Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Land Rover Discovery - 3.5l V8

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Land Rover Discovery - 3.5l V8

    Kолеги,реших и взимам Диско1,3.5v8,93година с две врати,бихте ли споделили впечатления за модела в тази му конфигурация,аз също доста прочетох и съм убеден в добрия избор...

  • #2
    До: LR Disko 3,5v8

    Взимай, взимай! Осмака е друга бира. Приготви си 2 хил.лв. за техническо обслужване, някое друго малко ремонтче, застраховка, гуми...

    Коментар


    • #3
      До: ЛР Диско - 3.5l V8

      Мда осмака е истинския бензинов двигател за този джип за съжаление аз не успях да си позволя в момента Диско 2 с осмак ...

      Без да се обиждат колети които имат другата версия с по-слабия бензинов двигател.

      Коментар


      • #4
        До: ЛР Диско - 3.5l V8

        И аз наскоро си взех такъв. Харесва ми машината. На мен обаче ми е първа джипка и нямам база за сравнения. Карам го на газ ... по обясними причини. Доста по-икономичен, от колкото очаквах. Все пак обмислям подобрения по АГУ, например ламбда контрол. Внимавай като сменяш ремъците (ако се налага) - не винаги тези от каталозите съвпадат с действителните. Най-добре да им измериш дължината предварително. Аз взех един комплект по каталог, но някои не ми пасват ( заради модификации). Виждам, че си в София, може да се видим, ако стават за твоя, ще ти ги дам.
        И един въпрос - предните спирачни дискове вентилирани ли са ?

        Ако решиш да си правиш нещо сам, мога да помагам. Набрах опит в смяна на ремъци , амортисьори и накладки.
        Последно редактирано от zzlatev; 01-10-08, 09:13. Причина: граматическа грешка
        Само моториста знае защо кучето си показва главата през прозореца.

        Коментар


        • #5
          До: ЛР Диско - 3.5l V8

          Поздравления. Сериозна машина. Много добра ката втора кола за свободно време, разходки, лов, риболов и екстрийм. Ако е основен автомобил, трябва да си голям баровец. Имам един познат, който караше такова служебно Дискавъри и ми каза за разход 36л/100км /колата се ползваше предимно в града/, 1180лв за кабели за свещите в МП и други такива екзотики.
          Моторът е прекрасен, но внимавай с подаването на газ при мочурливи терени. Като нищо големият въртящ момент ще те окопае/закопае/. При такъв звер-кротко с десния педал. Иначе "кеф цена нема", както многократно е цитерано тук.
          Безварийно!
          За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

          Коментар


          • #6
            До: ЛР Диско - 3.5l V8

            Поздравления и от мен.Дай боже V8 всеки му
            Виден столичен ихтиолог

            Коментар


            • #7
              До: ЛР Диско - 3.5l V8

              Първоначално публикуван от бат'Марто Преглед на мнение
              Поздравления и от мен.Дай боже V8 всеки му
              Това ми хареса много

              Коментар


              • #8
                До: ЛР Диско - 3.5l V8

                Първоначално публикуван от c_gul Преглед на мнение
                Поздравления. Сериозна машина. Много добра ката втора кола за свободно време, разходки, лов, риболов и екстрийм. Ако е основен автомобил, трябва да си голям баровец. Имам един познат, който караше такова служебно Дискавъри и ми каза за разход 36л/100км /колата се ползваше предимно в града/, 1180лв за кабели за свещите в МП и други такива екзотики.
                Моторът е прекрасен, но внимавай с подаването на газ при мочурливи терени. Като нищо големият въртящ момент ще те окопае/закопае/. При такъв звер-кротко с десния педал. Иначе "кеф цена нема", както многократно е цитерано тук.
                Безварийно!
                Благодаря за поздравите,но нещата не са толкова фатални,Руслан и Руси карат в шампионата с 4.6 и 3.9 литрови двигатели и не са толкова зле на разход

                Коментар


                • #9
                  До: ЛР Диско - 3.5l V8

                  Абе и на двамата са им тежки краката на педала на газта. Говорили сме с Руси по тоя повод. А и Руслан показа на Баха България какво е това мощен ЛР.
                  Но да ти е честит, избора е страхотен.
                  LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                  www.ADV-Bulgaria.com

                  Коментар


                  • #10
                    До: ЛР Диско - 3.5l V8

                    И още нещо относно разхода - карането на съзтезание на кой и да е мотор не дава нищо общо като разход с карането му при нормална експлоатация - път/градско/магистрала/разходка.

                    Осмака е нормалко да е около 20/100 за градско и общо. На магистрала ще падне но не много.
                    36/100 - колата е била с проблем, повече от ясно е.

                    Коментар


                    • #11
                      До: ЛР Диско - 3.5l V8

                      Yaro е прав за разхода. В книжката ( инструкцията за експлоатация) му дават около 12/100 извънградско по път и около 18/100 градско. Съответно се качват, ако работи климатик. Все пак трябва да се вземе предвид, че производителите не оценяват градското като нервно, бавно придвижване по софийските задръствания. Аз карам на газ, така че не мога да правя сериозни сравнения с тези стойности. Освен това имам монтиран един въздушен компресор за спирачки на ремарке (ремарке нямам) и той също си дърпа мощност ( не знам колко).


                      36/100 ... определено се нуждае от ремонт

                      П.П. Аз говоря за инжекционния вариант. Този с карбураторите може и да е по-различен.
                      Само моториста знае защо кучето си показва главата през прозореца.

                      Коментар


                      • #12
                        До: ЛР Диско - 3.5l V8

                        Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
                        36/100 - колата е била с проблем, повече от ясно е.
                        И то проблем в управлението на задволанното устройство Като направиш на "ексел" в табличен и графичен вид разходите на служебните коли и виждаш на кой колко гори колата на жена му, кога и е сменял масло и т.н. ама е спам за темата с "осмака"
                        Да му е честит на колегата
                        0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                        Коментар


                        • #13
                          До: ЛР Диско - 3.5l V8

                          Желая ти безаварийно към и от прекрасни места.

                          Коментар


                          • #14
                            До: ЛР Диско - 3.5l V8

                            Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
                            .............не много.
                            36/100 - колата е била с проблем, повече от ясно е.
                            Колата е поддържана в МП. Ползвана е от дипломатическо представителство. Освен приятелчето /шофьорът/ да е "вдигал" разхода.
                            За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

                            Коментар


                            • #15
                              До: ЛР Диско - 3.5l V8

                              Първоначално публикуван от c_gul Преглед на мнение
                              Колата е поддържана в МП. Ползвана е от дипломатическо представителство. Освен приятелчето /шофьорът/ да е "вдигал" разхода.
                              Не знам дали е вдигал, но съвсем скоро един приятели ми се похвали, че личния му официален джип - WV Туарег, който е V6 - дизел зимата му вдигал разхода до 35 на сто - говорим за комън рейл 2 дизел. Та изобщо не се учудвам, че същия е влюбен в Ленд Ровър и към момента има две Дискавърита и един Рейндж.
                              "Обичам България, само по една причина - защото си е моя! А иначе, кой би живял доброволно в кучи ..."

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X