Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Голям разход на 4.0 мотор

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Голям разход на 4.0 мотор

    Моят е WJ 99г. 4.0 с газов инжекцион "Бардолини".
    Разход на газ при включен климатроник:
    - извънградско - 13/100 на компютър, реално около 15/100
    - градско /Хасково/ - 23-25/100
    - лек офроуд - 30+

    Коментар


    • #32
      До: Голям разход на 4.0 мотор

      Колеги да ви спомена и моят разход.Гранд ZJ 5.2. На бензин се колебае м/у 25.1 и 25.8 по БК. Сложих газов инжекцион.Системата е холандска- Prins инжекционите Keihin.Дотук всичко е ок.Смених веднага филтър, свещи , термостат( него по друга причина) и сега идва интересното.Градско ми дава над 30л газ.По какъвто и начин да карам.Зареждам от една станция ОМВ карам го с доста юркане.Пак от същото място зареждам-карам като детенце кротко и благо не минавам и 2 000 оборота същия разход.Ходих при газаджията провери ламбда - та, работи ( дори и смени кабела)Прави някакви настройки на сместа. Ефекта никакъв.Направо ми иде да се гръмна
      Grand Cherokee WJ 4.7 V8
      Това е положението.

      Коментар


      • #33
        До: Голям разход на 4.0 мотор

        Еми то кончетата под капака трябва да се хранят .... Дълбока заблуда е, че газовият инжекцион дава същият разход, както на бензин. Теоретично е възможно само при тези с течно подаване на горивото като Виале, но на практика не вярвам, че ще стане .... Всички коли, които съм имал с АГУ са ми давали минимум 15-20 % по-висок разход на газ, отколкото на бензин така, че смятам тоя разход за напълно нормален.
        "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
        Неизвестен мъдрец

        Коментар


        • #34
          До: Голям разход на 4.0 мотор

          За кончетата ДА.Но и аз съм имал други коли голф 2 с газ не инжекцион, но ми е давал същият разход.Преки наблюдения от рено еспейс дава разход 1:1.Наистина Гранда не е еспейс нито голф, но мен ми интересно защо дава повишен разход-първо.И при различно каране - второ.8-те цилиндъра си лапат то ясно.
          Grand Cherokee WJ 4.7 V8
          Това е положението.

          Коментар


          • #35
            До: Голям разход на 4.0 мотор

            Първоначално публикуван от cyklon Преглед на мнение
            Колега не се притеснявай просто мотора е прекалено стара разработка.Аз с 60-70 литра бензин в града минавам 180км ама е настъпвам не е жаля,а със същите литри гориво извън града примерно като тръгна за София минавам 500 км.Като е карам със 140-150 км/ч.Колата е карам само на бензин газ нямам,а и американец икономичен не съм чувал.
            За мен това е прекалено много,аз съм с трилитров автомат и не го жаля,но повече от 18л.бензин не ми е давал,при положение,че в Софето вече сме на моточасове./това с разхода е за бензин,на газ е друго/

            Коментар


            • #36
              До: Голям разход на 4.0 мотор

              Първоначално публикуван от karlosjackal Преглед на мнение
              Колеги да ви спомена и моят разход.Гранд ZJ 5.2. На бензин се колебае м/у 25.1 и 25.8 по БК. Сложих газов инжекцион.Системата е холандска- Prins инжекционите Keihin.Дотук всичко е ок.Смених веднага филтър, свещи , термостат( него по друга причина) и сега идва интересното.Градско ми дава над 30л газ.По какъвто и начин да карам.Зареждам от една станция ОМВ карам го с доста юркане.Пак от същото място зареждам-карам като детенце кротко и благо не минавам и 2 000 оборота същия разход.Ходих при газаджията провери ламбда - та, работи ( дори и смени кабела)Прави някакви настройки на сместа. Ефекта никакъв.Направо ми иде да се гръмна
              Има нещо гнило. На брат ми гранда същия като твоя харчи 22-25 градско на газ.
              no signature no problems

              Коментар


              • #37
                До: Голям разход на 4.0 мотор

                Първоначално публикуван от jashi1 Преглед на мнение
                За мен това е прекалено много,аз съм с трилитров автомат и не го жаля,но повече от 18л.бензин не ми е давал,при положение,че в Софето вече сме на моточасове./това с разхода е за бензин,на газ е друго/
                Колега и аз съм автомат и все пак имам още 1000 кубика отгоре .Това също оказва влияние.А и пак казвам мотора е много стара разработка до колкото си спомням е констроиран през 60-те.
                [U]Борис Найденов GSM:0888 433 804[/U]
                [LEFT][U]0887 754 767[/U][/LEFT]
                [LEFT][U]Jeep Cherokee XJ 4.0 Limited 2001 4.5" BFG A/T 32х9.5-16[/U][/LEFT]
                [LEFT][U]Ford S-MAX 2.0 2009[/U][/LEFT]

                Коментар


                • #38
                  До: Голям разход на 4.0 мотор

                  Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
                  Има нещо гнило. На брат ми гранда същия като твоя харчи 22-25 градско на газ.
                  Има де, ама какво.Сега вървим по линията за обогатяване на сместа.Чудя се дали да не сменя ламбдата?А бе и аз не знам! Ако някой има идея?
                  Grand Cherokee WJ 4.7 V8
                  Това е положението.

