Обява

Свий
Няма добавени обяви.

WALTHER P22

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: WALTHER P22

    Според мен не е детайл по окомплектовката. Не мога да говоря за Р99 на сто про цента, но като му гледам схемичката си е едно към едно с Р22. Или по точно обратното . Все пак Р99 е първоисточника. При Р22 мушката е абсолютно същата и само се натиска леко и влиза в отворчето без никакви щифтове и подробности.
    Тази земя, по която тъпча сега,
    тази земя, която пролетен вятър пробужда,
    тази земя – не е моя земя,
    тази земя, простете, е чужда.

    Коментар


    • #32
      До: WALTHER P22

      Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
      А с какво е повече от Марголина например? Освен че струва пет пъти по-скъпо?
      Ами красив е. Чаровен... Лек, изящен, ергономичен, точен... Марголина изобщо не предизвиква тръпка в мен, като го погледна. Нито като го хвана в ръка.
      Дамски пистолет.
      НИКОЙ НЕ Е ТОЛКОВА СЛЯП, КОЛКОТО ОНЗИ, КОЙТО НЕ ИСКА ДА ВИДИ!
      Omnia vincit amor !

      Коментар


      • #33
        До: WALTHER P22

        Боже, Боже... за момент се зачудих, за мъж ли иде реч...
        Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
        Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

        Коментар


        • #34
          До: WALTHER P22

          Тогава всичко е ясно. Ако гнездото на тая мушка е стоманено, значи ръбовете на пластмасовата и стойка са вече смачкани, и е за изхвърляне. Еднократно менте.
          Ако е полиетиленова, не може и да се залепи. Ако е от друго, може и да може. Но сигурно иска нова, с нови еднократни ръбове.

          Коментар


          • #35
            До: WALTHER P22

            Стефан в случая е абсолютно прав.
            Тази земя, по която тъпча сега,
            тази земя, която пролетен вятър пробужда,
            тази земя – не е моя земя,
            тази земя, простете, е чужда.

            Коментар


            • #36
              До: WALTHER P22

              Първото ми КНО бе WALTHER P22, 5 години съм го носил почти всеки ден. Много удобно оръжие за всекиднемно носене, дори в джоба на дънките не личи. Никакви проблеми с мушката или с каквото и да е било друго.
              Количеството изстреляни патрони над 2000, но колко точно ....
              Единствено засечки с българските и руски патрони.

              Коментар


              • #37
                До: WALTHER P22

                За носене и употреба е невероятно удобен - това е факт. Имам познат който от 5-6 години го носи постоянно затъкнат в колана на дънките без кобур и твърди, че така му е по-удобно. Лично аз предпочитам с кобур. Сменил съм три и съм се спрял на един май български беше изцяло от кожа, който е тип палачинка и е много удобен. А когато съм в гората ползвам презраменен кобур, който върши и работата на тиранти, та като съм гонач и ходя много да не ми паднат гащите.
                Тази земя, по която тъпча сега,
                тази земя, която пролетен вятър пробужда,
                тази земя – не е моя земя,
                тази земя, простете, е чужда.

                Коментар


                • #38
                  До: WALTHER P22

                  Това го е счупил коравия пластмасов кобур, не се е скапало само. Само китайското се разпада от самосебе си.

                  Коментар


                  • #39
                    До: WALTHER P22

                    Първоначално публикуван от vladstudio Преглед на мнение
                    Вземах лазерен мерник, не съм го прострелвал и ползвал, та питам... след неколкократно сваляне и слагане иска ли ново прострелване.
                    Ако мерника е монтиран грамотно свалянето не би трябвало да му влияе.[/quote]
                    Тази земя, по която тъпча сега,
                    тази земя, която пролетен вятър пробужда,
                    тази земя – не е моя земя,
                    тази земя, простете, е чужда.

