Обява

Свий
Няма добавени обяви.

4l и 4h ..?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • 4l и 4h ..?

    Здравейте,на скоро татко ми си взе една витарка да ходи на лов с нея обаче ма помоли да видя в нета за какви ситуации е нужно 4L I 4H, и аз тука вече няколко дена чета ии аз не съм запален по лова и риболов оба4е покрай вс за зарибих доста с офроуда , че се чудех 6те ми обясни ли някой оносно въпроса с 4l i 4H , мерси предварително
    По-добре провален опит,от колкото да не си опитал. :)

  • #2
    До: 4l и 4h ..?

    4L=4х4 бавни(екстремни наклони),4H=4х4 бързи(като слезнеш от асвалта) Поздрави

    Коментар


    • #3
      До: 4l и 4h ..?

      мерси
      По-добре провален опит,от колкото да не си опитал. :)

      Коментар


      • #4
        До: 4l и 4h ..?

        Аз принципно ако карам до 40 км/ч карам на 4L,по-къси и по-удобни ми идват предавките.
        offroad фен
        1983 XL500R ->1996 XR600R ->2004 WR450F ->2008 KLX450R ->2009 BETA 450RR Factory ->2009 KTM 990 Adventure + 2013 Husaberg FE450
        TOYOTA Hilux 3.0 D-4D

        Коментар


        • #5
          До: 4l и 4h ..?

          Първоначално публикуван от Гълъбин Колев Преглед на мнение
          Аз принципно ако карам до 40 км/ч карам на 4L,по-къси и по-удобни ми идват предавките.
          Че е по-удобно съм съгласен ,но специално за Терано са ми казвали ,че на бавни гърмят скоростите по-бързо

          Това за мойто казвам,нямам идея на Витарката как е

          Коментар


          • #6
            До: 4l и 4h ..?

            мерси за бързите отговори , не очаквах толкова бърза реакция
            По-добре провален опит,от колкото да не си опитал. :)

            Коментар


            • #7
              До: 4l и 4h ..?

              4L се ползва когато не ти достига въртящ момент при 4H, примерно при голям наклон на първа предавка, 4H и двигателя започне да се товари или при преминаване бавно на трудно препядствие (големи камъни, дървета и др.) или когато изгбиш сцепление (сняг, кал). По принцип се кара 2H и само когато има нужда 4H или 4L. Пази си раздатката. Ако може маневрирай на 2H. Поиграй си с джипа да му видиш възможностите. Успех
              Каквато и машина да използвам за движение сред природата, най-приятно си остава ходенето пеш...

              Коментар


              • #8
                До: 4l и 4h ..?

                ами то тати само веднъж ми го е давал и аз затънах до праговете в една калотия и тои го изкара с бая мъка ама от тогава не ми е давал :Д
                По-добре провален опит,от колкото да не си опитал. :)

                Коментар


                • #9
                  До: 4l и 4h ..?

                  Ползвай също 4L при спускане на голям наклон-по-добра моторна спирачка(ако блокират колелата само с малко газ).
                  0+

                  Коментар


                  • #10
                    До: 4l и 4h ..?

                    Първоначално публикуван от 0n4o Преглед на мнение
                    Ползвай също 4L при спускане на голям наклон-по-добра моторна спирачка(ако блокират колелата само с малко газ).
                    Не знам за вас колеги ама аз сляза ли на черното и в калта си карам само на бавни,много по-разтоварено работи двигателя.Не виждам причина да се износва по-бързо каквото и да е, било то скоростна кутия или раздатка.Ако някой може да го обясни технически това износване ще ми е много интересно да го прочета
                    DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
                    Skype: pach_bs

                    Коментар


                    • #11
                      До: 4l и 4h ..?

                      Първоначално публикуван от PACH Преглед на мнение
                      Не знам за вас колеги ама аз сляза ли на черното и в калта си карам само на бавни,много по-разтоварено работи двигателя.Не виждам причина да се износва по-бързо каквото и да е, било то скоростна кутия или раздатка.Ако някой може да го обясни технически това износване ще ми е много интересно да го прочета
                      На двигателя му е прекалено лесно и там е проблема...На всичко останало(съединител,ходова част и др.) е мнооого трудно и лесно се чупи.
                      0+

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X