Обява

Свий
Няма добавени обяви.

WALTHER P22

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: WALTHER P22

    Че не трябва да се слагат пистолети във фурни, открити огньове и т.н. е ясно. Че историята е малко измислена и нагласена също. Причината за издевателството върху едно оръжието обаче въобще не ми е ясна.
    Какво ме кара да мисля така:
    1.Оръжието е с извадени боеприпаси и на предпазител;
    2.Според снимките ако приемем, че няма подменени части, се оказва, че един от най-здравите елементи е гумената приставка на ръкохватката?!?;
    3. Нехарактерните и асиметрични изгаряния, които е получило оръжието от различните си страни. Интересно как са се получили, ако не е било обръщано. На коя ли страна е лежало във фурната?

    Сигурно има и други неща, които ще ми направят впечатление ако се позагледам още.
    Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Limited 2001г.

    Коментар


    • До: WALTHER P22

      Подобни изпълнения са подигравка с интелекта на публиката... всъщност бих предложил да сложим във фурната един "полимерен" и един "метален" пистолет... както са си с муниции и на предпазител... и да видимм дали някой от двата ще става за нещо...?
      VPetrov.photography

      Коментар


      • До: WALTHER P22

        Преди време имаше няколко снимки на Валтер със сцепен блок. Както твърдеше автора, че е станало след прекомерната употреба на "мощни" боеприпаси Mini-Mag, Stinger или Velocitor на CCI. След изстрел поради повишената мощност, затворния блок така силно политал назад, че при удара в задръжката за разглобяване, ЦАМ-а от който бил направен се цепел. В последствие се оказа, че е имало заклинен куршум в цевта и собственика решил да го доизтика с нов изстрел, затова резултата бил такъв. Няма да коментирам решението му.
        Аз стрелям основно с такива боеприпаси и проблеми нямам. Няма да имате и Вие ако спазвате условията за безопасност.
        Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Limited 2001г.

        Коментар


        • До: WALTHER P22

          Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
          Подобни изпълнения са подигравка с интелекта на публиката... всъщност бих предложил да сложим във фурната един "полимерен" и един "метален" пистолет... както са си с муниции и на предпазител... и да видимм дали някой от двата ще става за нещо...?
          Венци,просто се шегувах Не се подигравам с притежателите на полимерно оръжие,просто ми се стори интересно да покажа,какво се случва с едно оръжие поставено на неподходящо място Ясно е,че и "метален" постолет ще изглежда по същия начин.Просто този имах за "демонстрация". Пистолета не е сложен във фурната с цел да се види ефекта от това,което ще се случи... Просто нещастно стечение на обстоятелствата.На собственика изобщо не му беше весело.
          LZ4RG

          Коментар


          • До: WALTHER P22

            Първоначално публикуван от paunoff Преглед на мнение
            Преди време имаше няколко снимки на Валтер със сцепен блок. Както твърдеше автора, че е станало след прекомерната употреба на "мощни" боеприпаси Mini-Mag, Stinger или Velocitor на CCI. След изстрел поради повишената мощност, затворния блок така силно политал назад, че при удара в задръжката за разглобяване, ЦАМ-а от който бил направен се цепел. В последствие се оказа, че е имало заклинен куршум в цевта и собственика решил да го доизтика с нов изстрел, затова резултата бил такъв. Няма да коментирам решението му.
            Аз стрелям основно с такива боеприпаси и проблеми нямам. Няма да имате и Вие ако спазвате условията за безопасност.
            Аз бях човека натиснал спусъка на въпросния П-22.И сцепения му блок щеше да се забие в моята глава.За тебе майтап за мен изтина.И не се оказало в последствие ,а си го знаехме преди изтрела че има куршум вътре!Правели сме го това и преди често с различни марки (имахме към 8 000бр. стари 22кл. БГ за изтрелване и оставаха куршумите вътре в цевите на 400-500изтрела по 1-2пъти,бяха влажни!),проблеми нямаше.П-22 си е слаб откъм материали,нищо лично просто факт.А за стопления във фурната си личи че бил с дясната си страна към реотана.Намали филмите с Хорейшо
            Land rover discovery 300 Tdi