                    Коментар


                    • #40
                      До: WALTHER P22

                      Не му влияе ако той самият е направен грамотно.
                      Собствено лазерът е кристалче, колкото половин житно зрънце, барабар със защитните му покрития. От него стърчат две жички, по-тънки от рус женски косъм. Всичкото това е залепено на една тенекийка. Работата е, че трябва да е залепено с правилно топлопроводящо електроизолационно лепило. Като правило тук и свършва всичко. Такива лепила струват бомбастични пари, без тях лазерите живеят кратко. Светят нестабилно, мигат, местят лъча, и накрая умират след няколко часа, вместо след стотина хиляди.
                      Тенекийката пък трябва да е закрепена на площадка, която да може да мърда по трите оси с нарочни винтчета. Които да не се разхлабват от сътресенията на изстрелите. Така - хиляди пъти. Хубаво, ама такава масичка с размери единици милиметри не се прави от какво да е нито как да е, и това струва не само пари. Тук всичко свършва за втори път.
                      Нулевият и третия път са собствено лазерчето и корпусът на цялата история с батерийките и завинтването към пищова, заради които също може да се пусне завесата. На бис канят сигурно само три скромни театрални колектива от цял свят. Останалите пишат "лазер инсайд" на детските играчки, някое време скубят пари, и после ги забравят като стане скучно да ги псуват.
                      Квантовата част от Вселената не прощава на буклука от турските мазета, сигурно не вярва че алах съществува. Съдба, значи.

                      Коментар


                      • #41
                        До: WALTHER P22

                        Стоманено е гнездото! Няма счупено, няма износено! Просто когато мушката се пъха в гнездото зъбчетата се свиват едно към друго, но попадайки в освободеното гнездо отдолу, отказват да се разширят достатъчно. Като им се помогне се разширяват, но до следващото насилственно отскубване. Като се отскубне така още няколко пъти, зъбчетата може и да загинат окончателно. Отдолу, вертикално, между двете зъбчета има цилиндричен глух отвор (фабрично)! Ако там се напъха някакъв подходящ пружинен щиф, той ще държи зъбчетата разтворени и за да се отскубне мушката ще трябва да се откъснат (счупят) зъбчетата. Просто щифта трябва да има достатъчна пружинна сила за да държи зъбчетата разтворени, и достатъчно триене в стените на отвора за да не изпадне щифта надолу върху цевта от вибрациите при стрелба! По-лесния вариант е да се вклини подходящо парченце пластмаса между зъбчетата (в отвора) като се подсигури с каниколит за да не изпада. Ама аз каниколитите не ги харесвам - нито са влаго (с изключение на медицинския) нито са термоустойчиви!
                        "Do not correct a fool, for he will hate you;
                        Correct a wise man, for he will appreciate you."

                        Коментар


                        • #42
                          До: WALTHER P22

                          Стефан не го познавам, но със сигурност разбира от оръжие, а отгоре на всичко е и Философ във най-добрия смисъл на думата.
                          Тази земя, по която тъпча сега,
                          тази земя, която пролетен вятър пробужда,
                          тази земя – не е моя земя,
                          тази земя, простете, е чужда.

                          Коментар


                          • #43
                            До: WALTHER P22

                            И какво ? Пак единствената алтернатива остана телчицата. Нали все пак парченце тел от подходящия диаметър си е направо Щифт.
                            Тази земя, по която тъпча сега,
                            тази земя, която пролетен вятър пробужда,
                            тази земя – не е моя земя,
                            тази земя, простете, е чужда.

                            Коментар


                            • #44
                              До: WALTHER P22

                              Или нова мушка. Би трябвало да ги продават като резервна част, щом са отделен детайл.
                              Ясно какво е станало. Тая щипка вече е смачкана и уморена, и няма да държи никога. Накрая едното перо ще се счупи.
                              Толкова малък пружинен елемент се прави трудно. Сигурно е по-лесно да се изработи нова мушка. Ако искаш ще ти дам парченце полиамид, но той е бял. Или ще изпрося черна техническа пластмаса. После пилите, и технологиите на часовникарите. Не виждам проблем.

                              Коментар


                              • #45
                                До: WALTHER P22

                                Бе то е ясно че новото си е ново, ама каква е гаранцията че няма да се отскубе пак два-три пъти и да стане като старата! Според мене това си е технологична недомислица, и аз като един бивш конструктор технолог се опитвам да измисля подобрение на конструкцията (колкото и нескромно да звучи). А иначе по-вероятно е човека накрая да си купи нова мушка и просто да спре да използва този кобур (с други, непластмасови кобури, проблеми не е имал), отколкото да се довери на уменията ми !
                                "Do not correct a fool, for he will hate you;
                                Correct a wise man, for he will appreciate you."

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X