Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Къде ви стои стрелката за температурата на антифриза на Terrano 2 2.7TDI?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Къде ви стои стрелката за темпе. на антифриза на Terrano 2 2.7TDI?

    Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
    Като за начало кажи къде ти стои стрелката.
    От средата на горе и върви към червеното.

    Коментар


    • #17
      Да ползвам темата. Терано 2 2.7 ТДИ 99 г.

      В 90 % от случаите при загряване на мотора, стрелката стига до средата. Тогава отваря термостата и стрелката спада около и под точката леко. Ако не го напъвам - може и леко по-надолу да отиде. При натоварване подминава точката с много малко и пак се връща обратно.
      За термостат ли съм ?

      Който търси , намира !
      Човекът е човек, когато е на път !

      Коментар


      • #18
        Първоначално публикуван от cnc82 Преглед на мнение
        Да ползвам темата. Терано 2 2.7 ТДИ 99 г.

        В 90 % от случаите при загряване на мотора, стрелката стига до средата. Тогава отваря термостата и стрелката спада около и под точката леко. Ако не го напъвам - може и леко по-надолу да отиде. При натоварване подминава точката с много малко и пак се връща обратно.
        За термостат ли съм ?
        Това '99 с кръглите фарове ли е? Че годината е гранична и тогава започват с големия правоъгълен фар (респ. с по-новото табло)?

        Моето е 2000 г. и стрелката стои на 2 мм преди средата от 70 до 95 градуса . Не мърда нито при отваряне термостат, нито при включено виско. Уреда в таблата е с различна чувствштелност до и след 1999 г.

        Nissan Terrano 2,7 TDI

        Коментар


        • #19
          Да, с кръглите фарове. Точно така е както казваш, уредите са различни. Преди имах такова от 2002 год. и там стрелката стига до където казваш и повече не мърда. Но преди фейса е друго, та затова и попитах ако някой има такова да сподели при него как е.
          Който търси , намира !
          Човекът е човек, когато е на път !

          Коментар


          • #20
            Гранда ми се държи така, с нов термостат, който сериозно подозирам още от веднага след смяната.

            Ако тръгна яваш-яваш, с ниска скорост, загрява плавно, стига до малко преди средата и после се връща леко надолу. Обаче ако го изпържа по магистралата от Перник към София, която половината е изкачване, сериозно подминава средата и после рязко се връща малко преди нея. Не харчи антифриз, не препълва казанчето, не бълбука, веднъж отворил термостата не прегрява и едва подминава средата при сериозно натискане.

            ПП: Ма теранотата след 2000г подозирам че показанието минава през някаква обработка преди да стигне до уреда. На старото ми с кръглите фарове при сериозно натискане и жега се е случвало сериозно да подмине средата. И най-интересното - с оригинален термостат при първоначално рязко загряване се държеше по-зле, отколкото с термостат от Евро 07.
            Последно редактирано от sparkybg; 27-11-22, 23:13.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • #21
              Абсолютно по същия начин е и при мен на Тераното. При рязко загряване стига средата и леко я подминава, след което спада 3-4 мм надолу, при галене на педала въобще не достига средата и така си стои. Подозирам, че във втория случай постепенно отваря термостата, а при юркането (по-скоро нормално каране) му трябва някакво време докато "се усети", че трябва да отвори.

              Просто ми е чудно дали е нормално така да работи или е за нов..
              Последно редактирано от cnc82; 28-11-22, 06:20.
              Който търси , намира !
              Човекът е човек, когато е на път !

              Коментар


              • bullet_pk
                bullet_pk коментира
                Редактиране на коментар
                Аз съм с термостат 82 градуса около 1 година. Градско ми стои на 81-2 градуса и в най-големите жеги. Извънградско - на 86-7, а на магистрала при 120+ с включен климатик и доста багаж отива на 91-2. Максимум съм виждал 96 градуса, когато ми включва виското и спада до към 91

                Термостатът ми (Vernet Calorstat) отваря на 81 градуса и спада до 78, после плавно ги вдига.

                Тези температури ги гледам през OBDII четец. Стрелката не мърда от 2мм преди средата. Но ти май си със старата букса.

                П.П. От 14 години имам бензиново Рено Лагуна '94 и стрелката и се държи точно както ти описваш. Според мен термостатът ти работи нормално.

            • #22
              1. Термостатът ВИНАГИ е инертен, дори да е напълно в ред и да е оригинален.
              2. Различни термостати са различно инертни - зависи от много неща - конструкция на патрона с термопастата, разположение, наклон, положение и размер на дупката за обеазвъздушаване, която осигурява и минимален поток в посока радиатора дори когато термостатът е затворен. Затова и понякога пробиването на повече/по-големи дупки върши работа.
              3. На повечето коли поне от последните 20 години, сигнала от датчика не захранва директно уреда, а минава през компютъра (главния или специализиран модул за това), или дори се обработва от процесора на таблото, и не показва реалната динамика на температурата, а вместо това в много широк диапазон около средата показва че стрелката е в средата. Конкретния пример - на Terrano преди 2000г. е дирактно, а на такова след 2000г. не е, съответно на едното стрелката си се люшка нагоре-надолу в зависимот от натоварване, климатик, външна температура, а на другаото не.
              4. Гледането на температури през OBD четец изобщо не гаранторат че гледаш същите температури, които показва стрелката. МНОГО често датчиците са два, и много често са физичеки на различни места, често от 2 различни страни на главата, или единия е при помпата, другия на главата или блока. Тоест може да се окаже че не мериш температурата при термостата, а на друго място. При терано 2.7 датчиците са съвсем близо до термостата и двата са съвсем един до друг, при терано 3.0 не е така- пак са два, но са физически далече един от друг (поне на 20 сантиметра) и на доста различни топлинно места - единия е на изхода от помпата към глава и блок, другия на главата на изхода преди помпата. Съответно какво четете през диагностиката е едно, какво мери датчика за стрелката е второ, а какво показва стрелката - трето.
              5. Дори когато датчика е един, той не винаги отразява какво се случва около термостата. Доста често например се мери темепратурата на изходящия поток от главата или блока, който реално е важния, и изобщо не е задължителнод а има преака връзка с темепратурата около термостата.

              Примерно - на Гранда ми при стрелка, малко подминала средата при първо загряване, стойката на термостата и маркуча от него до радиатора са доволно студени. Съответно ако термостата е такъв че да се влияе повече от температурата на малкия кръг, той би отворил по-бързо спрямо такъв, който се влияе повече от температурата на големия кръг. Поне по картинките оригиналния термостат е с медна долна чинийка, а неоригиналния е с неръждаема. Нещо повече, въпросния термостат се държи по-адекватно на топло време (не подминава средата чак толкова при зор и първо загряване), отколкото на студено. Тоест сериозно му влияе температурата след него. Знам че вероятно ако пробия една дупка 5мм за да има постоянен поток, вероятно всичко ще заспи, но това е кръпка - ще прежаля кинтите за един оригинален термостат, макар да са абсурдни - 80 кинта е в САЩ, макар да нямам гаранции че нещо ще се промени. Както казх при тераното установих че оригиналния термостат е по-тромав.

              Ще видя и на тукашния пазар какво има, макар че често има разлика между снимки по сайтове и това, което има в кутийката, освен и че се навъдиха много търговци с шарени кутийки, купили само търговската марка на някогашни добри производители.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X