Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Къде ви стои стрелката за температурата на антифриза на Terrano 2 2.7TDI?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Къде ви стои стрелката за температурата на антифриза на Terrano 2 2.7TDI?

    2.7TDI '99г.

    Стрелката стои на около 4мм от долната черта. Виското зацепва само след палене за около минута, после отпуска и толкоз.

    Пътувах до Кюстендил, и като я понастъпих по-здраво, се вдигна до средата, без да я подминава, но дори и тогава не чух виското да зацепва.

    Мяза ми на термостат. Да сменям ли, или така си се държи по принцип?

    Баш с такъв дизел не съм си имал работа до сега, та не знам какво да мисля.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

  • #2
    До: Къде ви стои стрелката за темпе. на антифриза на Terrano 2 2.7TDI?

    Спарки, тези двигатели са изключително добре разчетени температурно.Моето Терано също никога не достига до средата на температурния уред.( Дори и по пътя Мостово- Кръстова Гора и пътя Априлци-Тъжа където се кара на 1-ва бавна на 3500 об. ...при включен климатик..дори на магистралата със 150 км/ч. е същото ) Въпреки това , такова ниско показание като при теб не е нормално.Може би измервателния уред не е наред....или термостата.Ако условно разделим целия обхват на уреда на 100 единици при мен показва ок.40 единици.При това показание мотора демонстрира чудесна работа-отлична тяга, динамика,никакъв пушек отзад.
    Между другото можеш да измериш температурата на водата - остави го 20 мин. да работи на място, отвий ВНИМАТЕЛНО с някакъв парцал капачето на радиатора и пъхни в него някакъв термометър.После сравни показанието с температурата на подобно Терано измерена при същите условия.Това е най-лесния начи да се ориентираш преди да си разглобявал и купил други части.

    Коментар


    • #3
      До: Къде ви стои стрелката за темпе. на антифриза на Terrano 2 2.7TDI?

      Първоначално публикуван от nisanterano Преглед на мнение
      ...При това показание мотора демонстрира чудесна работа-отлична тяга, динамика,никакъв пушек отзад.
      И при мен така. Всъщност избягвам да го карам на повече от 3200 някъде, което при мен е 130км/ч. Не че не ще, ама няма смисъл.

      А иначе, додето го чакам да сгрее, и да отварям и меря, ще съм сменил термостата барем 3 пъти.

      На място не вдига над 4мм от долната черта. Дори при около час работа.

      Ще проверя колко чини термостата, и ако е до 30лв, направо ще го сменя.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • #4
        До: Къде ви стои стрелката за темпе. на антифриза на Terrano 2 2.7TDI?

        аз бих проверил дали температурата е правилна
        просто термостатите в бг са зле и може да се преебеш колата
        освен това дизел на празен ход не загрява дори и след два часа

        а меренето на темрепатурата става лесно с ел термометър с термодвойка който си го боцкаш в казанчето и караш
        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

        Коментар


        • #5
          До: Къде ви стои стрелката за темпе. на антифриза на Terrano 2 2.7TDI?

          Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
          ...а меренето на темрепатурата става лесно с ел термометър с термодвойка който си го боцкаш в казанчето и караш
          Ама внимавай да остане херметичноста на системата! Иначе кипва като самовар ....после и жена ти ще кипне като и обявиш разходите от семейния бюджет за ремонт на колата ...е може и тайно да ги правиш
          0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

          Коментар


          • #6
            До: Къде ви стои стрелката за темпе. на антифриза на Terrano 2 2.7TDI?

            Колега провери и също за коя европейска държава е правен,има разлики в температурните стойности на самия термостат,пример...карах внесен швейцарски джип и зимата нямаше загряване,а термостата си беше наред

            Коментар


            • #7
              До: Къде ви стои стрелката за темпе. на антифриза на Terrano 2 2.7TDI?

              Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
              Ама внимавай да остане херметичноста на системата! Иначе кипва като самовар ....после и жена ти ще кипне като и обявиш разходите от семейния бюджет за ремонт на колата ...е може и тайно да ги правиш
              абе не кипва чак толкова
              тествал съм

              ся то вярно на алфата налягането в системата е много ниско, ама и на нисана има как да се сложи датчика и да се запази херметичност при желание

              пък и основен ремонт от кипване чак

              а жената няма думата по колите
              амаха ))
              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

              Коментар


              • #8
                До: Къде ви стои стрелката за темпе. на антифриза на Terrano 2 2.7TDI?

                Дизел на място изтива не загрява
                По принцип дизел не се оствая много много да работи на място,оставяш го след повечко каране да поработи да се охлади турбината и толкова,не си играй да го оставяш за да не береш ядове

                Поздрави

                Коментар


                • #9
                  До: Къде ви стои стрелката за темпе. на антифриза на Terrano 2 2.7TDI?

                  Правен е в Испания, май.

                  А е внесен от Италия. Предполагам е предвиден за топъл климат. Обикновено тия за германия/австрия са с по-високотемпературен термостат.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Къде ви стои стрелката за темпе. на антифриза на Terrano 2 2.7TDI?

                    Карал съм такъв служебен, стрелката си стои долу в ниското. Зимата парното бачка, от уплътненията на вратите вее здраво, бях хванал радикулит. 2 седмици на инжекции.
                    А като почне да буксува на някой кален баир и температурата много бързо минава средата.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Къде ви стои стрелката за темпе. на антифриза на Terrano 2 2.7TDI?

                      Първоначално публикуван от kograman Преглед на мнение
                      Дизел на място изтива не загрява
                      По принцип дизел не се оствая много много да работи на място,оставяш го след повечко каране да поработи да се охлади турбината и толкова,не си играй да го оставяш за да не береш ядове

                      Поздрави
                      Държал съм дизел да работи на място с дни без никакви проблеми,но с охлаждането на турбината си прав.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Къде ви стои стрелката за темпе. на антифриза на Terrano 2 2.7TDI?

                        Термостат беше. Днес го смених. Вече се държи както трябва. Сложих 82 градусов, а оригиналния беше 88 градусов. Отваря когато стрелката е на около 40% от скалата, и вече там си седи.

                        Оригиналния изглеждаше напълно в ред, но явно отваряше прекалено рано - омекнал, или нещо от сорта. Не съм го варил, и не смятам да го правя. Просто си реших проблема.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Къде ви стои стрелката за темпе. на антифриза на Terrano 2 2.7TDI?

                          Съвсем наскоро и аз се борих с охладителната система на Нисана. Понеже идва зима, а от помпата капеше по малко, реших да я сменя. За да я махна, съответно махнах радиатора и термостата. След направен преглед на око, прецених че е додре да се смени термостата и капачката на радиатора. Така темонта на охладителната система с сменени помпа, тедмостат, капачка и датчик за темпр. на водата ми излезе около 220лв. Сега всичко си работи перфектно и чакам зимата
                          [I][FONT=Comic Sans MS]NISSAN Terrano II R20 2.7TD '93[/FONT][/I]

                          Коментар


                          • #14
                            От: До: Къде ви стои стрелката за темпе. на антифриза на Terrano 2 2.7TDI?

                            Здравейте на моето терано му смених водна помпа,термостата и капачката на радиатора и пак загрява като го карам с високи обороти моля кажете какво да правя.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Къде ви стои стрелката за темпе. на антифриза на Terrano 2 2.7TDI?

                              Като за начало кажи къде ти стои стрелката.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X