            Коментар


            • До: WALTHER P22

              Първоначално публикуван от rumaneza77 Преглед на мнение
              Аз бях човека натиснал спусъка на въпросния П-22.И сцепения му блок щеше да се забие в моята глава.За тебе майтап за мен изтина.И не се оказало в последствие ,а си го знаехме преди изтрела че има куршум вътре!Правели сме го това и преди често с различни марки (имахме към 8 000бр. стари 22кл. БГ за изтрелване и оставаха куршумите вътре в цевите на 400-500изтрела по 1-2пъти,бяха влажни!),проблеми нямаше.П-22 си е слаб откъм материали,нищо лично просто факт.А за стопления във фурната си личи че бил с дясната си страна към реотана.Намали филмите с Хорейшо
              Нямахте ли някой прежален шомпол и чук да избиете куршума, че се опитвахте да се избиете сами?
              Чувал съм заради стария заряд, патрон да заседне в цевта и след презареждането следващия да направи поразия, но някой да прави това нарочно!?
              Последно редактирано от traktorist; 20-02-09, 19:27.

              Коментар


              • До: WALTHER P22

                Първоначално публикуван от traktorist Преглед на мнение
                Нямахте ли някой прежален шомпол и чук да избиете куршума, че се опитвахте да се избиете сами?
                Чувал съм заради стария заряд, патрон да заседне в цевта и след презареждането следващия да направи поразия, но някой да прави това нарочно!?
                Как бе заседнал патрона в цевта!Явно за куршум говориш.След като заседне куршум в цевта,слагам само нова гилза с барут в патроника.Без куршум!И после изтрел , е по малко е бавен изтрела ама го изкарваГоворя за 22кал,че сега ще почнат едни коментари!Обаче П-22 не издържа
                Land rover discovery 300 Tdi

                Коментар


                • До: WALTHER P22

                  Наистина за куршум говоря, объркал съм се.
                  Последно вие този Валтер как го потрошихте?С халосен или с боен патрон?

                  Коментар


                  • До: WALTHER P22

                    Защо оставам с впечатление,че хората използвайки думата "полимерен пистолет" сякаш са убедени,че и цевта му е направена от такъв материал.Това е технологично решение на всички нови, модерни оръжия!
                    ВАЛТЕРА /Р-22/ е малък ,лек,удобен за носене навсякъде през всеки сезон!ДА,капризен е от към патрони...обаче,когато го нося извън стрелбището е зареден със CCI.
                    Тези тестове с фурни и огньове са си глупост, защото по закон-навън е в кобур до тялото ми,а у дома го държа в касата.Телесната температура на чавека е 36 градуса не 250!
                    Сега съм в процес на закупуване на Р 30 ,и той е полимер!Бих казал-е та що от това!
                    Да не забравяме, че оръжието с най-дълъг живот е това с което не е стреляно.....

                    Коментар


                    • До: WALTHER P22

                      Първоначално публикуван от traktorist Преглед на мнение
                      Наистина за куршум говоря, объркал съм се.
                      Последно вие този Валтер как го потрошихте?С халосен или с боен патрон?
                      Ми аз съм го обяснил ама .................След като куршум заседне в цевта,вземам нов патрон ,отстранявам новия куршум и вкарвам гилзата с барута в патроника и възпроизвеждам изтрел със заседналия куршум.И къде си виждал халосен 22lr. ?
                      Land rover discovery 300 Tdi

                      Коментар


                      • До: WALTHER P22

                        Първоначално публикуван от rumaneza77 Преглед на мнение
                        Ми аз съм го обяснил ама .................След като куршум заседне в цевта,вземам нов патрон ,отстранявам новия куршум и вкарвам гилзата с барута в патроника и възпроизвеждам изтрел със заседналия куршум.И къде си виждал халосен 22lr. ?
                        Като махнеш куршума и вкараш гилзата в патронника, барута не се ли разсипва из патронника и цевта?Може би слагаш някаква тапа преди това?Все ми се струва недомислено и опасно, дори с 22лр.
                        Моят вариант с шомпола и чука е по-безопасен.
                        Халосен?Нали няма куршум