                  Коментар


                  • #39
                    До: Голям разход на 4.0 мотор

                    Първоначално публикуван от karlosjackal Преглед на мнение
                    Има де, ама какво.Сега вървим по линията за обогатяване на сместа.Чудя се дали да не сменя ламбдата?А бе и аз не знам! Ако някой има идея?
                    Много е важно дюзите за газта да са за 8 цилиндъра. Има майстори които взимат на бройка а те са с по-малък дебит. Също така виж дали ти е пуснат компютъра на газовата на икономичен режим.
                    no signature no problems

                    Коментар


                    • #40
                      До: Голям разход на 4.0 мотор

                      Дюзите значи, инжекторите предполагам.И имам лошото чувство, че не са специални за осмак.И как да разбера това?А и как да разбера на какъв режим е компютъра.Случайно да знаеш координати на газаджия, който вменява такива неща, та да ходя да я погледне поне.
                      Grand Cherokee WJ 4.7 V8
                      Това е положението.

                      Коментар


                      • #41
                        До: Голям разход на 4.0 мотор

                        Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
                        Тоя дето си го гледал със сигурност е по-икономичен и от твоя. Има система да си гаси 4 от цилиндрите. И като го караш леко без да го настъпваш му дават 12 разход за 320+ коня които има.
                        Системата е MDS(Multi-Displacement System) и не се монтира на всички HEMI-та.Този мотор е с един разпределителен вал в блока и има хидравлични повдигачи.MDS системата чрез електро-магнитни клапани спира подаването на масло към повдигачите на цилиндра които ще бъде изключен,после на следващия т.н. докато не се наложи и осемте цилиндъра да работят.Разбира се системата управлява и подаването на искра от свещите които са по две на цилиндър.
                        Най ме е страх от хора без мечти...

                        Коментар


                        • #42
                          До: Голям разход на 4.0 мотор

                          Нафта,дизел,нафтадизел и никога вече не газ;ако имам пари че карам на бензин....

                          Коментар


                          • #43
                            До: Голям разход на 4.0 мотор

                            не знаех че дизелът е по-качествен от газта в България
                            точно при него пък се правят една камара игри които са несъвместими със съвременните двигатели
                            тук има бензанджии които могат да държат професура по химия
                            BMW X6

                            Коментар


                            • #44
                              До: Голям разход на 4.0 мотор

                              Нямах мисъл да кажа че нафтата е по качествена или не просто проблемите с газта които изнесоха тук колегите ме измамиха защото и аз имах същите преди време когато карах един терано 2.4 на газ.Pасхода на бензина смесено каране градско извънградско и черен път в отношение 20-45- 35 процента даваше 16 литра като сложих газ 36 и след разни майстории свалих го на 20 но с такъв расход той вървеше като костенурка. В бъдеще джип ще карам или на нафта или на бензин на гас не.

                              Коментар


                              • #45
                                До: Голям разход на 4.0 мотор

                                Първоначално публикуван от салко Преглед на мнение
                                Нямах мисъл да кажа че нафтата е по качествена или не просто проблемите с газта които изнесоха тук колегите ме измамиха защото и аз имах същите преди време когато карах един терано 2.4 на газ.Pасхода на бензина смесено каране градско извънградско и черен път в отношение 20-45- 35 процента даваше 16 литра като сложих газ 36 и след разни майстории свалих го на 20 но с такъв расход той вървеше като костенурка. В бъдеще джип ще карам или на нафта или на бензин на гас не.
                                Или изпарителя ти е бил калпав или монтажа му бил непрофесионален-и двете са от решаващо значение за разход,спад на мощноста и т.н.Също е вярно, че различните двигатели различно понасят газификация.Причината за това е, че различните двигатели са доста различни конструктивно-различни колектори,различна степен на компресия и т.н.Ангел Димитров и други автори на много места обесняват, че ако двигателя е "чисто газов" мощноста му ще е същата като на еквивалентен бензинов такъв, а в някои случаи и по висока.Ти явно не си случил на подходящ за газифициране мотор.Аз съм карал RANGE ROVER 3.5L V8 произведен 1985г. като разхода му беше 20 на сто,палеше на минус 25 градуса на газ и вървеше почти като на безин.
                                Най ме е страх от хора без мечти...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X