в ГЛОНАСС.

            Галилеото, че няма да изгрее скоро, няма.

            Добре, че единствения път, когато съм обърквал пътя заради крив GPS беше из мелнишките лозя.

            Коментар


            • #7
              До: 1400km/h?

              ааа, ми пак си правят експерименти американците. А може би пък братята руснаци или ЕС. Не си ли чувал поговорката: "Нищо ново под слънцето" . "Старите" са ми раправяли доста по интересни неща със GPS сигналите по време на войната в Сърбия...

              Коментар


              • #8
                До: 1400km/h?

                А, това е друго. Лозята създават много тежки локални смущения, това си го пише и в ръководството. През есента, през зимата, към Коледа. Много тежки. Чувал съм че на спътниците им се кривят антените като летят през лозе. Макар че аз съм кривил и в сливова гора.

                Коментар


                • #9
                  До: 1400km/h?

                  Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
                  А, това е друго. Лозята създават много тежки локални смущения, това си го пише и в ръководството. През есента, през зимата, към Коледа. Много тежки. Чувал съм че на спътниците им се кривят антените като летят през лозе. Макар че аз съм кривил и в сливова гора.
                  Твърдо отричам долните Стефанови инсинуации! Карах Лада Нива с ремарке пълно с грозде, към мазе с празни бъчви! За никакви подобни изкривявания не може да става реч!

                  Коментар


                  • #10
                    До: 1400km/h?

                    Айде сега наново ... Четете инструкциите бе! "Смущенията биват: ..."
                    Кви спътници, кви пет лева. И диференциален гпс да има там, като увисне облака от дрозофили къф сигнал ще хванеш с тоя приемник?

                    Коментар


                    • #11
                      До: 1400km/h?

                      drosophilla, казваш...

                      приема се съображението. Тия с колайдера нещо са объркали времевите линии, ама то си се знаеше.

                      Коментар


                      • #12
                        До: 1400km/h?

                        Сигурно е много гадно да ти гръмнат жипиеса с колайдер.

                        Коментар


                        • #13
                          До: 1400km/h?

                          Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
                          Сигурно е много гадно да ти гръмнат жипиеса с колайдер.
                          Далеч по-гадно е да ти гръмнат бъчвите или гроздомелачката с колайдер.

                          Коментар


                          • #14
                            До: 1400km/h?

                            Стига бе, тва вече е убийство ...

                            Коментар


                            • #15
                              До: 1400km/h?

                              За сметка на това GPS-системата работи безотказно от Иран до Пакистан, и тая "непобедима" държава по между им.

                              Абе, да не би GPS-а да е вързан със цикличността на Къндълиза Райс (имам предвид тази на изявите й по CNN, разбира се). Или с умствената цикличност на Жорж (БУШ, разбира се).

                              Между другото - получил си рядкото усещане да летиш със свръхзвукова скорост в Румъния. Общо взето според мен трябва да черпиш - отдала ти се е тази възможност, а на нас - не.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X