                        Коментар


                        • До: WALTHER P22

                          Първоначално публикуван от traktorist Преглед на мнение
                          Като махнеш куршума и вкараш гилзата в патронника, барута не се ли разсипва из патронника и цевта?Може би слагаш някаква тапа преди това?Все ми се струва недомислено и опасно, дори с 22лр.
                          Моят вариант с шомпола и чука е по-безопасен.
                          Халосен?Нали няма куршум
                          Цевта насочена на гореелементарно Уотсън
                          Land rover discovery 300 Tdi

                          Коментар


                          • До: WALTHER P22

                            Първоначално публикуван от paunoff Преглед на мнение
                            Преди време имаше няколко снимки на Валтер със сцепен блок. Както твърдеше автора, че е станало след прекомерната употреба на "мощни" боеприпаси Mini-Mag, Stinger или Velocitor на CCI. След изстрел поради повишената мощност, затворния блок така силно политал назад, че при удара в задръжката за разглобяване, ЦАМ-а от който бил направен се цепел. В последствие се оказа, че е имало заклинен куршум в цевта и собственика решил да го доизтика с нов изстрел, затова резултата бил такъв. Няма да коментирам решението му.
                            Аз стрелям основно с такива боеприпаси и проблеми нямам. Няма да имате и Вие ако спазвате условията за безопасност.
                            paunoff ,
                            1. навярно си чел една моя стара тема в друг форум , ако е така си направи труда поне да прераскажеш прочетеното както е било а не да си измисляш , в темата още в началото е опоменато че сме знаели за куршума в цевта , така че нищо не се е оказвало в последствие , както си писал. Освен това във въпросната тема е описано и как е станало най-подробно , куршума не е изкаран с втори изстрел , rumaneza 77 е споменал как , малко по-различно е нали се сещаш или не правиш тая разлика.
                            2. Както стана вече ясно ,аз съм "щастливия" собственик на валтерчето дето му се откина затвора , и кво сега , кекав пищов си е няма да се лъжем я . Два дена след като го купих му бях навъртял вече над 1000 изстрела ,.... на третия ден му се строши пружината на чукчето , наложи ми се на място( на стрелбището в Горни лозен - софия) да го ремонтирам за да си продължа стрелбата , и това е малка част от това което ми се е случвало с валтера и други проблеми съм имал с него ,но ме кефеше като цяло .
                            3. ДА !!, цамовият му затвор е кекав и не е за стрелба със стингъри и др. напомпани 22лр. Преди няколко месеца приятел от софия ми се обади да ми се оплаче че и неговия станал като моя но без да му "запушва цевта"
                            ....за какво иде реч въобще... верно ли тука някой си вярва че валтера( П-22) е качествен пистолет ... май не сте стреляли толкова интензивно колкото аз с моя... сцепването на блока при тия валтери си е направо "нормална работа"
                            ...айде гледайте малко сцепени и разпукани валтери и спете спокойно , на вас може и да не се случи , нали сте оптимисти ха ха , юнаци!!
                            http://home.cogeco.ca/~wayne_storage...humbnails.html
                            http://home.cogeco.ca/~wayne_storage...humbnails.html

                            http://home.cogeco.ca/~wayne_storage...KED_SLIDE.html
                            ...айде и преди да си измиете краката и да си легнете , прочете и малко от чуждестранния опит , да не мислите че само у нас се пукат я
                            http://www.rimfirecentral.com/forums...2+broken+slide
                            САМО П-22 !!!! САМО п-22!!!


                            От чист ентусиазъм, ей така могли сме да си го позволим , сме запушвали по-същия начин Марголин и Берета 86 -22лр. , нищо не им стана , защо ли ????

                            С тоя си пост не искам да обидя никой от собствениците на този пистолет или да ги накарам да се почувстват "прекарани" , просто нещата трябва да се казват такива каквито са - валтерчето не е лош пистолет , просто е малко кекав. Начина по който "изкарахме " заседналия куршум не е правилния начин по принцип и не го препоръчвам на никой , но нито той нито това че с колегата ( Рyмънецa77 ) имаме по-експериментаторски подход към оръжията е причината да се скъса затвора.
                            Последно редактирано от SSG; 21-02-09, 00:36.

                            Коментар


                            • До: WALTHER P22

                              А преди марката е била еталон за качество!?
                              Отивам да си мия кракатаЛека нощ.

                              Коментар


                              • До: WALTHER P22

                                Лека нощ .

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X