Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Пропускат ли вода ботушите ви?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Пропускат ли вода ботушите ви?

    Колеги отдавна се каня да пусна тази тема и мисля, че вече е доста актуална

    надали има някой който да му е приятно да кара с мокри крака и затова искам да разбера вашето мнение. С какви ботуши карате, пропускат ли вода (май всички пускат ) или ако знаете някакви трикове и хитринки срещу този проблем ги споделете.
    По магазините се продават разни препарати за третиране на обувки но дали имат ефект при ботушите незнам .......
    Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

  • #2
    До: Пропускат ли вода ботушите ви?

    Колега, може би е по-добре да е като анкета?

    Коментар


    • #3
      До: Пропускат ли вода ботушите ви?

      Надали на някого ще му е от полза да види колко човека са отговорили с да и колко с не, ползата ще е тогава когато карате със сухи крака ! така че мненията според мен са по важни
      Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

      Коментар


      • #4
        До: Пропускат ли вода ботушите ви?

        да! и мойте ботуши пропускат и незнам какво да правя.
        Honda CRE 250
        Nissan Patrol GR

        Botevgrad Racing Team

        Коментар


        • #5
          До: Пропускат ли вода ботушите ви?

          При дълбоки локви или проливен дъжд - задължително! През цепката отстрани влиза водата - мисля че не може да се избегне. Мойте са Answer и проблема съм го решил по следният начин - вече не карам с тях, а с туристически обувки.
          Honda XL600LM, 1987
          Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
          Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

          Коментар


          • #6
            До: Пропускат ли вода ботушите ви?

            Първоначално публикуван от Edo Преглед на мнение
            При дълбоки локви или проливен дъжд - задължително! През цепката отстрани влиза водата - мисля че не може да се избегне. Мойте са Answer и проблема съм го решил по следният начин - вече не карам с тях, а с туристически обувки.
            Това просто не е решение... аз също карам с туристически обувки, заради удобството, но не е едно и също. Просто, колкото и здрави да са обувките, не предлагат такова ниво на протекция, като ботушите за мотокрос. Аз съм си разходкаджия и за това нямам някакви конкретни проблеми с това, но тези, които карат по-агресивно ще имат нужда от адекватна протекция!

            Коментар


            • #7
              До: Пропускат ли вода ботушите ви?

              Аз карам с 2 вида:

              Gaerne Fastback - мокрят се от капка даже

              Forma - най-скъпия модел-въобще не пропускат,но са по-тежки и неудобни за мотор(имам предвид странната издутина от външната страна на глезена)
              offroad фен
              1983 XL500R ->1996 XR600R ->2004 WR450F ->2008 KLX450R ->2009 BETA 450RR Factory ->2009 KTM 990 Adventure + 2013 Husaberg FE450
              TOYOTA Hilux 3.0 D-4D

              Коментар


              • #8
                До: Пропускат ли вода ботушите ви?

                Старите ми бяха Сетъп уно и бяха страшно дърво,и много вода пускаха,направо да въдиш риба.Тези новите Гаерне са ми супер.Много са удобни и не пускат вода.По принцип всички ботуши след извено време почват да пускат.Те не са направени да ловиш риба с тях.

                Коментар


                • #9
                  До: Пропускат ли вода ботушите ви?

                  O'Neill са мойте и пускат през шевовете при локва, пароструйка и всичко.
                  В началото карах крос с тия за пистарка някакави за 200 лв. и не ми пропускаха и на пароструйки и на локви

                  С обувки не си е работа. само с ботуш.

                  Добре а със силиконов спрей, или парафин някой пробвал ли е да импрегнира шевовете?
                  Последно редактирано от iassen; 29-09-08, 14:22.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Пропускат ли вода ботушите ви?

                    Първоначално публикуван от p.djartov Преглед на мнение
                    Старите ми бяха Сетъп уно и бяха страшно дърво,и много вода пускаха,направо да въдиш риба.Тези новите Гаерне са ми супер.Много са удобни и не пускат вода.По принцип всички ботуши след извено време почват да пускат.Те не са направени да ловиш риба с тях.
                    SG10 ли са?
                    offroad фен
                    1983 XL500R ->1996 XR600R ->2004 WR450F ->2008 KLX450R ->2009 BETA 450RR Factory ->2009 KTM 990 Adventure + 2013 Husaberg FE450
                    TOYOTA Hilux 3.0 D-4D

                    Коментар


                    • #11
                      До: Пропускат ли вода ботушите ви?

                      Истина е че като нови всички ботуши държат доста повече на вода. След това най изтърват през шевовете и местата където се снаждат пластмасите и кожата.

                      намерих една статиийка ама не ми се занимава, някой желаещ

                      http://www.thumpertalk.com/forum/sho...d.php?t=423916
                      Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

                      Коментар


                      • #12
                        До: Пропускат ли вода ботушите ви?

                        Първоначално публикуван от господин никой Преглед на мнение
                        Това просто не е решение... аз също карам с туристически обувки, заради удобството, но не е едно и също. Просто, колкото и здрави да са обувките, не предлагат такова ниво на протекция, като ботушите за мотокрос. Аз съм си разходкаджия и за това нямам някакви конкретни проблеми с това, но тези, които карат по-агресивно ще имат нужда от адекватна протекция!
                        Съгласен! В мнението ми имаше известна доза ирония.
                        Honda XL600LM, 1987
                        Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
                        Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

                        Коментар


                        • #13
                          До: Пропускат ли вода ботушите ви?

                          "Gaerne SG10" 5мин.джапане в река леко над глезените,нито капка,били са мокри единствено при дъжд и то са се пълнели от горе през брича,това са най-добрите,който съм имал до момента,а съм сменил доста и все нови!Тези вече са на 4 месеца и до момента нямам забележки даже обратното.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Пропускат ли вода ботушите ви?

                            Мойте са Oneal Element и почти никога не съм се прибирал сух.
                            Polaris Magnum 500
                            Mercedes ml320

                            Коментар


                            • #15
                              До: Пропускат ли вода ботушите ви?

                              И мойте ботуши са:"O'NEAL" но никога не са ми пропускали а съм ходил във река с тях.Най добри ботуши за мен са "Alpinestars".
                              Поздрави!
                              [I]Радослав Димчовски[/I]

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X