Обява

Свий
Няма добавени обяви.

TERIOS 1.3

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: TERIOS 1.3

    От около година имам Daihatsu Terios мод.1998г.Има си климатик и газов инжексион.Купих го за жена си ,но откакто го имам ,почти не се качвам на Гранд Витарата.Работи перфектно на газ,при среден разход 10л/100км.Идеален и за градски условия и за лов и риболов.

    Коментар


    • #17
      До: TERIOS 1.3

      Първоначално публикуван от Turbozmej Преглед на мнение
      С риск да ви заблудя мисля, че блокажа е LSD. Задейства се с едно копченце и веднага се усеща. Ако е на асфалт, колата се "втвърдява", а ако е в сняг или кал започва да рови.

      Честно да си призная, очарован съм от тази малка машинка. Здрава и проходима - какво му трябва на човека...

      Т.
      LSD може да е задния диф, междинния се включва с копче на таблото, затова няма втори лост да скоростния.

      Коментар


      • #18
        До: TERIOS 1.3

        Здравейте,

        Аз продължавам да не се ориентирам как се пишат нови теми, че заради туй се нахаквам тук
        Въпрос: Имам Териос 1998 и ми се скапаха задни амортисьори. Като тръгнах да търся, че като се почна - 150-200 лв. за брой. Не мога да си ги позволя, че се питам може ли да стане от нещо друго/от Нива например/?

        Ако имате идеи давайте, че зимата се връща

        Благодаря предварително

        Коментар


        • #19
          До: TERIOS 1.3

          Здравей , колега и добре дошъл! Напиши в профила си откъде си. Така по- лесно ще бъдеш насочен къде да търсиш. Тези цени , които споменаваш според мен са високи.
          Между 150 и 200 са комплекта(зависи от марката).
          Мен ако питаш , купи си газови. По-здрави са и по- издръжливи. Ако не , вземи си от Волга.

          ...И попрочети назад в подфорума на Дайхатцу. Има няколко теми за амортисьори.
          Your conscience is all you can take to your grave.

          Коментар


          • #20
            До: TERIOS 1.3

            При тези са 80-тина лв на брой http://www.euro07.bg/catalog/catalog...hByCar&id=4950 .
            Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

            Коментар


            • #21
              До: TERIOS 1.3

              Сложих в профила от къде съм - ако се е получило, че не съм много добър в това.
              Благодаря за отговорите!
              Ти слагал ли си от Волга?
              Благодаря и на колегата който даде линк! Това ми звучи по-разумно.

              Коментар


              • #22
                До: TERIOS 1.3

                Трудно се оправям с интеренет това е. Снощи писах отговор и не го виждам...Ама нищо. При всяко положение благодаря за отговорите. Това са по-нормални цени. Ще им се обадя днес на тези юнаци.
                Колега от Волга слагал ли си или някой да е слагал?

                Коментар


                • #23
                  До: TERIOS 1.3

                  Аз имам Фероза.Отзад е с амортисьори от Волга.Преди 2 седмици на единия се скъса долното ухо.Намерих същия в магазина за 30лв-нов.Амортисьорите са ФЕНОКС-Беларуски,газови.От магазина ми казаха,че са задни за Волга от новите модели.В долния край амортисьора е на ухо,а в горния на шпилка.Разтегнат е 55см.,а събран е 35см.

                  Коментар


                  • #24
                    До: TERIOS 1.3

                    Мисля , че и колегата mihov 1969 си сложи от Волга , но не съм сигурен. Но стават.
                    Your conscience is all you can take to your grave.

                    Коментар


                    • #25
                      До: TERIOS 1.3

                      Колеги избрах маслени от Нива, някакви руски за по 25 лв. бройката. Не можах да намеря от Волга. Имат разлика по - малко от 10 мм. при свито и разтеглено положение в сравнение с оригиналните. Мисля, че ще има съвсем малко преправяне в долните селенови втулки. Щом ги сложа/или ако не дай Боже не успея/ ще пиша пак. Благодаря на всички за мненията.

                      Коментар


                      • #26
                        До: TERIOS 1.3

                        Ето полезна информация за Териос. Задни амортисьори от Нива стават идеално. Единствено на долните селенови втулки се слага оригиналната метална втулка - пасва идеално. Ако пък не може да се извади продават такива. Себестойност на целия ремонт 50 лв. за 2 бр. амортисьри, 35 лв. труд и малко бягане по магазините да се търсят различни възможности. Резултат: Колата е стабилна без да е прекалено твърдо возенето. Няма нещо необичайно и извън пътя в по-големите дупки.

                        Благодаря на всички за мненията и помощта.

                        Коментар


                        • #27
                          До: TERIOS 1.3

                          Имам един проблем който ме мъчи. Имам DAIHATSU TERIOS 1.3 и когато возя 3-4 човека и малко багаж като минавам спящи полицаи или неравности на пътя се получава едно лашкане отзад и често пъти се чува и удар като всеедно е претоварена. Има ли някой идея какво да проверя или евентуално да сменя, защото е адски неприятно. Проверявал съм всичко отзад и казват че е здраво.
                          Благодря предварително

                          Коментар


                          • #28
                            До: TERIOS 1.3

                            Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
                            Мисля , че и колегата mihov 1969 си сложи от Волга , но не съм сигурен. Но стават.
                            Наистина сложих от Монро газови за волга и стават идеално но не ги харесах защото ми увисна задницата поради омекналите ресьори.Явно тези които свалих/жълти,4х4,адвенчър/макар и с твърда возия държат окачването по напрегнато и не удря в ограничителните тампони.Иначе мисля,че при достатъчно добри ресьори избора от волга е добър и возията ще бъде добра.
                            МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

                            Коментар


                            • #29
                              До: TERIOS 1.3

                              Първоначално публикуван от shakula Преглед на мнение
                              Имам един проблем който ме мъчи. Имам DAIHATSU TERIOS 1.3 и когато возя 3-4 човека и малко багаж като минавам спящи полицаи или неравности на пътя се получава едно лашкане отзад и често пъти се чува и удар като всеедно е претоварена. Има ли някой идея какво да проверя или евентуално да сменя, защото е адски неприятно. Проверявал съм всичко отзад и казват че е здраво.
                              Благодря предварително
                              Най-вероятно проблемите са два:изтървали амортисьори/заради лашкането за което споменаваш/ и омекнало окачване и достигане на ограничителните тампони.Териос-а е отзад на пружини и можеш по лесно да го лифтнеш-я с тампони м/у витките на пружините,я с подложки под и над тях.Така ,че дерзай и пиши+снимки.Успех.
                              МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

                              Коментар


                              • #30
                                До: TERIOS 1.3

                                Първоначално публикуван от bai zlat Преглед на мнение
                                Ето полезна информация за Териос. Задни амортисьори от Нива стават идеално. Единствено на долните селенови втулки се слага оригиналната метална втулка - пасва идеално. Ако пък не може да се извади продават такива. Себестойност на целия ремонт 50 лв. за 2 бр. амортисьри, 35 лв. труд и малко бягане по магазините да се търсят различни възможности. Резултат: Колата е стабилна без да е прекалено твърдо возенето. Няма нещо необичайно и извън пътя в по-големите дупки.

                                Благодаря на всички за мненията и помощта.
                                И аз БЛагодаря за същото! Преди дни забелязах че единият от задните е омаслил и се чудех какво да правя.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X