Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нужен ми е съвет от хора карали offroad

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Нужен ми е съвет от хора карали offroad

    Колеги опитвам се да си избера марка и модел за каране по ливади и планини. Технически сън грамотен а джипове карам от 91 г. Обаче искам да питам тези които са карали повче встрани от пътя:

    1) колко е важен третия диференциал
    Когато няма (патрол) колко се чупят диф.,скорости,полуоски и др.

    2)Колко е важен хода на колелата
    когато е малък(G) по опасно ли е

    3) колко е важна базата: дълга- къса
    коя къде е по добра

    4)колко е важна ширината
    коя къде е по добра

    5)колко са важни блокажите

    Няма да ходя на състезания но искам и аз да си направя една колица за калта.
    ПП Не съм милионер и смятам да я правя на "изплащане"-днес повдигане, утре гумета, после лебедчица.
    Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
    Към модераторите-А изтрийте го сега.
    Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

  • #2
    До: Нужен ми е съвет от хора карали offroad

    - Зверь, самый лютый, жалости не чужд.
    - Я, леди, чужд. Так, значит, я не зверь.

    Коментар


    • #3
      До: Нужен ми е съвет от хора карали offroad

      От това което си изброил, всичко е важноЗависи за какво ще го използваш и тъкмо ще "изплатиш"и това което си направил вече няма да те задоволява. И ще ти трябва някаква отправна точка, да започнеш от нещо.От мен да е по лек от 1600 кг. Успех.

      Коментар


      • #4
        До: Нужен ми е съвет от хора карали offroad

        1) колко е важен третия диференциал

        Има някакво значение основно на шосето

        2)Колко е важен хода на колелата

        В блатото трябва да го няма. В каменния триал и метър не стига

        3) колко е важна базата: дълга- къса

        Дългата по-късно увисва по диагонал и по-лесно минава през дребни канавки. За всичко друго е по-лоша.

        4)колко е важна ширината

        На практика всички граждански коли са еднакво широки. Колкото по-широка - толкова е по-добре на креновете, и толкова по-зле между дърветата

        5)колко са важни блокажите

        Малко. Всички други мерки за повишаване на проходимостта са по-важни.

        Коментар


        • #5
          До: Нужен ми е съвет от хора карали offroad

          Ми след колегата Стефан можете да заключите темата
          sigpicаз съм шефа на боклука и ако не ме слушаш ,,,,,, 0878 33 81 37 по всяко време

          Коментар


          • #6
            До: Нужен ми е съвет от хора карали offroad

            Стефане ти ме уби.

            Бе я не се майтапете на чужд гръб. Не е колегиално. Таман си харесам нещо и почвам да се съмнявам дали е за мен.
            Мислех патрол. Само междинен диф. няма.
            G-цена и ходове лоши.
            тойота не съм гледал подробно. По обявите пише LK, а те са 100 модела.
            Трябва ми нещо само за гората до 10к лв. Аз после "на изплащане", да не гледа много жената.
            Кажете по едно мнение, модел, и ще гласуваме. Стига майтапи. Това се прави само на ливада с бира и кюфтета. Ааа...Ма..Ха
            Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
            Към модераторите-А изтрийте го сега.
            Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

            Коментар


            • #7
              До: Нужен ми е съвет от хора карали offroad

              Първоначално публикуван от Юли Преглед на мнение
              Ми след колегата Стефан можете да заключите темата
              Гадняр.

              А биричка?
              Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
              Към модераторите-А изтрийте го сега.
              Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

              Коментар


              • #8
                До: Нужен ми е съвет от хора карали offroad

                Той човека хубаво пита но според мен ако вложи пари в един всъдеход с лебедка ще е най-добре. Няма да му трябват блокажи,окачване с голям ход ,рошави гуми, и т.н. С една лебедка може да се мине на всякъде.http://www.youtube.com/watch?v=lcAQt...eature=related
                Неможе да вземаш трезво решение ако мозъкът ти е изгорял от наркотици и алкохол .
                Дий Снайдер

