Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Реле свещи

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Реле свещи

    Колеги, карам Паджеро 2.8, 99г. при завъртане контактният ключ, релето за подгряване на свещите включва за около 5 сек. изключва, паля и релето пак включва да подгрява свещите.... Онзи ден ги смених и мисля че ги е изпържило. Датчика за температурата е ок, ecu-то го вадихме, и видно е също ок.Възможно ли е да е от имобилайзер или аларма?

  • #2
    До: Реле свещи

    Май е норвално за някой системи... трябва да видиш твоето каква е и да прочетеш тук имаше теми по въпроса.
    Subaru Legacy Outback '98 2.5 AT

    Коментар


    • #3
      До: Реле свещи

      Нормалното е да не спира подгряването веднага със запалването на двг., а да продължава още няколко секунди. Но да изключва релето и после пак да включва не е нормално.

      Коментар


      • #4
        До: Реле свещи

        Голяма част от релетата "следят" стартера и в момента на палене изключват за да се намали натоварването на акумулатора.

        Коментар


        • #5
          До: Реле свещи

          Възможно и логично, но в това, което имам като схеми (и тук някъде са публикувани) няма такова изключване. Може би в по-новите модели...

          Коментар


          • #6
            До: Реле свещи

            Пусни схемата на релето. Колко кабела влизат в него?

            Коментар


            • #7
              До: Реле свещи

              Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
              Нормалното е да не спира подгряването веднага със запалването на двг., а да продължава още няколко секунди. Но да изключва релето и после пак да включва не е нормално.
              Да никак не изглежда нормално да включва релето пак. При мен мисля че го изключва след това чак като изгася двигателя. Нищо чудно че пак не пали след като смених свещи преди 3 дена, явно са сдали багажа . Вчера четох и в англиският форум pocuk.uk и един колега имаше абслоютно същият проблем http://www.pocuk.com/forums/viewtopic.php?t=677, ако някой му се чете. Проблемът изглежда изцяло дело на блока за управление на релето, който незнайно защо решава да го включи пак след запален двигател. Май ще взема аз ролята на блока за управление и ще си сложа едно ръчно командвано подгряване

              Коментар


              • #8
                До: Реле свещи

                Първоначално публикуван от krumal Преглед на мнение
                Голяма част от релетата "следят" стартера и в момента на палене изключват за да се намали натоварването на акумулатора.
                Абе то добре да изключи , ама да включи пак и да си греят свещите ей така за какъв праз ми е

                Коментар


                • #9
                  До: Реле свещи

                  Първоначално публикуван от biogaz Преглед на мнение
                  Май ще взема аз ролята на блока за управление и ще си сложа едно ръчно командвано подгряване
                  Това е много досадна и първобитна работа По добре наблегни на оправяне на проблема!

                  Коментар


                  • #10
                    До: Реле свещи

                    моето е със система за подпомагане на пуска " Super Quick Glow ", след пъроначалното запалване на двигателя се чува "прещракване" на релето 3-4 пъти,като гледам и схемата мисля,че това е нормално,принципно дават две релета,едното е за бързо подгряване,другото май играе "подържаща" роля,забелязал съм че като е топло не прещраква второто реле,колкото е по-студено толкова повече включва и изключва...
                    лампа за подгряването немам,колега твоето да не е със същата система ,защото другите две са с едно реле и като гледам схемите не би трябвало да има "прещракване" след като запали,това,че имаш контролна лампа за подгряването може и некой да го е "подобрил",свалял съм таблото има си две таман,зелена и червена,и на мен ми се въртеше мисълта да включим поне едната))
                    явно са си стандартни таблата,може пък предишния собственик да е бил мераклия и повече технически подготвен от мене,така,че не е зле да разгледаш схемите за подпоматане на запалването или пък да пуснеш тука една снимка ,та да видим аджеба точно с каква си

                    Коментар


                    • #11
                      До: Реле свещи

                      При мен имаше също подобно явление... релето започваше да чатка дори и по средата на пътя София- Разград без да е правена почивка В Рубин ми дадоха акъл, че ако е бил мит двигателя се случвало да се поокислят клемите на датчика за температурата и тогава започва да чатка релето. Поразмърдахме малко , поизтъркахме и се оправи...
                      Пробвай и ти може да изскочи някой заек

                      Коментар


                      • #12
                        До: Реле свещи

                        Първоначално публикуван от vasss Преглед на мнение
                        моето е със система за подпомагане на пуска " Super Quick Glow ", след пъроначалното запалване на двигателя се чува "прещракване" на релето 3-4 пъти,като гледам и схемата мисля,че това е нормално,принципно дават две релета,едното е за бързо подгряване,другото май играе "подържаща" роля,забелязал съм че като е топло не прещраква второто реле,колкото е по-студено толкова повече включва и изключва...
                        лампа за подгряването немам,колега твоето да не е със същата система ,защото другите две са с едно реле и като гледам схемите не би трябвало да има "прещракване" след като запали,това,че имаш контролна лампа за подгряването може и некой да го е "подобрил",свалял съм таблото има си две таман,зелена и червена,и на мен ми се въртеше мисълта да включим поне едната))
                        явно са си стандартни таблата,може пък предишния собственик да е бил мераклия и повече технически подготвен от мене,така,че не е зле да разгледаш схемите за подпоматане на запалването или пък да пуснеш тука една снимка ,та да видим аджеба точно с каква си
                        Моята система за подгряване е self-regulating glow и е само с едно реле и една контролна лампа на таблото. Свешите са 12в а при теб системата работи с две релета и свещи на 6в.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Реле свещи

                          Първоначално публикуван от Scud_ti Преглед на мнение
                          При мен имаше също подобно явление... релето започваше да чатка дори и по средата на пътя София- Разград без да е правена почивка В Рубин ми дадоха акъл, че ако е бил мит двигателя се случвало да се поокислят клемите на датчика за температурата и тогава започва да чатка релето. Поразмърдахме малко , поизтъркахме и се оправи...
                          Пробвай и ти може да изскочи някой заек
                          И мен ме съмнява да е датчика, въпреки че чета по форумите често явление е кородирали контактни точки на тая релса дет свързва свещите, не знам как и е техническото наименование.И това не сам проверил все още, но се надявам да е една от двете причини, че както каза колегата Паджеровод, решението с механично подгряване е първбитно , въпреки че в англииския форум са ги наслагали масово

                          Коментар


                          • #14
                            До: Реле свещи

                            Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
                            Това е много досадна и първобитна работа По добре наблегни на оправяне на проблема!
                            Колега евентулано ако е блока за управление на подгревната система подлежи ли на лекуване, че нов е кам 1000лв от Митсу.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Реле свещи

                              Първоначално публикуван от biogaz Преглед на мнение
                              Колега евентулано ако е блока за управление на подгревната система подлежи ли на лекуване, че нов е кам 1000лв от Митсу.
                              Разбира се, че подлежи. Не при всички случаи, но може.
                              Цената ще я коментирам така - далеч по-сложна електроника китайците продават на 100 пъти по-ниска цена

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X