Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Гранд Чероки - годишен технически преглед

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Гранд Чероки - годишен технически преглед

    Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
    Ба'го вчера четох на ВеДжей-я че му дават към 500кг товар + 1900 кг. лична маса. Да не са другарите МВР-ейц нещо обр'ъкАли в талона?
    Може и да са объркали, ама в другата посока за WK2 (моя не е WJ)
    хАмериканците дават, че посоченото в талона тегло е на 3.6 Оверленд, а 3.0 дизелака го дават още по-тежък - макс.тегло 3084кг, и curb weight 2446kg
    http://www.wk2jeeps.com/2014/2014_wk...ifications.pdf
    Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
    Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

    Коментар


    • От: Гранд Чероки - годишен технически преглед

      Да я изтупам от праха тая тема. Понеже ми предстои преглед на wj, а изчетох цялата тема и така и не разбрах в края на краищата трябва ли задължително да се подлагат ролки на моста, който не е на валовете за тест и в една посока ли трябва да въртят валовете на стенда. С куадра драйв съм, да вметна.

      Междувременно, ако има колега от Добрич и е минавал на определено място без проблеми, нека сподели.
      Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
      Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

      Коментар


      • От: Гранд Чероки - годишен технически преглед

        От разговор с дядо Владо го помня това, ама то си е един вид логично - при тестовете на валяците товара не е толкова голям колкото е по пътя. Ако боксуваш в пясък мостовете виждат доволно зор. До толкова, че мотора вижда зор да ги развърти на бързи, та трябва да минаваш на бавни. Та не мисля, че теста на валяците е с нещо по-страшен от от това за което е сметната колата на пътя. Най-много да не успеят да премерят нищо, щото или колата ще излиза от валяците (ако въртят и 2те колела в една поскоа), или валяците няма да оцелеят. Това за WJ-ите става дума.

        Ако някой е чупл WJ с 3 варилока на валяци съм в грешка. Ама ако караме на догадки и никой не е чувал за такъв счупен значи само си говорим тука. Не всички собственици на WJ четат форумите и не всички са достоатъчно на ясно с тия системи за да го мислят като минават валяците. Но все си мисля, че манталитета на Българина е такъв, че ако нещо се почупо по време на ГТП ще ореве света и ще се чуе.

        Коментар


        • От: Гранд Чероки - годишен технически преглед

          А какъв ще е проблема ако раздатката се сложи на "N"? Та да не е съвсем спам - Чероки 4.0 с работещ ЛСД на задния мост минава през валяците като те въртят в една посока. Това вече три пъти без никакви проблеми. И аз това за едната посока съм го чел някъде тъдява.
          Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
          Из "Златния телец"

          Коментар


          • От: Гранд Чероки - годишен технически преглед

            Първоначално публикуван от traun Преглед на мнение
            И така днес минах преглед.В циганската махала след аерогарата.Какво се случи по време на прегледа?Колата стъпи с предния мост на стенда за спирачки и когато го активираха,колелата започнаха да се въртят в различни посоки.Предно ляво-напред,предно дясно-назад.Колата не направи опит да излезе от стенда.Провериха първо спирачното усилие на едното и после на другото колело.Не както на обикновенна кола и двете предни едновременно.Същото се повтори и при задния мост без проблеми.Хората от пункта ми казаха че са набили 6000 лева за софтуер с който правят прегледи на такъв тип машини.Приключихме с документацията и аз си тръгнах по живо по здраво.
            Между другото раздатката въобще не я пипаха-остана си на бързи.Единственно скоростите на неутрал.И за допълнителните ролки казаха че от ДАИ ги забранили.Имаха ги но нямали право да ги ползват.
            Е те така вече три пъти!
            Jeep Grand Cherokee 4.7 WJ V8
            0888854582
            Дизел втора употреба за лична - НЕ!!!!
            Китайска поговорка "Не ти пожелавам да живееш в интересни времена" басси!!!

            Коментар


            • От: Гранд Чероки - годишен технически преглед

              Първоначално публикуван от traun Преглед на мнение
              Е те така вече три пъти!
              По абсолютно същия начин минавам и аз, вече незнам колко пъти.

              Коментар


              • От: Гранд Чероки - годишен технически преглед

                Благодаря, отпадат ми притесненията тогава. На пункта, в който ходя и Кичка така ми я прекараха през валяците - колело по колело, отделно, макар да е парт тайм и да си минава като лек автомобил. Човека каза - "на джиповете така минаваме, че иначе скачат понякога". Ама пусти куадра драйв, нали ми е новост и с тия геротори, викам да питам. Благодаря за информацията
                Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
                Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X