                Коментар


                • #9
                  До: Нужен ми е съвет от хора карали offroad

                  Първоначално публикуван от drukman Преглед на мнение
                  Бе я не се майтапете на чужд гръб. Не е колегиално. Таман си харесам нещо и почвам да се съмнявам дали е за мен.
                  Мислех патрол. Само междинен диф. няма.
                  ...
                  Кажете по едно мнение, модел, и ще гласуваме. Стига майтапи. Това се прави само на ливада с бира и кюфтета. Ааа...Ма..Ха
                  Кое е за тебе - ти ще си решиш.
                  А за казване - лесно ще ти кажем. Аз викам Патрул. Ако, че няма междуосев диференциал, дето по някаква причина ти е толкова зор за него.
                  Яко животно, има си фабрично един маловажен (по Стефан) блокаж отзад. Като му сложиш едни хубави гуми 33-ки и един още по-маловажен блокаж отпред, става хептен като танк ...
                  Много стабилен на странични наклони.

                  Минуси - тежък е (ама не повече от една G-ега) и двигателят (говорим за най-разпространения у нас и в Европа 2.8 ТД) можеше да е по-якичък.
                  Ние не сме неутрални!

                  Коментар


                  • #10
                    До: Нужен ми е съвет от хора карали offroad

                    Първоначално публикуван от drukman Преглед на мнение
                    Стефане ти ме уби.

                    Бе я не се майтапете на чужд гръб. Не е колегиално. Таман си харесам нещо и почвам да се съмнявам дали е за мен.
                    Мислех патрол. Само междинен диф. няма.
                    G-цена и ходове лоши.
                    тойота не съм гледал подробно. По обявите пише LK, а те са 100 модела.
                    Трябва ми нещо само за гората до 10к лв. Аз после "на изплащане", да не гледа много жената.
                    Кажете по едно мнение, модел, и ще гласуваме. Стига майтапи. Това се прави само на ливада с бира и кюфтета. Ааа...Ма..Ха
                    Хха,първо мани тва с червеното,че във втора тема го споменаваш...(шегувам се де)
                    Последно редактирано от бат'Марто; 06-10-08, 23:10. Причина: правопис
                    Виден столичен ихтиолог

                    Коментар


                    • #11
                      До: Нужен ми е съвет от хора карали offroad

                      С джек може да се мине навсякъде. С лебедка само на простите места.

                      ТЛК 70 е японския УАЗ. Конструктивно са еднакви, за едното даваш парите на куп, и уж го правиш по-рядко. Ако ти трябва утилитарен джип, няма особено какво друго.
                      От японските има нормални, дайхаци разни, исузу. Но понеже са по-редки, вечно има някви проблеми с нямане на части. Или с дивашки цени.
                      На Г-то ходовете му са само единия проблем. Тежи като стадо говеда и частите са безсмислено скъпи.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Нужен ми е съвет от хора карали offroad

                        Чавдар каза Патрул. Аз няма да предлагам, а ще познавам другите предложения: Тойота 70; Мерцедес Г; Дискъвъри; Самурай; УАЗ;?

                        Коментар


                        • #13
                          До: Нужен ми е съвет от хора карали offroad

                          Първоначално публикуван от Andro_Pajero Преглед на мнение
                          ... Аз няма да предлагам, а ще познавам другите предложения: Тойота 70; Мерцедес Г; Дискъвъри; Самурай; УАЗ;?
                          Трябваше по-скоро да сложиш Дифендър преди Диското.
                          Ние не сме неутрални!

                          Коментар


                          • #14
                            До: Нужен ми е съвет от хора карали offroad

                            Първоначално публикуван от бат'Марто Преглед на мнение
                            Хха,първо мани тва с чевреното,че във втора тема го споменаваш...(шегувам се де)
                            Шегувай се, шегувай се. На мой гръб нали? Като Юли? Тва с червеното и в другата тема го имах. Защо да я махам? То почне ли веселбата тя преди мене стига до мръвите.
                            Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                            Към модераторите-А изтрийте го сега.
                            Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                            Коментар


                            • #15
                              До: Нужен ми е съвет от хора карали offroad

                              Гето вече го оплюх. Самурая е по-долния клас, 250 кг. С Дискавърито няма да влезеш в гората, даже да нямаш ограничение от 10 хилки.
                              Все едно остават УАЗ и японския УАЗ.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X